Шарани по жътва

Модератор: sapuna

Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Шарани по жътва

Мнение от Don4o_62 »

Искам да споделя,че приказката от старите рибари ,че шарана и едрата каракуда тръгват след жътва е вярна :D вчера и днес до обед на яз.Кърджали 2 човека с по 3 въдици на царевица, хванахме 12 кг. риба шаран и каракуди, колкото шараните :roll: :D а те бяха по 1,200 -1, 300кг.
Photo-0162.jpg
много жега и слънце и не ми беше хич до снимки на въдици и бивак,та забързо една снимка със улова :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
karpist
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 9:38 pm

Re: Шарани по жътва

Мнение от karpist »

Браво.....,другия път още по-йедри :fishing6:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Шарани по жътва

Мнение от Don4o_62 »

не искам по едри ами повече,имам задача за мен си,да направя 150 буркана до есента :D иначе как ще си избия горивото,храната и ракията :lol: то кеф, да ги вадиш ама всичко е кинти и разноски,та трябва да ги избиваме :mrgreen:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Шарани по жътва

Мнение от Gosheto »

Don4o_62 написа:не искам по едри ами повече,имам задача за мен си,да направя 150 буркана до есента :D иначе как ще си избия горивото,храната и ракията :lol: то кеф, да ги вадиш ама всичко е кинти и разноски,та трябва да ги избиваме :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Шарани по жътва

Мнение от Don4o_62 »

Gosheto написа:
Don4o_62 написа:не искам по едри ами повече,имам задача за мен си,да направя 150 буркана до есента :D иначе как ще си избия горивото,храната и ракията :lol: то кеф, да ги вадиш ама всичко е кинти и разноски,та трябва да ги избиваме :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
всичките шарани на буркани :lol: :lol: :lol:
Много ясно,че се шегувам :D не съм гладен за риба и си оставихме 2 шарана и една каракуда,другите ги пуснахме за ужас на местните шмиргели, който ни гледаха отстрани с бялото на окото :mrgreen: като тръгнахме се почна едно търчане от ляво и дясно да застават на нашето място :lol: но ще фанат дедовия на бат Дончо :mrgreen: ,щото нямат знания на какво :wink: всички хвърляха на царевица и бонджуци, но нищо,и ние ловяхме на царевица,но моята е със рецепта от 7 компонента :D завещана от стар билкар рибар на времето :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Шарани по жътва

Мнение от дядо тричко »

Не знам дали аз съм луд или останалите.....Малките шарани като каракуди ги пускам веднага в язовира, не схващам защо трябва да ги пускам в живарника, да се задушават и след като са полуживи чак тогава в язовира? За мен шарана трябва да е над 2 килограма за да го пусна в живарника. Но за съжаление такива още не съм хващал в държавните язовири със сегашното си оборудване и опит. Свикнал съм с шараните над 3 килограма минимум в арендуваните водоеми, а тези в държавните язовири ми изглеждан малки. Надявал съм се че като пускам малките догодина ще пораснат, но на практика хващам все по малки. на какво ли се дължи това?
Людмил Иванов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Шарани по жътва

Мнение от Людмил Иванов »

Много си прав колега Дядо Тричко. Защо да го държа цял ден в жегата и тогава да го пусна. Пускане веднага .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”