Моля за съвет и мнение за воблери?

asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от asn »

bobopeli написа:
къца - кълве написа: Нямам намерение да те уча.
По-скоро ти има какво да учиш от него!

Съжалявам, че ще влезна в хейтърския тон на къца - кълве, но воблерите ти все едно са правени от първокласник в час по трудово. Пробвал съм няколко и нямам дори подгонване от риба на тях, а не е като да не съм опитвал. Да не говорим за жалкото им представяне във водата. Човек остава с впечатление за чалгаджийска работа, претупана безхаберно от лаик за едната печалба. Такива вещи специалисти, като тебе ги има много по форуми и фейсбук групи и само прецакват хубавото хоби. :(

А китайчетата, които съм постнал некомерсиално и с най-добри чувства, не само изглеждат добре, но имат перфекно поведение при едни или други условия и доказано ловят рибки по нашите обезрибени водоеми.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от къца - кълве »

asn написа:
bobopeli написа:
къца - кълве написа: Нямам намерение да те уча.
Такива вещи специалисти, като тебе ги има много по форуми и фейсбук групи и само прецакват хубавото хоби. :(
Не очаквам всички да ме харесват, тук съм извадил малко цитати от изказване на хора, които ползват "къца-кълве"

„Човека, който ги пройзвежда казва, че ако той лови само с къца- кълве, а вие с каквито примамки други пожелаете, ще хване 2 пъти повече от вас. „
”Друсан ли си ?”
„Въпреки,че по-напред,се заканих,че онва ми е последния пост по темата,сега ще действам малко подражателско на политиците -т.е.,да се отмятат от мненията си ,та и аз -и пак -да живей колегата Къца-кълве Хвала на таквиз люде!” ” Така,воблерите са уловисти,спор няма.Аз ти казах какво им куца,поне за мен.А може и малко нов асортимент като модели да добавиш.”
„Понеже си ме цитирал отгоре,казвам ти отново: Не им куца това,за което са направени-да ловят риба.Другото ,за което става въпрос във вашите въпроси,мен лично като потребител въобще,ама грам не ме интересува.” „Това е сериозен облог,но мисля че къци къци ще спечели!!!” „Къци е пич ! Запознахме се , изпихме Бушмийлса , похротувахме и самият той видя че лошо няма Е тука даже му разписах билета :” „Признавам си с ръка на сърцето купих си от твоите воблери и в момент , на който на нищо друго не вземаше на твой воблер успях да хвана. „ „Къца ама кви са тия воблери бре то неска за един час с червената и жълтата жаба(най вече червената) изпонабодох де що има кефал бре .” „И аз едвам ги слагам на карабинките , но щом ги сложа не ги свалям рибката или жабата ! Пък си ловиииии ” „Не съм ползвал упоменатият утежнен воблер , но си мисля , че в случаят си намерил именно идеалният щукарски такъв –„ „За час и половина имах 5 удара и всички риби, случайно или не, атакуваха точно този воблер. Извадих всичките - трите около 20 см ставаха за снимка, последната на светкавица. Другите две бяха по - дребни. В момента има проблем с качването на снимките, така че ще ги пусна утре.
Опитах с още 2 модела, на които често съм имал слука, но пълна тишина. Имам воблери и по 25 лв бройката, на които за няколко години все още нямам удар. Изводите за мен са ясни - никога не е късно човек да научи нещо ново.” „Сложих па жабето , пристъпих до едни скали дет де врязваха у водата и заметнах .
Нищоооооооо , рекох си явно е било късмет първите два пъти , мятам втори път и още с повеждането се натресе един нехранимаѝко .
Направо се изкефих хванах около дваѝсетина куена от педарки до половинката .” „Къца не знам в Америка Бай Вес дали ги бъцка,обаче аз с новите примамки ги разбивам.” „ но останах приятно впечатлен от тази странна играчка. Моя човек с рапалите пък направо не повярва. Евала на Кръсто за това което е създал, „ „Изредих бая примамки,но успех имах само на 2 и те се оказаха за мое учудване къца кълве.” „Извън темата за гласението, оказа се че и голямата рибка, макар боядисана в синьо и черно, също лови доволно ”
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа:....................................................................................
Къценце :D пишеш какво ти дойде на акъла само и само да офейкаш от темата и да направиш малко реклама на продукцията си :D

Колега сподели за работещи китайски воблери (има много такива),ти ги обяви за не-ловящи без да имаш и идея за какво иде реч :D

Как я разбра тази работа а?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от къца - кълве »

bobopeli написа:
къца - кълве написа:....................................................................................
Къценце :D

Как я разбра тази работа а?
Добре, ще ти кажа:
Инструмента с който са изработени тези воблери е направен така, че воблерите се отливат заедно с лопатките. Така изработването е по-лесно, но габаритите на лопатките са по-малки от размера на воблера (странично ) и ъгъла е фиксиран, това ограничава възможността да се направи добра игра, което е най-важно за успешния риболов.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа:
Добре, ще ти кажа:
Инструмента с който са изработени тези воблери е направен така, че воблерите се отливат заедно с лопатките. Така изработването е по-лесно,
До тук съм напълно съгласен с теб.
къца - кълве написа: но габаритите на лопатките са по-малки от размера на воблера (странично )
Лопатките са такива,защото са такива и на японските воблери които са копирали в случая.Не е проблем да се изработи матрица(инструмент) където където лопатката да бъде с по голяма ширина,ако потърсиш ще видиш че има.

