Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

Don4o_62 написа: Съб Яну 14, 2023 11:48 am ...... домашен ябълко оцет ...
Имахме, но сега нямаме.
Имах 4 дка Ябълки. И Ябълки продавах и оцет правехме.
Един ден отивам със стария Москвич да огледам градината и ... Ябълките ги няма. Орките ги отсякали за дърва за огрев.
Срам ме е да си купя оцет. :D Сега мажа с Волтарен, но ефекта е временен.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Don4o_62 »

dantho.mihov написа: Съб Яну 14, 2023 1:39 pm
Don4o_62 написа: Съб Яну 14, 2023 11:48 am ...... домашен ябълко оцет ...


Срам ме е да си купя оцет. :D Сега мажа с Волтарен, но ефекта е временен.
Тука няма срам,отиваи на пазара и си купи от някое бабе,иначе няма да ти мине
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от kukukuka »

Бившият депутат от ГЕРБ Живко Мартинов е завел дело срещу прокуратурата, с което настоява да му бъдат платени 200 000 лв. обезщетение заради делото „Суджукгейт“, пише СЕГА след потвърждение от Софийския градски съд.

:smt044 :smt043 :smt045
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Павел Иванов »

dantho.mihov написа: Съб Яну 14, 2023 10:15 am ... коляното ...

Чекай да ръснем малце мозък , не че го имам у в излишък :oops:
Тъй , самият аз преевах коленце преди Коледа оти се правих на мАж :? Не за сефте него па и други стави в миналото като кръст по време на активното ми спортуване + близостта ми и познаването на доста дофтури в единствената национална болница по ортопедия в страната която ми е на един неголемшък кОр место от нас , леко съм позапознат и мисУим скоро докторат да правим по въпроса :oops:
Тъй , дали ще е домашен ябълков или какъвто и да е винен оцет при положение , че удари шейсетака ефекта ще е силно временен .
Значи и двата оцета съдържат загряващата оцетна (етанова) киселина и спомагащата собственото възпроизводство на колаген тип 2 хиалуронова киселина .
Като цяло е перфектно решение за загряващ облекчаващ компрес особено при млади ора които са си предобрили некоя става или кръста .
Връщаме се на това , че си вече на 60 и собственото ти възпроизводство на колаген тип 2 поддържащ най-вече хрущялите ти е на 20% от това което е било преди да навършиш 50 !
За да постигнеш по-дълготраен ефект е нужно приемането на колаген тип 2 от вън .
Във варианта бест ъф дъ бест за целта е Хидролизиран колаген Тип II .
За да получиш наистина възстановителен ефект трябва да приемаш 1000 мг Хидролизиран колаген Тип II в продължение на три месеца когато си здраво предобрил некоя става и си на годинки .
Хубавото е , че вече има перфектни хранителни добавки съдържащи го .
Зобеш си го без да те притеснява дали ще пинеш по чашка концентрат по време приема му , все пак е хранителна добавка .

Едни от най-добрите предложения които могат да се намерят във световната предлагателност на Хидролизиран колаген Тип II са :


- в аптеките - https://galen.bg/bongen-amp-h-30-naturfarma 1 ампула дневно = 1000мг Хидролизиран колаген Тип II

- за спортисти - https://shop.bb-team.org/zeinpharma-col ... t?sku=9685 две капсули дневно = 1000мг Хидролизиран колаген Тип II


На практика и двете са перфектни за това което се търси , възстановяване хрущяли на ставите и на практика са с абсолютно еднакъв краен ефект .
Аз лично в момента ползвам втората , тази за спортисти защото е на перфектна примоЦия :D
След 50 по принцип се препоръчва годишен прием от 500мг Хидролизиран колаген Тип II за да няма човек ядове и да поддържа постоянно добро ниво на хрущялите си , ама кой ли ги спазва дори когато му е известно това :)
Е , има го и бабешкия вариант да вариш телешки кокали до полуразпад и последствие да папкаш желето от тях но за да приемеш 1000мг Хидролизиран колаген Тип II трябва да изпапкаш около кило и половина такова желе 8)
Естествено варианта с компреса от оцет си остава ако искаш да постигнеш временно облекчение чрез загряване , с винения оцет го постигаш по-бързо поради по-високата концентрация на оцетна киселина .
И пак да припомня , наистина възстановителната терапия с приемането на 1000мг Хидролизиран колаген Тип II е три месеца и не я прекъсваш дори да се чустваш перфектно ! Последствие може да си практикуваш поддържащата терапия с 500мг Хидролизиран колаген Тип II дневно за два месеца веднъж годишно и да си свиркаш .



