Турски лодки ...........

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

Колеги............ много примамлива оферта, да споделите мнения за тези лодки, ще се радвам ако вече има собственици на лодките у нас, може ли да се ползват за море? https://www.olx.bg/ad/marinboat-4-50-de ... 7GsbV.html
TVB
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 9:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от TVB »

Дълго ги заглеждах и аз, струва ми се тясна -1.65-, от друга страна турците са много морска държава и май знаят да правят лодки. Не е лошо да се пита дали има възможност за проба в Турция. Една разходка до там не е безбожно скъпа.
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

jordanpetkov написа:Колеги............ много примамлива оферта, да споделите мнения за тези лодки, ще се радвам ако вече има собственици на лодките у нас, може ли да се ползват за море? https://www.olx.bg/ad/marinboat-4-50-de ... 7GsbV.html
300 колеги са видели темата, и няма мнения, това показва че няма собственици на лодките, и са слабо популярни в БГ, за мнения да не говорим?
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Петър Недев »

Това че 300 колеги са видели темата и няма мнения ,какъв критерий е ? Ако всеки един на 300 Българи има такава лодка, ще са 25000 лодки в България. На всеки язовир(топ 25) по 1000 поне. Пък и даже някой от тези 300 да има ,не е длъжен да отговаря. Може да е доволен и да иска по малко хора да имат като неговата.
Когато няма риба.......не кълве!
zerin1
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 12:20 pm
Местоположение: Бурса

Re: Турски лодки ...........

Мнение от zerin1 »

В Турция струва 1500 евро .
Малко пазарлıк най малко 100 ще смъкнеш .
1,65 широчина за 4,50 лодка си е съвсем нормална .
Не е мнго хавалена фирма в Турция .
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Петър Недев »

Лодките изглеждат много добре.И цената е добра. Но от обявата се разбира,че на границата трябва да отидеш с колесар и да си платиш митото и ддс. Ддс-то ще ти е 300евро. Митото не знам.
Когато няма риба.......не кълве!
buh
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:13 am
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от buh »

Нямам такава лодка, но като я гледам, много ми прилича на Safter. (такава имам)
Поне дъното до колкото се вижда и трюмовете и леерите са еднакви.
За Safter мога да кажа следното, (ако приемем, че е подобен с посочената и има сходни характеристики):
Размера е същия - 1.65 на 4.50 м.
Чудесна лодка, добра мореходност, добра балансираност и стабилност. С 20 коня мотор, с двама ( при равно море) прави около 32-35 км./ч.
Влизали сме на доста големички вълни (не "зайци" а "мечки"), не пръска и не мокри - но това много зависи и от капитана :).
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Ribolubitel »

Сафтера може да няма нищо общо с тази лодка!?! Все едно са сравняваш тутраканка с варан или с мичуринка.
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

Приличат си турската и Сафер, възможно е да са я изкопирали комшиите, гледах един тест, определено ми хареса, https://www.youtube.com/watch?v=OH_cme7lKZA
buh
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:13 am
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от buh »

Колега, само за сведение - SAFTER е турска компания за производство на плавателни съдове,
така, че не можах точно да се ориентирам от думите ти, кой и какво е копирал.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Ivak »

Много претруфена ми се вижда тази лодка за риболов, ако килограмите отговарят на така оборудвана лодка както е на снимката ще е доста спестено от материал.

Аз съм с това https://www.korsar.bg/bg/product/20/yer ... dy-lx.html

Влизал съм в Бяло море 10-тина пъти без проблем в добро време, за язовири и Дунав, каквото и да е било времето не съм имал грам притеснение.

Мое мнение! Цената за така оборудвана лодка е без пари. Ако ще трябва да я освобождаваш от митница имаш ДДС и мито обаче. Отделно това е лодка за разходка, а не за риболов. Вътре няма място за нищо :)
Иначе изглежда доста прилично изработено корито , обла ми се вижда. Няма да е стабилна много при висока скорост.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

jordanpetkov написа:Колеги............ много примамлива оферта, да споделите мнения за тези лодки, ще се радвам ако вече има собственици на лодките у нас, може ли да се ползват за море? https://www.olx.bg/ad/marinboat-4-50-de ... 7GsbV.html
Колега ти сигорен ли си че цената е с това оборудване .
питам защото само една стълба на кърмата е 200лв ?
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
hromio
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 5:52 am

Re: Турски лодки ...........

Мнение от hromio »

Колеги, вчера се обаждах да питам на посочения телефон. Дилърът е в Истанбул, не говори български, с английския е зле, но успя да каже че цената е тази и включва посоченото оборудване. За транспорта има възможност да я достави в България като за трнспорт ➕ такси ще иска още 500-600 евро. От друга страна няма облгане с мито за стоки с произход Турция, но трбва да се плати 20% ддс.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

Мога да кажа че направо е без пари ,Аз имам Сафтер 4.50 с конзола и всичко съм си плащал допълнително и ми излезе 4500лв че и отгоре .Ако имаш възможност поръчваѝ няма да съжаляваш , като качество са в пъти по добре от българските които и да би ло лодки .
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от КИРО »

Tова е лодката на Тихо в действие.
https://youtu.be/IM5pdrEetjc
Сам си преценявай дали ще ти допадне,на мен ми допадна.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”