Зарган 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
icakinen
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 11:14 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от icakinen »

Вчера водих мой приятел от Търново да половим зарган и дозите наш червей бяха изключително добри откъм качество на червея.Много свежи и плътни животинки.Бройката няма какво да я коментирам,както и мястото от което ги купих.В неделя направих спонтанен излет на Бялата лагуна.Тръгнах с една кутийка вносен червей(който бях купил за проба) и около доза и половина наш(който беше доста поомекнал).Стартирах с вносния и бях доста приятно изненадан от качеството.Колкото за кълванетата нямаше никакво назлъндисване,направо си я запуках яко.След като дозата свърши спрях за да проверя колко точно риби съм хванал с една кутийка.Бройката беше 36,основно добри риби.Мисля,че си е доста прилично постижение.Продължих с нашия и направих още 18 риби.Отново нямаше разлика в кълването,само рибата беше по дребна,но не го отдавам на червея.В 12.30 стръвта приключи и се прибрах доволен.
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Зарган 2019

Мнение от biserkehayov »

Колеги, пробвайте и със стария изпитан метод - филе от самия зарган - рибата е канибал - режиш филе от някоя заргана и бой. Даже в повечето случай се хващат по-едрите и ударите са свирепи.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от stareca »

stefannankov написа:
stareca написа:ДОтносно китайския да той е много много добра алтернатива но все пак варненския си остава номер едно, днес например докато ловах на варненски рибата си вземаше от раз като го свърших и почнах китаеца взе да си назлъндисва да почуква да подърпва дори и да се отказва много по трудно се лови на китаеца и това не е само мое наблюдение мното колеги вече го забелязаха .Това е моето мнение без лоши чувства към никого.
Истина е, че на вносния почуква по няколко пъти преди да се наниже, ти си много по-опитен риболовец, но все пак да попитам дали вносния го нанизваш докато куката се покаже по-отдолу или си го нижеш за горната част като варненския?
Този вносния трябва да се ниже като силиконовия - куката да се показва отдолу, така броя почуквания намалява защото на второ-трето го засичаш, освен това така не му даваш да опитва от червея по няколко пъти преди да вземе на куката. Трето вече е че е много по-издръжлив на празни мятания , по-жилав е и заргана не може да го отгризе, което пък го настървява от една страна, от друга ти позволява с едно парче по няколко заргана да извадиш. За мен вече е задължително да има по 1-2 дози наш червей и 1 доза вносен, защото ми удължава много риболова а имам и случай дето ходеше на вносния, а тия с варненските нищо не хващаха, просто вносния не се свива в морето и остава сочен и дебел, отделя кръв и вероятно в някои случаи е по-лесно забележим.
Първото парче където е твърдата част го слагам като варненския останалите 2-3 от черава нанизвам но куката да излиза от средата на парченцено така процедирам аз.Междудругото в Бургас вече има и италиански черав пробвах го като качество е като китаеца но една идея по мек също и хранителната среда в кутииката е черна но не е кал това .Кълве добре и на него .Така или иначе винаги ходя с няколко дози наш и една вносен за сигурност.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
e1967
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 6:41 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от e1967 »

Днес на Ной от 9,30ч. до 15ч. 30бр. средни. Имах доза и половина и като свършиха пробвах на тънко парче естествена кожа, но не ще.
krisha
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 8:36 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от krisha »

Днес близо до паметника на Шабла от 12.45ч. до 17.00ч.- 33 бр.зарган, основно среден до дребен с две дози нашенски червей. Преди 14.00ч. редки и плахи кълванета, след това зачести, като най-добре беше след 16.00ч. Облачно време, слънцето така и не проби трайно. Нямаше я "сечта" от преди ден-два, но за мен приятен риболов. Мислех си, че пасажите днес са се изтеглили малко по на юг-вероятно около Кранево, Варна, но бройките от Ной като гледам не са повече.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Зарган 2019

Мнение от rap66 »

Вчера най после се вредих с камък на НОЙ. Към 9.30 ми звъни един приятел, каиши на всяко хвърляне и камъни свободни. 10 вече съм там, ама се оказа че камъните свободни щото все още са влажни. Поне вестници купища, подсуших си един тетрапод, и почна касапницата. До 13.30 почти нямам празна проводка. Изредих новите попълнения в кутията с пилкерите, но Хестата засега ми е фаворит. Не съм ги броил, един изскочи от хладилната чанта като я отворих да слагам другарчето му, тоя път бях с 30-литровата :D
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес приличен риболов , до 10:00 36 заргана после духна силен североизток и стана почти невъзможно за риболов.Упорствах до 11:00 но нямах кълване а и с плетено в такъв вятър е трудно да се риболува и си бих камшика като ми остана и половин доза червеи от двете с които бях.В Петък ще я довърша , тогава съм решил да пробвам и тоя китайски червей , стига времето да позволява за риболов :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от lusienn »

