Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

Като казахте пинки-откъде намирате бял,пинки и т.н?.Последния път ,като тръгнах да купувам преди няколко седмици в нито един магазин по моите вилаети (Дружбите и Младостите) нямаше и не се очакваше скоро да има.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес за топъл хлебец и от там на реката край Мрамор.Времето мрачно и хладно, но душа трае ли.За час и нещо се получи що годе добър риболов :fishing1: . Уклеите ги нямаше но за сметка пък перките се напреварваха да се закачат на кукичката. Стръв Пинки без захранване,аз съм доволен.Всички рибета си плуват във водата за охранване. :fishing6: . Успех на всички!
Прикачени файлове
IMG_20220920_150616_HDR.jpg
IMG_20220920_150437_HDR.jpg
IMG_20220920_145711_HDR.jpg
dragomirg
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 20, 2021 11:04 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от dragomirg »

20221231_105533.jpg
Честита Нова година на всички!
Да споделя моя опит с баластриерите на Долни Богров. На 31 декември времето беше перфектно, взех спининга и отидох на големия гьол вдясно от магистралата на излизане от София. Слънцето печеше, никакъв вятър, температура към 5-6 градуса - идеално време. За 4 часа изредих всички примамки: силикони, воблери, мандули... Обиколих целия водоем. Нищо.

Въпросът ми е: въобще има ли някаква риба там? По разкази на колеги уж трябва да има костур, щука, сом и каракуда, обаче аз от 1 година го проверявам периодично и не съм хващал нищо. Един колега септември месец беше хванал няколко средноголеми костура. Това ли е всичко, което може да се очаква там?
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

За много години колега :).И аз наобикалям гьолчетата около Богров и със спининга и с плувка,но тая година е някаква трагедия направо.Обикновено прескачам за по 1-2 часа след работа и въпреки краткото време,миналата година кажи-речи нямаше празно.Може да са 2-3 рибета,но все пак имаше.Тая година - нищо общо.Последно пролетта имаше нормален риболов-линчета и перки основно + някой и друг дребен костур,оттам нататък отряза,като с нож и 90% от опитите са капо...Последното нещо изобщо,което хванах там бяха 2-3 костурчета на силикони ,но пак си беше клизма.На плувка,от пролетта насам абсолютно нищо.Не знам какво се случва по тия локви,ама всички колеги ,които са се спирали и сме си говорили ,казват че и при тях е така положението,значи не лош късмет.Според мен или изливат някаква гняс или господата електричари си действат,то контрол по такива места на практика за жалост няма...
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Petar Naydenov »

Колеги ,
положението на тези два гьола е плачевно , няколко пъти съм влизал с лодка и сонар . Рибата е много,много малко , за спининг от брега никога не бих отишъл там, от лодка се хваща по някоя щучка или костур с много зор . Все пак ако искате да излъжете нещо от брега ползвайте жива рибка , шанса е много по-голям . Преди около две години видях хванат сом на буй някъде около 10 кг. Относно положението с мирните риби схемата е проста , намирате си чисто място - стръвта е троха или жито в по-топлото време . На първия гьол съм правил много прилични риболови на каракуда,червеноперка и лин , но все пак познавам гьоловете доста добре . Въпреки това всяка година има все по-малко риба , скоро ще останат само слънчаците и водораслите .
Съвета ми е тези два гьола да бъдат последните на които да идете за риба .
Най-добри резултати около София може да се постигнат на Челопечене/има в пъти повече риба от всеки един друг водоем около София/ и Негован .
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от GoriLLaz »

Към колегите Т.Mihov и dragomirg, от скромния ми опит със софийските балстиери - Челопечене, Негован, Чепинци - през зимните месеци е почти невъзможно да се направи някакъв риболов от брега. Дълбочините, както знаем са много големи и рибите се групират предимно там през зимните месеци. Единствено на Челопечене (един от любимите ми гьолове) на т.нар. канал - ръкав или както искате го наричайте може да се завърти риба през зимата. Има много "рибари", лично аз не съм пробвал там поради панаира, който става. На Чепинци съм се пробвал също през студените месеци...живот покрай брега няма, на Негован е същото положението. Тези дни обиколих няколко места на р. Блато (в снимката са точките), реката държи риба и през зимата, сходно е и с р. Лесновска. Трябва си обикаляне по тях обаче :) В зеления контур видях няколко клена от брега да играят в реката. Остналите места също ми изглеждаха интересни, но не обикалях много. Около Мрамор (на запад) има интересни места също.

Живот около Лесновска има: :)
20221227_211512.jpg
vlcsnap-2023-01-01-16h27m15s261.png
20221230_193213_M.foina.jpg
Прикачени файлове
Screenshot 2023-01-02 215405.jpg
Screenshot 2023-01-02 215405.jpg (82.99 KiB) Преглеждано 3719 пъти
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
dragomirg
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 20, 2021 11:04 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от dragomirg »

Благодаря на всички за информацията, определено е полезна.

На Челопечене и на Богров в последната година съм мятал и на рибе и на спининг от брега. Никакъв резултат. Сигурен съм, че има много бракониери.

Вчера ходихме семейно до Кремиковския манастир и по пътя се отбих до рудника. Освен многото боклуци, имаше един човек с въдица, но беше далече и не можах да го питам какво лови. Иначе за там някой има ли някаква актуална информация? Чувам различни мнения - едни казват, че едва ли не е радиоактивен гьола, други казват, че няма проблем.

Тези дни съм свободен, някой ако си търси компания за излет може да се обади.
Прикачени файлове
20230101_151806.jpg
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

Да доложа-днес ме зачеса крастата и отскочих със спининга за 2 часа до Челопечене - нито хора,нито риба :)
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от GoriLLaz »

T.Mihov написа: Нед Яну 29, 2023 10:18 pm Да доложа-днес ме зачеса крастата и отскочих със спининга за 2 часа до Челопечене - нито хора,нито риба :)
Очаквано :), около реката обиколи ли?
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

GoriLLaz написа: Нед Яну 29, 2023 10:23 pm
T.Mihov написа: Нед Яну 29, 2023 10:18 pm Да доложа-днес ме зачеса крастата и отскочих със спининга за 2 часа до Челопечене - нито хора,нито риба :)
Очаквано :), около реката обиколи ли?
И аз го очаквах,ама пусти мерак...
На канала пробвах първо (предполагам това имаш предвид),после и по местата ,дето са до първата отбивка,като идваш откъм Ботеградско,демек далечния край спрямо моста.Пробвах си късмета на отводной поводок с ларва на Fanatik,някакво безименно шадче и един adder на Reins ,ама на....
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от pacika »

Здравейте, колеги,

Някой има ли информация какво се случва с рибарника в с. Герман ? Миналата неделя минах от там към 11 и беше затворено. Не знам дали е било нещо инцидентно или има друга причина !

Иначе реших да се пробвам на платеното на Панчарево и хванах 4 пъстърви, но за 3-4 часа. Няколко часа беше пълно мъртвило от към риба.

Поздрави !
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от pacika »

Здравейте,

Ако някой все още се чуди какво се случва с рибарника в Герман, ето следното видео:
https://www.youtube.com/watch?v=aXSFVk2TW50

P.S. Изпращам линк към видеото само с информативна цел :)

Поздрави,
Пламен
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

Аз да се включа с един въпрос,ако може...
Отдавна ми се иска на своя глава,със собствени средства и бидейки с ясното съзнание,че вероятно нещата няма да се получат както искам и някой доброжелател ще ми затрие труда но,когато мога ми се иска тук-там да пускам по някое рибе,за да може поне до някаква степен да се компенсира лакомията на някои индивиди,които прибират всичко от 5см нагоре....Проблема ми е ,че не знам от къде наблизо около София мога да взема някакво малко количество каракуда примерно за да я пусна в някой гьол?.В интернет гледах някакви цени,но бяха за тон ако не се лъжа,но не пише никъде дали може да се купуват и по-малки количества?Другия проблем е,че нямам условия (най-вече време) да транспортирам от далеч риба та за това се ослушвам за нещо близко.Чудех се също тия малките каракудки ,дето ги продават за жива стръв,дали ще ги бъде за целта и горе-долу с какво темпо растат каракудите т.е след колко време горе-долу става мерно едно рибе ?
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от GoriLLaz »

T.Mihov написа: Вто Мар 14, 2023 10:45 pm Аз да се включа с един въпрос,ако може...
Отдавна ми се иска на своя глава,със собствени средства и бидейки с ясното съзнание,че вероятно нещата няма да се получат както искам и някой доброжелател ще ми затрие труда но,когато мога ми се иска тук-там да пускам по някое рибе,за да може поне до някаква степен да се компенсира лакомията на някои индивиди,които прибират всичко от 5см нагоре....Проблема ми е ,че не знам от къде наблизо около София мога да взема някакво малко количество каракуда примерно за да я пусна в някой гьол?.В интернет гледах някакви цени,но бяха за тон ако не се лъжа,но не пише никъде дали може да се купуват и по-малки количества?Другия проблем е,че нямам условия (най-вече време) да транспортирам от далеч риба та за това се ослушвам за нещо близко.Чудех се също тия малките каракудки ,дето ги продават за жива стръв,дали ще ги бъде за целта и горе-долу с какво темпо растат каракудите т.е след колко време горе-долу става мерно едно рибе ?
Привет, за материал не мога да те насоча, защото и аз съм търсил около София и не съм намерил.
Но, по закон всяко зарибяване без значение с каква риба трябва да е координирано с ИАРА. (имай го предвид)
Каракудата е всеядна и расте сравнително бързо, до 3тата година достигат дължина до към 20тина см.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от icefire »

GoriLLaz написа: Сря Мар 15, 2023 5:04 pm
T.Mihov написа: Вто Мар 14, 2023 10:45 pm Аз да се включа с един въпрос,ако може...
Отдавна ми се иска на своя глава,със собствени средства и бидейки с ясното съзнание,че вероятно нещата няма да се получат както искам и някой доброжелател ще ми затрие труда но,когато мога ми се иска тук-там да пускам по някое рибе,за да може поне до някаква степен да се компенсира лакомията на някои индивиди,които прибират всичко от 5см нагоре....Проблема ми е ,че не знам от къде наблизо около София мога да взема някакво малко количество каракуда примерно за да я пусна в някой гьол?.В интернет гледах някакви цени,но бяха за тон ако не се лъжа,но не пише никъде дали може да се купуват и по-малки количества?Другия проблем е,че нямам условия (най-вече време) да транспортирам от далеч риба та за това се ослушвам за нещо близко.Чудех се също тия малките каракудки ,дето ги продават за жива стръв,дали ще ги бъде за целта и горе-долу с какво темпо растат каракудите т.е след колко време горе-долу става мерно едно рибе ?
Привет, за материал не мога да те насоча, защото и аз съм търсил около София и не съм намерил.
Но, по закон всяко зарибяване без значение с каква риба трябва да е координирано с ИАРА. (имай го предвид)
Каракудата е всеядна и расте сравнително бързо, до 3тата година достигат дължина до към 20тина см.
Що за шеги си разправяте ... :) И едното и другото са обречени каузи .. еле пък около София ...
А що се отнася до ИАРА ... къде беше , когато напълниха сума гьолове с БАСС ... абеее не ми се разправя.. от сума години гледам "доброволни" зарибявания по яз.Искър ... Сом - Бяла риба.. сом бяла...сом бяла ... то не остана хабитат за мирна риба ( освен гадната платика)..
Разбирам аргументите и на двама Ви .. но помнете ,че пътят към ада е постлан с добри намерения ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”