Избор на твърда лодка

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от El Pescador »

Dynkata написа:
КИРО написа:
Dynkata написа:..........................


Здравей колега. Има чохъл но аз искам да я държа постоянно на вода...отдолу няма как да зачохля балоните. А след година, две, три да сменям балони на чисто нов риб , само защото е на вода постоянно...несериозно е.
"Зачохляш" балоните с антифаулинг,но за ПВЦ или ХИПАЛОНзависи каква ти е лодката,но мисля че и за двата вида става един и същ антифаулинг.В противен случай,още в първите 4-6 месеца те нападат разни "охлювчета",и ти изяждат плата на балона.Става на финни дупки,в даден момент ти гърми балона,и пак отиваш на ремонт,или смяна на балона.
Ето затова говорех! Конкретен, коректен и точен отговор на питането. Мерси!
Само, че на този антифаулинг някак си немога да му повярвам...в смисъл, дали наистина пази балоните или е само от ден до пладне. Това, като отчетем и факта, че вече в тези покрития не влагат отрови както преди, от които да не се лепи всичко по балона.
ся тоз отговор ти го е дал наистина спец по лодките !!!И дай малко инфо за теб ,как влизаш в морето ,само на равно море или си позволяваш и малко по екстремно влизане ,ако ползваш само равно море квато и да е лодка ти е ОК ,за другият вариант, няма две мнения ;)
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от КИРО »

Dynkata написа:............. Гледах ги вече но ми идват малко скъпички на фона на другите и неснам дали е оправдано.
Идеална лодка НЯМА.
Почвай пак да мислиш по въпроса....Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

El Pescador написа:
Dynkata написа:
КИРО написа: "Зачохляш" балоните с антифаулинг,но за ПВЦ или ХИПАЛОНзависи каква ти е лодката,но мисля че и за двата вида става един и същ антифаулинг.В противен случай,още в първите 4-6 месеца те нападат разни "охлювчета",и ти изяждат плата на балона.Става на финни дупки,в даден момент ти гърми балона,и пак отиваш на ремонт,или смяна на балона.
Ето затова говорех! Конкретен, коректен и точен отговор на питането. Мерси!
Само, че на този антифаулинг някак си немога да му повярвам...в смисъл, дали наистина пази балоните или е само от ден до пладне. Това, като отчетем и факта, че вече в тези покрития не влагат отрови както преди, от които да не се лепи всичко по балона.
ся тоз отговор ти го е дал наистина спец по лодките !!!И дай малко инфо за теб ,как влизаш в морето ,само на равно море или си позволяваш и малко по екстремно влизане ,ако ползваш само равно море квато и да е лодка ти е ОК ,за другият вариант, няма две мнения ;)
Здрасти, влизам доста често...през два-три дни да кажем и на питането, да влизам и в по бурно море...разбира се не и безразсъдно, преценявам.
А за мен повече инфо, какво да кажа..общо взето ходя за рибоци от дете. С лодка от няколко години /говоря за лично моя/ обожавам да ловя риби и използвам всяко свободно време :finga: . Друго какво да кажа..сам си правя такъмите, за мен лично от саморъчно направеното, няма по-добро...запалих и жена ми да лови така, че поне този проблем отпадна хахаха :D :D .
Само, че напоследък вместо да си почивам в морето само се вбесявам. Много идиоти са се навъдили, минават на два метра от теб, плетат ти линиите като тролят..абе ужас предполагам знаете за какво говоря.
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

КИРО написа:
Dynkata написа:............. Гледах ги вече но ми идват малко скъпички на фона на другите и неснам дали е оправдано.
Идеална лодка НЯМА.
Почвай пак да мислиш по въпроса....Изображение

Бат Киро, дай съвет ти, а мисленето е ясно :drinkers: :finga: :mrgreen: и бирата след тва е от мене :drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от КИРО »