къца - кълве написа:и ъгъла е фиксиран
Ъгъла е фиксиран защото хората гонят повтаряемост,тоест воблерите от един модел да са да са еднакви с еднаква игра и еднаква дълбочина на газене,А не като едни БГ воблери всеки да гази различно :D

Колкото до играта,няма такова нещо като
добра игра
има игра подходяща за сезона, времето,състоянието на водоема и рибата която ще ловиш!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от къца - кълве »

bobopeli написа:
къца - кълве написа:
Добре, ще ти кажа:
Така изработването е по-лесно,
До тук съм напълно съгласен с теб.

Лопатките са такива,защото са такива и на японските воблери които са копирали в случая.

къца - кълве написа:и ъгъла е фиксиран
Ъгъла е фиксиран защото хората гонят повтаряемост,

Колкото до играта,няма такова нещо като
добра игра
По всички тези пунктове грешиш тотално. Прав си само, че са копирани. Лопатките са под такъв ъгъл защото няма индивидуален подход. По този начин се прави поточна линия, затова аз бия всички по състезания. Аз правя ръчно производство което задоволява всяко желание на клиента. При всички останали нещата се размиват. Аз бия финландци, японци, австралийци, американци, сърби и т.н.т. Оказва се, че всичко това са китайци. Мнението ти относно играта доказва, че не разбираш нищо от воблери.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: По всички тези пунктове грешиш тотално. Прав си само, че са копирани. Лопатките са под такъв ъгъл защото няма индивидуален подход. По този начин се прави поточна линия, затова аз бия всички по състезания. Аз правя ръчно производство което задоволява всяко желание на клиента. При всички останали нещата се размиват. Аз бия финландци, японци, австралийци, американци, сърби и т.н.т. Оказва се, че всичко това са китайци. Мнението ти относно играта доказва, че не разбираш нищо от воблери.

Къцанко :D ти правиш калпаво манифактурно производство,ръчно изработени правят други хора.Виждал съм а и притежавам такива,няма място са сравнение :D Там детайлите са издигнати в култ и никой не ги прави на шприц :D

По принцип няма лошо да правиш воблери -факт е че лятото ловят.Обаче малоумното ти щение да ги рекламираш във всяка тема дразни.Имаш си тема,пиши си там,споделяй снимки на доволни клиенти ,качвай по 43 пъти едни и същи клипчета :D хиляди жадуват да видят още едно-две хващания!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от lozzy.68 »

Да избистрим темата и да отговорим на колегата,който,я е отворил !Ако,някой ги Е ползвал,да сподели,ако ли НЕ , ... :fishing5: :drinkers:
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от Martin Mihailov »

Колегата хубаво я е отворил ама Кьцко кьде се меша с ментетата :lol: :lol: Сигурно нема тьрсене та затова :mrgreen:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от къца - кълве »

Martin Mihailov написа:Колегата хубаво я е отворил ама Кьцко кьде се меша :mrgreen:
Човека иска съвет и го получава от извора.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от Martin Mihailov »

:smt017 :smt017 :smt043 :smt043
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от bobopeli »

къца - кълве написа: Човека иска съвет и го получава от извора.
Човека иска съвет за конкретни воблери :D Както винаги ти се отплесна в рекламно-нарцистична тирада за неща които не си виждал :D а дори и да видиш няма да разбереш :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от къца - кълве »

asn написа:
bobopeli написа:
къца - кълве написа:
Съжалявам, че ще влезна в хейтърския тон на къца - кълве,
Ако прочетете внимателно заглавието на темата и последвалите изказвания ще видите, че хората дават съвети за воблери извън поменатите от автора. Това направих и аз. Да си припомним значението на думичката "хейтър".
Това са злобни, завистливи, некадърни хора, без реализация в живота. В завистта си те критикуват настървено хора които правят нещо. Аз няма да отговарям на такива хора. :D
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от Martin Mihailov »

Прав си по добре си траи :lol: :mrgreen:
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Моля за съвет и мнение за воблери?

Мнение от jordanpetkov »

Докато ме нямаше, темата се е превърнала в ..............!
Както и да е, начесахте се, моля ВИ за по сериозно отношение към темата?!
Надявах се да чуя мнение от колега, който лично ги е ползвал?
Публикувай отговор

Обратно към “Отзиви за продукти”