Добавка в горивото на дизел

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от G.Petkov »

Погледнах темата и ми се дописа ! :D

Ама пак ще е синтезирано.

1. Карам различни марки и модели дизели. без никакви добавки.
За коли до 2000 година съм наливал 5% бензин на един резервоар дизел в най-студените месеци на зимата.

2. Изключението дойде, когато си купих SUV на Тойота.
Приятели ми казаха, че е задължително за РАВ - 4 и Ленд Круизерите да се налива добавки към горивото,
Заради чувствителните дюзи на точно тези дизеловите двигатели.

Използвам тези :

-
IMG_2641.JPG
- на всяко зареждане наливам по една доза, а то има дозатор,

През зимата по две дози;

И тази,


-
IMG_2780.JPG
- на 3000 до 4000 км пробег;



3. Ползвам обикновен дизел. При моят пробег разликата в цената да двата дизела е 300 лв.
За добавки годишно давам по 60-70 лв, като ги купувам на по-ниски цени.
И знам какво наливам в горивото.



4. За други, новозакупени дизелови автомобили преди две години,
Продавачът ни каза :
- Само от евтиният дизел и никакви добавки.
Там гаранционният срок е 5 години.




Много се замислих на следното твърдение - " .... Автомат изгасна в движение ....." !

Дали автоматичната скоростна кутия е причинила изгасването,
Или проблем с подаването на гориво ?




Та така, за добавките.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от Martin Mihailov »

Жорка по точка номер 4 :roll:
Продавача е казал без добавки защото как ви писах добавките колко помагат двапьти повече са вредни :roll:
Ако се вьрне гаранционна кола за ремонт пьрвата работа кьдето прави продавача е да земе проба от горивния филтьр.Отам я праща за анализ в лабораторя и ако се окаже че е сипвано добавки гаранцията отпада.Но това го пише с дребни букви наи накрая в договорите :shock: А докато е в гаранция неможеш да сменяваш филтри масла ремьци и други такива без техен сервиз :drinkers:
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от fozi073 »

На вън горивата са по качествени.
Тук на големи вериги бензиностанции продукта не е на нужното ниво. Там същото. .си е супер. Не казвам нищо ново. Със всичко за жалост е така. В предвид това аз си слагам профилактичо ( през около 3 месеца ) добавка. Мое мнение и практика.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от Павел Иванов »

fozi073 написа:На вън горивата са по качествени...
Моите личен опит и практика са ми показали , че дали ще заредя на OMV в Овча купел или на OMV във Виена , разлика няма .
Иде реч както за гаранционни коли , така и за дръти джугани .
В София си сипвам от една бензиностанция на която съм сигурен , че не слагат никакви добавки и ти наливат чиста нафта , проверено многократно . Там нафтата е ефтина , днес беше 1.98лв. и чиста , нямам проблеми ни зиме , ни лете , било то с гаранционна кола или дрът джуган .
Когато карам извън София , но в БГ , сипвам само на големите вериги като гледам да избягвам Лук Ойл освен ако няма друга от "големите" или не съм в Македония , там сипвам само на нея :lol:
Добавки всякакви съм сипвал само на една три цилиндрова дизелова Алфа , какво ли не и сипвах , добавки , бензин , двутактово и пр. ...... , не и помогнаха :twisted:
Та от там и изначалното ми мнение в темата :
Павел Иванов у началото на темата зе та написа:...От опита ми с дизеляци съм останал с впечатлението , че тръгне ли човек да разчита на добавки , по-добре да смени колата и те така :wink:
Респективно подкрепям Мартинчо с две ръце , два крака и едно ухо относно сипването на чиста нафта .

И те така :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от gogibo »

Да споделя и аз опита си с добавките.
От години ползвам добавка за дизела на "Carlube"-300 мл./за 50 л. дизел.
Сипвам необходимите количества преди дълъг пробег и усещам разлика в мощността на мотора след 50-80 км от тръгването.Наливам само обикновен дизел от "ЕКО"и тенекето ми, под формата на бусче, върви като "самолет".
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от haga »

Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
hideboom
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 19, 2021 2:48 pm

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от hideboom »

Една година ползвах бардала мотора работи сравнително по добре то тих е но никаква друга разлика няма и с добавка и без добавка колата не ми пуши,а има и файл говоря за 1.9 тди, сега като дойде електромобилът какво правим , защото масово започнаха да прозизвеждат такива автомобили само на ток, даже VW направиха отделен завод само за електомобили
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от G.Petkov »

В коя банзиностация зареждаш,
И каква кола караш ?