Dynkata написа: Бат Киро, дай съвет ти, а мисленето е ясно :drinkers: :finga: :mrgreen: и бирата след тва е от мене :drinkers:
Здрасти,писах по-назад,че няма идеална лодка,ТА:
Искаш да е постоянно на вода,демек на стартова позиция - значи твърда лодка – защо ли?
РИБа и да го "украсиш" с антифаулинг,пак си иска вадене поне всеки месец,да го огледаш отдолу,
най-вече балоните,в повечето случаи ще има почистване и нов антифаулинг.Това за раковините не го
писах,защото съм чул нещо,а защото съм ремонтирал такива балони.
При твърда лодка,може и да не я вадиш,може да обрасне малко,но не пречи на лодката,
освен че ти сваля скороста.Обаче малко повече клати.В личен план тази точка мен не ме
вълнува,ще клати,в морето си,не в небето,абе то и там понякога клати,ама там е друга тема.
Следващото е,че твърдите лодки са глисиращи и водоизместващи,т.е. - бързи и бавни.
Глисираща лодка около 4,50 с 20к.с. извънбордов е идеален вариант,но този двигател
за водоизместваща лодка е слаб,отиваш на 40-60к.с.,ама си иска и много "сено",и пак не е нещо таман.
И още,като сложиш над 20к.с. на водоизместваща,вдига носа на лодката нагоре,и пак нямаш скорост.
Явно ще минеш на вариант глисираща лодка - значи там търсим "ключа от мазата".
Ти имаш 15к.с.2Т мотор,който на 4,50 ще ти върши работа,освен ако не влачиш ски зад себе си.
Ако и не търсиш високи скорости - няма да имаш грижи.Да,малко е по-шумен може би,обаче
като си усилиш музиката,всичко си идва на мястото.
Сега да видим коя ще е лодката ?
Мисля че няма да намериш точно това което искаш,но има една опция,
после сам да си направиш това.Или по-точно,да кажеш на някой майстор какво искаш
да се направи по лодката.Затова може би по-удачния вариант е,да си вземеш втора употреба лодка.
После подробностите за да ти е удобно всичко и под ръка в лодката,е лично твоя грижа.
Няма да стане всичко отведнъж,но пък ще имаш това което искаш.
Сафтер 4.50 е добър вариант за мен.Направен е за Черно море.
ЯЛ-овете са водоизместващи лодки.
Мичуринките също вършат работа.
Има и много други де,с бани и тоалетни,даже съм виждал и с басейни на снимки,ама нещо не ме кефят. :D
Затова ти казах пак да мислиш,от съвети само ти се забатачва мозъка,и не можеш да спиш даже,
успех,че времето за риболов привършва.
Аз този месец привършвам с ремонтите,и си вкарвам сеферката в сервиза,да имам с какво да се
бъзикам през зимата.На мен тази лодка ми е легнала на сърцето,с нея ще се разхождам по вода.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

КИРО написа:
Dynkata написа: Бат Киро, дай съвет ти, а мисленето е ясно :drinkers: :finga: :mrgreen: и бирата след тва е от мене :drinkers:
Здрасти,писах по-назад,че няма идеална лодка,ТА:
Искаш да е постоянно на вода,демек на стартова позиция - значи твърда лодка – защо ли?
РИБа и да го "украсиш" с антифаулинг,пак си иска вадене поне всеки месец,да го огледаш отдолу,
най-вече балоните,в повечето случаи ще има почистване и нов антифаулинг.Това за раковините не го
писах,защото съм чул нещо,а защото съм ремонтирал такива балони.
При твърда лодка,може и да не я вадиш,може да обрасне малко,но не пречи на лодката,
освен че ти сваля скороста.Обаче малко повече клати.В личен план тази точка мен не ме
вълнува,ще клати,в морето си,не в небето,абе то и там понякога клати,ама там е друга тема.
Следващото е,че твърдите лодки са глисиращи и водоизместващи,т.е. - бързи и бавни.
Глисираща лодка около 4,50 с 20к.с. извънбордов е идеален вариант,но този двигател
за водоизместваща лодка е слаб,отиваш на 40-60к.с.,ама си иска и много "сено",и пак не е нещо таман.
И още,като сложиш над 20к.с. на водоизместваща,вдига носа на лодката нагоре,и пак нямаш скорост.
Явно ще минеш на вариант глисираща лодка - значи там търсим "ключа от мазата".
Ти имаш 15к.с.2Т мотор,който на 4,50 ще ти върши работа,освен ако не влачиш ски зад себе си.
Ако и не търсиш високи скорости - няма да имаш грижи.Да,малко е по-шумен може би,обаче
като си усилиш музиката,всичко си идва на мястото.
Сега да видим коя ще е лодката ?
Мисля че няма да намериш точно това което искаш,но има една опция,
после сам да си направиш това.Или по-точно,да кажеш на някой майстор какво искаш
да се направи по лодката.Затова може би по-удачния вариант е,да си вземеш втора употреба лодка.
После подробностите за да ти е удобно всичко и под ръка в лодката,е лично твоя грижа.
Няма да стане всичко отведнъж,но пък ще имаш това което искаш.
Сафтер 4.50 е добър вариант за мен.Направен е за Черно море.
ЯЛ-овете са водоизместващи лодки.
Мичуринките също вършат работа.
Има и много други де,с бани и тоалетни,даже съм виждал и с басейни на снимки,ама нещо не ме кефят. :D
Затова ти казах пак да мислиш,от съвети само ти се забатачва мозъка,и не можеш да спиш даже,
успех,че времето за риболов привършва.
Аз този месец привършвам с ремонтите,и си вкарвам сеферката в сервиза,да имам с какво да се
бъзикам през зимата.На мен тази лодка ми е легнала на сърцето,с нея ще се разхождам по вода.

