Избор на извънбордов двигател

Модератор: bobopeli

mofal
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 15, 2018 2:48 pm

Избор на извънбордов двигател

Мнение от mofal »

Здравейте колеги , зарибих се по тролинга и ми предстои закупуване на извънбордов двигател .
Разполагам с надуваема лодка Омега на 2,80 с външен транец , лодката може да носи до 2,5 кс мотор.
Сега може да се започне излишно спамене по темата със предложения да сменя лодката , по голям мотор и тн. но това няма как да стане на този етап така ,че избора е сведен до 2 извънбордови мотора които може да взема .

Искам да избера по сигурния и качествен мотор из между двата и да разбера дали си струва да плате повече за единия от тях .

Първия е Yamaha 2,5кс. 2017г. последния модел който е излезнал в момента и се продава по нашите ширини .
Предимствата по каталог са ,че е по нова технология 2017 , със 3 положения на транспортиране тоест защита против изтичане на маслото ... но тежи 17 кг. , по шумен е и е по скъп със 180 лв. от другия

Втория е сузуки 2,5кс. който също много е хвален и има доста из нета като видео но всеки си хвали неговото .

Като "минус" може би е това че е по стара технология 2013 мисля
Плюсовете за мен са : по тих уж по мнение на човек който ги е тествал за шум , доста важно за мен по лек със 4 кг. тоест тежи само 13 кг. и цената която е със 180 лв. по малко но дали си струва тази икономия ..!!!

Разликата в цената която съм дал е калкулирана след като търсих и двата модела с отстъпка

Моля помогнете ми при избора , до 2-3 дена ще го поръчам .
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на извънбордов двигател

Мнение от Troli Rapala »

В твоя случай нямаш избор и интелигентното решение е Сузукито, заради външния транец и 4кг. по-малко тегло. :wink: Има доста разлики в двата мотора, но няма сми да ги обсъждаме, защото този тип транец не държи на голямо натоварване. Аз бих избрал 2коня електрически двигател с литиев акумулатор за тази лодка ако излетите са ми по 2дена. :drinkers:
mofal
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 15, 2018 2:48 pm

Re: Избор на извънбордов двигател

Мнение от mofal »

Troli Rapala написа:В твоя случай нямаш избор и интелигентното решение е Сузукито, заради външния транец и 4кг. по-малко тегло. :wink: Има доста разлики в двата мотора, но няма сми да ги обсъждаме, защото този тип транец не държи на голямо натоварване. Аз бих избрал 2коня електрически двигател с литиев акумулатор за тази лодка ако излетите са ми по 2дена. :drinkers:
Имах електрически , 6-7 часа и край ... ограничен съм от към скорост тоест ако се кара на максимална пада много по бързо акомулатора .
Другия минус е теглото на акомулатора + мотора в случая беше 26 кг. акомулатор и 9 кг мотор ... да не говоря ако ида някъде за по дълго време ... не става ...
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”