Само за статистиката ! :wink:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от G.Petkov »

haga написа:Пробвайте от тези:
https://diesel-hero.com/index.php?route ... y&path=240
Баси ! :shock:

Мислех, че д-р Мермерски е специалист в облостта на млякото.
Поне сме го финансирали да издава трудове на тази тема.

За пръв път чувам, че е корифей в добавките за дизел ! :rolleyes:
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от Павел Три »

Добавка към друго място-мандатите,дедо Гоше вече са разпределени.Остава сега колко + колко + колко ще е = на 121 поне.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от kiril_bulgaria »

Мнениеот Павел Иванов » пет яну 04, 2019 6:23 pm

Дончо , сменяй си редовно филтрите , сипвай на читави бензиностанции , не взимай от "евтиният" дизел, де не се знае с какво са го кръстили, след като са го окраднали, и не се занимавай с глупости.

Допълвам: 150.000км, само ЕКТОдизел, от истинска ЛукОил, колата пее. Аспухът, съжалявам, че нямам снимка, като забършеш пръста, може да го оближеш. При -32С, в Украйна, с първият път пали.

Допълвам: забрави бензиностанции Марешки. На синът колата, 87.000км, е@а мамата на дюзите. А непрекъснато ми се хвалеше, колко евтин дизел карал. И като си представиш, че една дюза е 1800лв, ще разбереш икономията :)
Изображение
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от Don4o_62 »

Дончо днес продаде жипката и повече не ще да чуе за дизели,това е божие наказание в днешно време да караш дизелова кола :mrgreen: ,а който ми се направи на отворен,че от дизела по хубаво нема,да си го кара :wink: , пак ще взема жипка, но на газ бензин :D :drinkers: не за икономия, а като е по опростено,караш и получаваш душевна чикия :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от lishev_64 »

kiril_bulgaria написа:Мнениеот Павел Иванов » пет яну 04, 2019 6:23 pm

Дончо , сменяй си редовно филтрите , сипвай на читави бензиностанции , не взимай от "евтиният" дизел, де не се знае с какво са го кръстили, след като са го окраднали, и не се занимавай с глупости.

Допълвам: 150.000км, само ЕКТОдизел, от истинска ЛукОил, колата пее. Аспухът, съжалявам, че нямам снимка, като забършеш пръста, може да го оближеш. При -32С, в Украйна, с първият път пали.

Допълвам: забрави бензиностанции Марешки. На синът колата, 87.000км, е@а мамата на дюзите. А непрекъснато ми се хвалеше, колко евтин дизел карал. И като си представиш, че една дюза е 1800лв, ще разбереш икономията :)
Ми аз от четири години имам Ауди А6 - V6 , 2500, TDI. Преди две години заприходих още едно, същия мотор, но алроуд. И двете ги карам с нафта от Марешки. Никакъв проблем. Нито с вървенето, нито с разхода.(то разхода на тоз мотор си е безпроблемен - винаги на макс :D ) Като гледам опашките от автомобили по бензиностанциите на Марешки - ако нафтата беше калпава и колите "брактисваха" от нея, ми то нямаше да останат коли по пътищата. Аз пък имам за пример познат, който след зареждане нафта от OMV - успя да измине едва 250км. и мотора бе "тотал щета". Колкото и да тропа и плюе OMV - за мен случката е просто стечение на обстоятелствата, както и тези, заредили от Марешки. Всеки търси някакво оправдание и виновник за проблема си, но никога не и в себе си!
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от dantho.mihov »

lishev_64 написа: ....
Ми аз от четири години имам Ауди А6 - V6 , 2500, TDI.
Истината е, че точно тези им двигатели са шест. Много сполучливо изчислени и конструирани.
hideboom
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 19, 2021 2:48 pm

Re: Добавка в горивото на дизел

Мнение от hideboom »

dantho.mihov написа:
lishev_64 написа: ....
Ми аз от четири години имам Ауди А6 - V6 , 2500, TDI.
Истината е, че точно тези им двигатели са шест. Много сполучливо изчислени и конструирани.
А много лоши неща чувам за тези двигатели,а иначе всичките ALL road ауди са с такива двигатели ако не се бъркам
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”