Как да си направиме албум в галерията?!

Как да направим възможно най-добри снимки от излета.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Как да си направиме албум в галерията?!

Мнение от barutchiata © »

Хубаво е когато разглеждаме снимките в галерията, те да са подредени и групирани според излетите в които сме ги правили.Сега ще обясня стъпка по стъпка как да си направиме албум.

1.След като сме влезнали в галерията горе в ляво цък въху Албум админ


Изображение


2.След това цък върху добави албум.


Изображение


3. Трета стъпка е да дадем име на албима
3.1 Име на албума
3.2 Кратко описание на албума-къде,кога и тн.
3.3 Цък върху добави албум.


Изображение

Преди да започнете да качвате снимките трябва да посочите албума в подменюто.В случая съм написал Риболов на тунджа

Изображение

Изображение
Последно промяна от barutchiata © на Пон Яну 28, 2008 9:49 pm, променено общо 1 път.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Всичко е ясно,качвам снимки,но как да преместя от моята галерия снимките.Или по точно казано как да си подредя моите снимки от галерията.Става с копирване на линка,но не винаги ги качва,доблират се снимки.Помагай Баруте.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Както писа Барута,първо е необходимо да си създадеш албуми,иначе няма къде да си местиш снимките! :wink: Правиш си албум примерно "Чудните скали".Отваряш снимка в тази насока и в долния ляв ъгъл използваш навигационния прозорец за местене!С линкове и тем подобни не се занимавай!Лошото е,че след като я преместиш се губи указаният адрес в мненията ти и снимката изчезва!

Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Coldeye^
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 9:19 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Coldeye^ »

Това е добра идея,но няма ли начин при качването на снимките направо да се сложат в дадения албум? :roll:
Нека запазим България чиста за нашите деца!
Изображение
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от rumci »

Има начин - след като си кликнал на ''качи снимки'' отиваш на ''изберете категория'' и задаваш името на албума, който си създал преди това.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Всичко това съм го направил,натискам качи снимки,после избирам албума,и от там на сетне като копирам снимката ми копира всичките.Питам неможе ли просто да ги преместя или по някакъв начин да ги подредя.С копирване трябва да си играя часове наред,после да ги трия от галерията,просто незнам.
Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Аз не мога никаква снимка да кача в галерията !

Мнение от d_bozhkov »

Постоянно ми излиза това съобщение !

Изображение


Всякакви формати снимки се опитах да кача ...НЕ СТАВА !
Затова се отказах да качвам в галерията .Ползвам албум.бг!


Сапуне беше писал да дам един Скрийн на страницата.Задето дава "Готов но с грешки на страницата ".Ето това излиза на Всяка страница заредена от форума ! На работа Уиндоса ми е на италиански ,ама е все същото !
Изображение
Последно промяна от d_bozhkov на Чет Яну 24, 2008 7:20 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от rumci »

snegk написа:Всичко това съм го направил,натискам качи снимки,после избирам албума,и от там на сетне като копирам снимката ми копира всичките.Питам неможе ли просто да ги преместя или по някакъв начин да ги подредя.С копирване трябва да си играя часове наред,после да ги трия от галерията,просто незнам.
Не е необходимо нищо да копираш, просто отвори снимката от твоята галерия и използвай опцията ''промени снимка'', след това задаваш ''смяна на категория'' и местиш в направения албум.
Последно промяна от rumci на Чет Яну 24, 2008 7:01 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

d_bozhkov,смени браузъра братле и всичко ще се оправи! :arrow: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
За снимката-в какъв формат е?Такова съобщение виждам за пръв път!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

rumci1974 написа:
snegk написа:Всичко това съм го направил,натискам качи снимки,после избирам албума,и от там на сетне като копирам снимката ми копира всичките.Питам неможе ли просто да ги преместя или по някакъв начин да ги подредя.С копирване трябва да си играя часове наред,после да ги трия от галерията,просто незнам.
Не е необходимо нищо да копираш, просто отвори снимката от твоята галерия и използвай опцията ''промени снимка'', след това задаваш ''смяна на категория'' и местиш в направения албум.
Брат нямам такава опция.Тази опция ми се появява чак когато съм я сложил в албума.Има премести снимките в потребителски галерии и другите,но за албумите няма.Спирам да се занимавам,докато не ми покаже някои.
Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Мнение от d_bozhkov »

Снимката е нормален JPG. формат .
Пробвах ги всичките и gif и bmp.

Все това съобшение ми дава!

Сега качих и FIREFOX(междудругото отдавна се каних да го правя),но снимка така и не мога да кача .Ето го пак съобщението !

Изображение


Да не съм блокиран нещо в га;ерията не знам
:?: :roll: :!:
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

#Не си блокиран със сигурност!Проблемът е някъде другаде,но си нямам идея къде!Файловия формат е точен,ограничения в размера няма.Файловото име може да е и на кирилица/проверих/.Нямам никаква идея!Мозилата ти я препоръчах за да изчезне предупреждението за грешка при зарежнаде,а не за качване на снимките!

#Досега рових из профилът си и маркирах полето UNSUBSCRIBE и отписах нещо.Рефрешнах и сега не мога да върна опцията.Не знам дали е от значение,но разлика не виждам.Тук трябва Барута или Фикса да си кажат думата!

#Илийка,можеш да местиш досега качените си снимки само в указаните пет категории!За напред първо си създаваш необходимия албум,и след това качваш!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Точно там е работата Митак,моите албуми ги няма в тази категория премести.Имаги в албум админ.,нотам както писах с копиране,само първите снимки,после се повтаря адреса и не ги приема.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

snegk написа:Точно там е работата Митак,моите албуми ги няма в тази категория премести.Имаги в албум админ.,нотам както писах с копиране,само първите снимки,после се повтаря адреса и не ги приема.


Качил съм ги до някъде.


Влизаш си в галерията.Отгоре са ти наредени албумите, а отдолу снимките които не са в албуми.Цък в/у някоя от тях и после цък в/у промени снимка

Изображение

После цък в/у падащото меню :arrow:

Изображение

Там си избираш албума в който искаш да метнеш снимката, и после цък в/у запази промените

Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Благодаря на Барута,всичко и окей.
Публикувай отговор

Обратно към “Фотография”