Апропо , ако търсиш много бърз ефект то https://apteka.framar.bg/30046421/%D0%B ... C%D0%B3-30 във варианта 3 дни по две на ден + 3 дни по едно е със страхотен резултат но на корема му еваваш бабата до ниво свет да ти се извие като страничен ефект та не го препоръчвам освен ако си във фаза да не можеш да мръднеш :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Павел Три »

:drinkers: Ч.Р. Д. на г-н н Диканаров. Жив и здрав още много години, слука и късмет във всичко. :drinkers: :drinkers:
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Don4o_62 »

Пафка,хубаво си обяснил но е малко стряскащо 3 м. да ги пиеш и т.н. смисъл рядко го прави някои,жената също е болеше коляното,от Турция взема мазила,пи някаквъв колаген и спря,карах и се ама жена слуша ли :mrgreen: поне зорлен я накарах всяка вечер да слага компрес ябълков и взе да и минава ама сигурно е временно,не знам,истината е в колагена,неини дружки уж от това са се излекували :roll: сега и тя ги пие
Photo-1612.jpg
Било на билкова, но трябвало доста време да се пие но се опрявало коляното,между другото си е бая цифра
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от kukukuka »

Погледни си километража :wink: То не е само ЧРД :lol: :lol: :lol: Пия и лутеин за очите ам нещо и простатата се обажда :lol: :lol: :lol: Щеш не щеш ставаш фармацевт :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Павел Иванов »

Don4o_62 написа: Нед Яну 15, 2023 9:11 am ... колаген ...

Трябва все пак да се има предвид , че самият колаген е много типове и е безсмислено да се взима такъв за изтощена коса или чупливи нокти когато ни трябва такъв за стави и хрущяли :wink:
Като за профилактичен прием , особено за жени по време и след менопаузата когато колагеновия срив е огромен то общият такъв , с много видове колаген в него е идеален но трябва да имаме предвид , че при травми не е препоръчителен по простата причина , че съдържа много малко от съответният тип колаген нужен за целта .
Други варианти на общ колаген от типа на турският който си линкнал са :
- https://shop.bb-team.org/naturesplus-co ... r?sku=9612
- и българският такъв https://shop.bb-team.org/hs-labs-collagen?sku=5715
Но пак ще го спомена , това са колагени за общ профилактичен годишен прием от два месеца годишно а не за конкретно лечение при проблем .
За стави и хрущяли е колаген тип 2 като Хидролизирания такъв се приема много по-лесно от организъма .
Но във всички случаи най-важното е да не се осланя човек на "форумни докторанти" като мен а при болки да се консултира с доказан специалист , а не примерно такъв чиято цел е да усвои съответната здравна пътека , защото проблема с коляното не е задължително да се дължи на изтъркан хрущял а може да бъде менискус , шипове , вода в коляното и пр. и пр.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

Павел Иванов написа: Съб Яну 14, 2023 8:33 pm
dantho.mihov написа: Съб Яну 14, 2023 10:15 am ... коляното ...
Аз лично в момента ползвам втората , тази за спортисти защото е на перфектна примоЦия :D
Пав, много ти благодаря !
Веднага го "викнах", та като дойде, по едно на ден.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Павел Иванов »

dantho.mihov написа: Нед Яну 15, 2023 1:37 pm ... по едно на ден.

По едно на ден от догодина като го пиеш за профилактика а не с лечебна цел , сега по две на ден в продължение на три месеца , общо 1000мг дневна доза с цел натрупване колаген в хрущяла и възстановяването му :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от ТТ лови по реки »

Данчо , събитието на откриването се провежда на река Златна Панега. Малко преди Луковит,наистина ти е далечко,но там съм виждал хора от почти цяла България.Ако ти се идва,можеш да го направиш с едно приспиване в близост до мястото.Аз го обмислям този вариант за тази година,но да видим.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от kukukuka »

ТТ лови по реки написа: Нед Яну 15, 2023 5:58 pm Данчо , събитието на откриването се провежда на река Златна Панега. Малко преди Луковит,наистина ти е далечко,но там съм виждал хора от почти цяла България.Ако ти се идва,можеш да го направиш с едно приспиване в близост до мястото.Аз го обмислям този вариант за тази година,но да видим.
Токарев, сбирката около стрелбището ли е ? :lol: :lol: :lol: Има някакъв парк и много снимки. Дай координати на Данчо.

Снимките са прекрасни :smt023
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

ТТ лови по реки написа: Нед Яну 15, 2023 5:58 pm ... Малко преди Луковит ....
Благодаря Танко !
Сега погледнах в Гугъл мапс. София - Ботевград и Панега.
Аз трябва да мина през Хаинбоаз и от В.Търново да тръгна към София.
Доста тежък път, който мога да объркам ако не изляза от главния път на правилната отбивка.
Сбирката да не е на карстовия извор ?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Павел Иванов »

dantho.mihov написа: Пон Яну 16, 2023 2:10 pm ... Сбирката да не е на карстовия извор ?


Тц , на него съществуват две ужасТни проблемации :?
Едната е , че може да ни изеде некой монстърс какъвто само ЮТу е хващал там преди ерата на дигиталната фотография а не си бил зел филмче за апарата , другата е че требе да се утепаме от влачене на софри , столета , месища и пр. през ебати тиняка :?
Е те тука е - https://www.bgmaps.com/link/2D383945CDD ... F4B4569289 .
Като се идва от Софето веднага след Петренвене у в десно има едно мосте което води до Тодоричене .
Е , поди него е сборо като самото сбиране се върти некъде около 11 часа .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Д-р Флекс »

Честит Антоновден !
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”