Благодаря за хубавия отговор. Много ценна информация от човек с богат опит. Сафтера ми допада, Марин боата сущо и виждам, че са почти еднакви така че ще мисля.
Леванти също мо допада и се чудя дали да не заложа на българското....
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от nabor4eto »

Dynkata написа:
Благодаря за хубавия отговор. Много ценна информация от човек с богат опит. Сафтера ми допада, Марин боата сущо и виждам, че са почти еднакви така че ще мисля.
Леванти също мо допада и се чудя дали да не заложа на българското....
По отношение на Марин боат, писаха колеги в друга тема, че този производител не се ползва с добро име в Турция. За Сафтера нищо не мога да кажа, но се доверявам на колеги, които имат Сафтер и са много доволни от него. Знам от мой приятел , който си купи преди 15-20 дни Леванти, че е много доволен и че производителя използва изцяло Италиански материали и не ги пести при изработката.
П.С...аз съм за Българското :partyman: успех при избора
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

nabor4eto написа:
Dynkata написа:
Благодаря за хубавия отговор. Много ценна информация от човек с богат опит. Сафтера ми допада, Марин боата сущо и виждам, че са почти еднакви така че ще мисля.
Леванти също мо допада и се чудя дали да не заложа на българското....
По отношение на Марин боат, писаха колеги в друга тема, че този производител не се ползва с добро име в Турция. За Сафтера нищо не мога да кажа, но се доверявам на колеги, които имат Сафтер и са много доволни от него. Знам от мой приятел , който си купи преди 15-20 дни Леванти, че е много доволен и че производителя използва изцяло Италиански материали и не ги пести при изработката.
П.С...аз съм за Българското :partyman: успех при избора

Значи избора май ще се сведе между сафтер и Леванти, като и аз клоня все повече към българското. А някакви отзиви за Исатек и Йерлиюрт? Някой, нещо... :rolleyes:
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

А това, което ми направи впечатление, е че Леванти 440 е 160кг, а турските 220кг??? Тогава как така, турците пестят от материали?
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от jordanpetkov »

Dynkata написа:
nabor4eto написа:
Dynkata написа:



Значи избора май ще се сведе между сафтер и Леванти, като и аз клоня все повече към българското. :rolleyes:
Минах по този път, и бях на същата дилема, в крайна сметка се спрях на този комплект!
Лодка = http://safter.com.tr/safter-4-50-sandal-modeli-2/
Двигател = https://www.fishing-market.com/shop/yam ... 1%83%D1%88
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от nabor4eto »

jordanpetkov написа:
Минах по този път, и бях на същата дилема, в крайна сметка се спрях на този комплект!
Лодка = http://safter.com.tr/safter-4-50-sandal-modeli-2/
Двигател = https://www.fishing-market.com/shop/yam ... 1%83%D1%88
Честито колега...със здраве да си ги ползваш и много приятни моменти в морето :fishing2:
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от jordanpetkov »

nabor4eto написа:
jordanpetkov написа:
Минах по този път, и бях на същата дилема, в крайна сметка се спрях на този комплект!
Лодка = http://safter.com.tr/safter-4-50-sandal-modeli-2/
Двигател = https://www.fishing-market.com/shop/yam ... 1%83%D1%88
Честито колега...със здраве да си ги ползваш и много приятни моменти в морето :fishing2:
Благодаря но още е рано за поздравленията, за момента само съм се спрял на този комплект, проучвам пазара в турция за втора употреба сафтер, за мотора може и нов, първо лодката ......................
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

jordanpetkov написа:
nabor4eto написа:
jordanpetkov написа:
Минах по този път, и бях на същата дилема, в крайна сметка се спрях на този комплект!
Лодка = http://safter.com.tr/safter-4-50-sandal-modeli-2/
Двигател = https://www.fishing-market.com/shop/yam ... 1%83%D1%88
Честито колега...със здраве да си ги ползваш и много приятни моменти в морето :fishing2:
Благодаря но още е рано за поздравленията, за момента само съм се спрял на този комплект, проучвам пазара в турция за втора употреба сафтер, за мотора може и нов, първо лодката ......................

Добра конфигурация колега. Аз обаче съм доста доволен от Геновото и смятам и 4 тактовия да е тази марка. Не че нещо ама мисля, че при добра подръжка и правилна експлоатация дали е китайче или не няма значение. Важно е как си го стопанисваш. А за лодката, и аз започвам да проучвам, но все пак си мисля за българското. :finga:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от КИРО »

Докато се моташ,авера набара тази лодка,която в момента пътува насам
Олимпик 4м.
Изображение

с тези "магарета" е.
Изображение

Тези дни ще има проби за хамсия Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от batbubi »

Колега, придържайки се към заглавието на темата " ...твърда лодка" - Леванте(и) е твоята лодка, ако търсиш наистина твърдост. Онзи ден случайно се запознахме с колегата, който на скоро си е взел и той Леванте, та и той е имал същата дилема, като теб но ги е гледал и двете и веднага се е ориентирал към Леванте следвайки параметъра твърдост ....иначе и за материалите е вярно - вече били италиански боите, които се влагат. При моята лодка и съответно на въпросния колега, при натиск с длани не поддава и пружинира , а почукаш ли здраво с кокълчетата на ръцете - търси си лед. Аз не съм я взимал нова, а на 1 година и реално не правя на никой реклама ....просто мнение...
0885022272 / 0885897615
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”