Страница 1 от 1

Доспат

Публикувано на: Вто Дек 11, 2007 10:21 pm
от natrii
Позволен ли е риболова на пъстърва на Доспат? Някъде към 3-4 Януари?

Публикувано на: Вто Дек 11, 2007 10:51 pm
от Николай Неделков
НЕ

Публикувано на: Вто Дек 11, 2007 10:53 pm
от Николай Неделков
пробвай на 2-3 февруари, тогава са първите позволени събота и неделя от 2008 за риболов на пъстърва ;)

Публикувано на: Сря Дек 12, 2007 12:02 am
от Trias
Дъговата пъстърва или американката , така или иначе не се размножава по естествен начин у нас . Няма значение ,дали е изкуствено зарибена от БЛРС преди , или е скъсана садка на Доспат , или е пускана с цел зарибяване от колеги в реките и водоемите ! Не ме разбирайте погрешно , в смисъл дайте сега тогава да и видим сметката , но и забраната важи предимно за размножителния период на определени видове риби ! Ако се реши американката у нас да е забранена за риболов примерно от 01.03. до Коледа , да речем - добре , но къде е логиката ?!
На яз.Душанци оня ден по време на студентските празници случайно попаднах на масово кълване на дъгови пъстърви от стената на бял червей :P , като невидели бяха ! Е и кво трябваше да направя - да ида да агитирам колегите да ги върнат обратно в садките или да си извадя въдицата от багажника на колата :?: :shock: :evil:

Публикувано на: Сря Дек 12, 2007 10:54 am
от Бат Стан
Trias написа:Дъговата пъстърва или американката , така или иначе не се размножава по естествен начин у нас . Няма значение ,дали е изкуствено зарибена от БЛРС преди , или е скъсана садка на Доспат , или е пускана с цел зарибяване от колеги в реките и водоемите ! Не ме разбирайте погрешно , в смисъл дайте сега тогава да и видим сметката , но и забраната важи предимно за размножителния период на определени видове риби ! Ако се реши американката у нас да е забранена за риболов примерно от 01.03. до Коледа , да речем - добре , но къде е логиката ?!
На яз.Душанци оня ден по време на студентските празници случайно попаднах на масово кълване на дъгови пъстърви от стената на бял червей :P , като невидели бяха ! Е и кво трябваше да направя - да ида да агитирам колегите да ги върнат обратно в садките или да си извадя въдицата от багажника на колата :?: :shock: :evil:
Американката е разрешена за риболов в момента, в събота и неделя, при норма осем бройки или два килограма.

Публикувано на: Сря Дек 12, 2007 10:31 pm
от [ScoTT]
мерси за темата аз на 3-4 можи за мина до Доспат :wink: :)

Публикувано на: Чет Дек 13, 2007 9:05 pm
от natrii
Аз съм там от 2-3 до... 5-6 :D

Публикувано на: Чет Дек 13, 2007 10:18 pm
от Trias
Бат Стан написа:
Trias написа:.... Не ме разбирайте погрешно , в смисъл дайте сега тогава да и видим сметката ....
Американката е разрешена за риболов в момента, в събота и неделя, при норма осем бройки или два килограма.


:D :idea: А на какво основание в момента да е разрешена или забранена ? Къде е логиката ? А да - нарича се пъстърва :weedman: Интродуциран вид ?! :shock: ...звучи прекалено оптимистично , защото американката не се размножава у нас . Балканката обаче може и да оцелее , ако се спазва закона ... :!:

Публикувано на: Пет Дек 14, 2007 7:10 am
от Камбата
Колеги,аз скоро писах с Росен от Русе.Понеже в момента си търсим място за вечерта на Нова година,след товя ще има риболов,обаче къде...не се знае.Можеше да се отиде някъде към Тетевен,или на други пъстървови места,обаче се отказах,след като разбрах защо всъщност има забрана за риболова на пъстървите.Аз му казах така:

Росене,аз ловя за кеф и пускам улова си обратно.Естествено понякога се случва да взема една-две рибки да ги кусаме,ама това е много рядка практика при мен.

Това добре.

Камене,като ги ловиш,ти ги притесняваш и разваляш мръстилищата им,следователно те немогат да се размножават нормално,дори и да ги пускаш обратно.

:idea:


Следователно аз ще чакам да мине забраната,моля и вие да го направите,щото пъстървата в България,особено източна,е на изчезване.

Публикувано на: Пет Дек 14, 2007 7:30 am
от Фуцата
Камбата написа:Камене,като ги ловиш,ти ги притесняваш и разваляш мръстилищата им,следователно те немогат да се размножават нормално,дори и да ги пускаш обратно.

:idea:


Следователно аз ще чакам да мине забраната,моля и вие да го направите,щото пъстървата в България,особено източна,е на изчезване.
:smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :supz: :supz: :supz:

Публикувано на: Нед Дек 30, 2007 11:52 pm
от natrii
Разбрах,че имало лед на Доспат...имало и чисти места,ама и лед имало! :)

Публикувано на: Пет Фев 01, 2008 10:21 pm
от vIdRaTa
Утре отпрашвам към яз."Доспат" да открия "пъстървовия" и ще пиша за резултата когато се върна :D

Публикувано на: Съб Фев 02, 2008 1:28 pm
от dimi
За темата Доспат значи ония пичове имат желязна стратегия винаги в края на януари началото на февруари уж без да искат късат садки напротив това си се прави нарочно колкото хванем хванем после през нощта обират почти всичко с мрежи и по тази причина яз.Доспат се слави в цяла България с изобилство от пастърва, затова че който иска да ходи сега е момента а дали е разрешена или забранена няма значение защото лятото и без това няма да я има.Помислете колко от Вас са ходили лятото за по цяла седмица и после са се вращали с по пет риби?

Публикувано на: Чет Фев 07, 2008 10:46 pm
от vIdRaTa
vIdRaTa написа:Утре отпрашвам към яз."Доспат" да открия "пъстървовия" и ще пиша за резултата когато се върна :D
Зле се почва(без подробности ) :roll: