Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от GoriLLaz »

icefire написа: Пет Мар 17, 2023 4:48 am А що се отнася до ИАРА ... къде беше , когато напълниха сума гьолове с БАСС ... абеее не ми се разправя.. от сума години гледам "доброволни" зарибявания по яз.Искър ... Сом - Бяла риба.. сом бяла...сом бяла ... то не остана хабитат за мирна риба ( освен гадната платика)..
Разбирам аргументите и на двама Ви .. но помнете ,че пътят към ада е постлан с добри намерения ...
Именно де :) затова и не се занимавам на самодоброволчески начала да купувам зарибител и да "хвърлям" по водоемите. Предпочитам да помагам с дарения към клубовете, които координарат зарибяванията с ИАРА. А по въпроса къде беше ИАРА, когато добросъвестни "колеги" напълниха язовирите с бас и аз това се питам и не ми се коментира човешката тъпотия по тази тема, но мисля че има светлина в тунела...поне някаква. :drinkers:
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

Още по-генерално погледнато,къде е ИАРА въобще,та да се стигне до такова обезрибяване и изобщо затриване на някои водоеми?.Явно само със съвест не става.Щом не става,значи трябва контрол.Кой е контролният орган-ИАРА.Ясно е ,че и те не са всевишни,но всеки ,който е имал досег с държавна организация,знае как се процедира там и колко му пука на държавния работник ,дали е свършил нещо или не - важното е ,че надника тече.Естествено ,че не слагам всички под общ знаменател,но като цяло погледнато картинката е такава за жалост.Доста често покрай работата ми се налага да се навъртам по такива места.Да ме прощават ако има колеги ,съвестни държавни служители.
Иначе ,както казах и в предния пост,почти съм сигурен,че вероятно файдата от това нещо,което смятам да направя ще е никаква,но въпреки това някак си вътрешно съм убеден,че трябва да го направя.Освен да взимаме (образно казано) от природата,трябва и да даваме.
Колкото до вида,вече споменах ,че няма да е хищник :)
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от bobopeli »

T.Mihov написа: Пон Мар 20, 2023 8:23 pm........
От известно време се занимавам с зарибяването на една река, така че горе долу имам някакъв опит :mrgreen:

1 Искаш разрешение от ИАРА за зарибяване на еди-кой си водоем с еди- какво си, Звъни им по телефона!

2 Намираш рибарник който е готов да ти продаде необходимия зарибител и необходимите документи към него( какви са ще ти кажат от ИАРА при телефония разговор).

3 Плащаш, вземаш рибките и ги пускаш в присъствието на инспектор от ИАРА, който съставя протокол за мероприятието.

Подготвяш се предварително , че гладни команчи или пенсионери ще опропастят 90% от зарибителя! Стискаш зъби и се надяваш с тия оцелели 10% да се получи нещо. Не винаги става, понякога изяждат и тях!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

За това ,колкото и да е "противозаконно" мисля да си спестя всички тези излишни разправии с ИАРА и ако успея да си намеря материал,тихомълком мисля да го сурна в някоя локва и толкова.Натам каквото сабя покаже.Друг е въпроса ,дали ще успея да намеря материал на дребно...
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

Миналата седмица пробвахме на плувка на Кривина, времето прилично ама рибата още не е тръгнала. Даже не видях да играе...
Имаше някакви писания че ще зарибяват и забраняват за 1 година Пънча, някой да е чул нещо по въпроса?
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от T.Mihov »

thunderboy написа: Пет Мар 31, 2023 3:29 pm Миналата седмица пробвахме на плувка на Кривина, времето прилично ама рибата още не е тръгнала. Даже не видях да играе...
Имаше някакви писания че ще зарибяват и забраняват за 1 година Пънча, някой да е чул нещо по въпроса?
Последно само се обсъжда.Доколкото разбрах,влязла забрана все още няма.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

T.Mihov написа: Съб Апр 01, 2023 11:01 am
thunderboy написа: Пет Мар 31, 2023 3:29 pm Миналата седмица пробвахме на плувка на Кривина, времето прилично ама рибата още не е тръгнала. Даже не видях да играе...
Имаше някакви писания че ще зарибяват и забраняват за 1 година Пънча, някой да е чул нещо по въпроса?
Последно само се обсъжда.Доколкото разбрах,влязла забрана все още няма.
То нали трябва да излезне забраната тия дни (ако вече не е излязла че тука https://iara.government.bg/wps/portal/i ... rohibition не пише ) може да напишат там нещо. Ще следим там дали нещо ще има :fishing11:
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от akoto13 »

Днеска пробвах Кривина. Абсолютно никакъв живот. През предишни години по това време, риболова вече върви с пълна сила. Сега е мъртвило. И по другите гьолове ли е същото положение?
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от kostura_24 »

Колеги на Волуяк тръгна ли каракудата?
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от kostura_24 »

Преди 1 час се върнах от Негован.За цял ден нямаше нито 1 пипане ,пробвах на бял ,шарен, торен и троха,на различни дълбочини и рибата никаква я нямаше.Към 13:00 се преместих на Санчо панса,където в интерес на истината имаше 10тина колеги ,които бяха главно за щука и костур и реших и там да си пробвам късмета.Уви същото мъртвило,някои бяха хванали по някоя маломерна щука ,но до там ,а и аз не съм по този вид риболов.Трябва още да се затопли явно :drinkers:
20230415_101658.jpg
20230415_100942.jpg
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

с тая студена пролет май трябваше да се отложизабраната с 15 дни, че като я пуснат рибата ще е пълна с хаъвер :)
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от bogno »

Аз пробвах Богров тая неделя,10-тина перки и едно щукле,първокласник което пак си плува,но се зарадвах че има прираст.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, Забрана е но на Мрамор не е! Тръгнах за млекце в селото има ферма,и взех че се отбих на водоема.А там яко народ и си викам и аз да хвърля една сопа. Колегата до който застанах ми даде няколко торни, на бял само кубинки го тормозели!За 40-45мин хванах три рибета и две изпуснах. Рибета си плуват във водоема. Сърдено благодарих на колегата и отпраших за мляко. :fishing12:
Прикачени файлове
IMG_20230507_133228_HDR.jpg
IMG_20230507_133219_HDR.jpg
IMG_20230507_115644_HDR.jpg
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, сутринта лошо не лошо време към осем часа се курдисах на в.Мрамор :fishing3: . Облачно но тихо време всеки момент да завали,заметнах сопата. Стръв бял, без захранка :fishing8: .До към единадесет часа успях да хвана повече от дузина рибета,както и дребен Шарко.Почна да капе и се изнесох на бързо.А да не забравя, рибета та си плуват във водоема! Доволно си начесъх крастата. Аман от тези дъждове.
Прикачени файлове
IMG_20230615_083456_HDR.jpg
IMG_20230615_110107_HDR.jpg
IMG_20230615_112820_HDR.jpg
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, абе ходите ли за рибета?
От сутринта най после слънцето напече! И сърце траели, газ и на водоема над Драговищица, ей така само с малко бял . :fishing1: Е малко кално и вода се стича, но важното е да сме на водоема.Не очаквах нещо, но имаше изненада.Към 11ч.като напече се активизира уклейката, не даваше да пропадне стръвта.И се почна ловиш връщаш . Резултата е над 20бр.уклеики ,6 бр.червеноперки, 2 бр.костураки и едно линче. Еми аз съм доволен.
Да но тръгне и за напред.
ПП. Благодаря bisvas.
Наслука!
Прикачени файлове
IMG_20230619_100229_HDR.jpg
IMG_20230619_111046_HDR.jpg
IMG_20230619_123716.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”