IMG-b07a18e634ef6c4ae57e2d60cc464e7e-V.jpg
Тия са на розово чепаре преди
Седмица от Черноморец,
Мой приятел ги налови,
Иска да му вържа с по дебело
Влакно,че става мазало чепарето.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от kikk4o »

stareca написа:Днес труден риболов до 12:40 успях да дръпна 50-на риби .Моите наблюдения за този сезон са следните колеги а честно казано за мен сезона започна още от средата на юли та по темата гледам че много колеги се опитват да презентират белия червей както и торния като някаква равностойна алтернатива .Това обаче е много далече от истината имам много ама мното риболови в които до мен ловят на земен торен бял и сушен даже ще ви кажа само че съотношението винаги е било 50+ към 2-3 и това е съвсем сериозно .Да съгласен сэм че в тая зарганска година когато въпросната риба е повече от водата понякога може да налита стръвно на горе споменатите алтернативи но в повечето случеи колегите на такъв ем си оставят първи клас.Нали на всички е ястно че такава година може скоро да не се повтори!!!Относно китайския да той е много много добра алтернатива но все пак варненския си остава номер едно, днес например докато ловах на варненски рибата си вземаше от раз като го свърших и почнах китаеца взе да си назлъндисва да почуква да подърпва дори и да се отказва много по трудно се лови на китаеца и това не е само мое наблюдение мното колеги вече го забелязаха .Това е моето мнение без лоши чувства към никого.
Разликата се получава поради по-голямата твърдост на вносния и белия червеи. Затова има няколко празни почуквания преди да сгъне върха,а отделно и това не е гаранция за успешно засичане. Наблюденията ми са,че при по-голяма кука или монтаж с две куки празните кълванета намаляват. Отделно при риболов с бял рибите са една идея по-едри, поне моето наблюдение е такова. Обяснявам си го с факта, че стръвта е по-твърда и не пада с първото почукване.
e1967
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 6:41 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от e1967 »

Днес проби на 3-та буна. от 10ч. до 12ч. два удара и една извадена риба. Много силен вятър от юг и вълна която затруднява опъването на влакното.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Най накрая и аз пробвах прословутия Китайски червей :D .Ми кълве си на него рибата ама се назландисва , на нашенския раз два и имаш риба или нямаш червей на китайския раз два-пет-десет и може би имаш риба :fishing6: а може и да е от задвъдичното устройство.Иначе от разсъмване до 12:00 36 заргана като 8-10 заргана са на наш червей другото на китайския.Колеги някой взимал ли е на китайски червей платерина?? Защото ми се струва че за дъно ще е страхотна стръв
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от Ivan_nikolov »

Pe6o_Tikvata написа:Най накрая и аз пробвах прословутия Китайски червей :D .Ми кълве си на него рибата ама се назландисва , на нашенския раз два и имаш риба или нямаш червей на китайския раз два-пет-десет и може би имаш риба :fishing6: а може и да е от задвъдичното устройство.Иначе от разсъмване до 12:00 36 заргана като 8-10 заргана са на наш червей другото на китайския.Колеги някой взимал ли е на китайски червей платерина?? Защото ми се струва че за дъно ще е страхотна стръв
На Кранево преди около 2 седмици до мен видях да вадят иларии на такъв червей . Аз лично си ловя с нашия даже не съм си купувал такъв. Мисля си , че и за дъно ще става даже разхода на стръв би бил по малък , само незнам дали няма да има много празни удари ако не се нанизва назад по влакното.
Аватар
Sarfa2015
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2015 10:12 am
Местоположение: БУРГАС

Re: Зарган 2019

Мнение от Sarfa2015 »

Пешо, аз лично взех платерина :fishing3: на китайския но на бомбарда :fishing4: .
Тодор Стефанов
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 14, 2019 7:43 am

Re: Зарган 2019

Мнение от Тодор Стефанов »

Вносният червей освен, че става за зарган,а и за платерини работи.Вчера на вълнолома във Варна 31 платерини и един зарган.За заргани го пробвам от самото начало от Тюленово до Бяла и дава по- добри резултати от нашия (опакован в маломерни дози).
zargan1
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:23 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от zargan1 »

То като кълве на всичко , що не си спомним как се ловеше зарганът преди 20 години? На плувка и с ем - белена скарида.И каква е разликата от бомбардата ?
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”