Избор на твърда лодка

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

Здравейте колеги, имам лодка с твърдо дъно 3.30, от която рибарствам в момента...но! Преди около 2 месеца се качих в един РИБ 4.20 и... :rolleyes: само, че след дълги питанки всички ми казваха едно и също, че риб на вода постоянно няма как да се държи, защото балоните заминавали. И така се насочих към твърда защото искам да я държа цял сезон на вода. Искам да е максимално допустимата дължина преди регистрацията. И така се започна едно четене за различните производители и тотално се обърках. Та въпроса ми е следния: от кой производител сте доволни и бихте ми го препоръчали? Четох за турските лодки, за немски, за български...
Изискванията ми са следните: дължина около 4.30-40-50, да има конзола или ще сложа отделно, не е проблем, да е за мотор около 20 коня. Говоря за нови неща. И още един въпрос, мотор 2 или 4 такта, тъй като в момента имам Геново 2тактов 15 коня и съм наистина доволен. Знам, че много от Вас са го играли тоя мач та затова реших да попитам. Поздрави.
razbiva4a56
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 5:59 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от razbiva4a56 »

20 кс за твърда лодка не са достатъчни , хубав вариант е сафтер 4,65 с мотор 40 кс четири тактов
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от nabor4eto »

razbiva4a56 написа:20 кс за твърда лодка не са достатъчни , хубав вариант е сафтер 4,65 с мотор 40 кс четири тактов
Колегата иска лодка, която да НЕ се регистрира, а ти му предлагаш 4,65м и 40кс мотор :smt021 ...плюс това не съм съгласен , че 20кс за твърда лодка не били достатъчни - това НЕ е вярно ...зависи от лодката.

Така сега по темата - скоро имаше подобна тема в , която колега питаше цитирам "каква е тази лодка" тъй като много му била харесала и искал да си купи точно такава. Отговориха му, че лодката е Българско производство и му посочиха марка и модел. В темата /препоръчвам да я прочетеш/ се обсъдиха и турските и български /Бюджетни/ лодки. Един колега от форума си поръча преди 1 месец и си я взе преди 10 дни готова Българска лодка за 4000лв, 4,30 дълга ако не се лъжа и с 20кс мотор , четиритактов. Каза , че е много доволен. Та той, преди да поръча българска се беше насочил много сериозно към турските лодки. Отказаха го много трудно.Мотива беше, че в момента, когато разберат , че лодката е за България, турците не я правят същото качество. По-тънки бордове и дъно. / влагат по-малко и по -некачествени матеряли/. Незнам да ли е позволено да пиша марката на лодката за да не правя реклама, за това ако те интересува повече , пиши ми на лични.

По отношение на мотора - доволен си от 2-ву тактовия , защото не си имал 4-ри тактов...20кс четиритактов гори в пъти по-малко от 15кс двутактов...да не говорим, че е много по-безшумен, а бе предимствата на 4-ри тактовия са много и за това има много писано, но ако искаш да си държиш двутактовата 15-ка - твоя воля...ще може да бута лодка 4,30м
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

Благодаря на отзовалите се колеги.
1. Да колегатя не ме е разбрал, искам да не се регистрира.
2. Благодаря за отговора и ще пиша на лични, ще прочета и темата.
3. Не само заради този проблем с материала а по-принцип питам за качествен производител, защото са много и човек трудно се ориентирва, одобенно когато не е ползвал твърда лодка.
Мерси.
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

nabor4eto написа:
razbiva4a56 написа:20 кс за твърда лодка не са достатъчни , хубав вариант е сафтер 4,65 с мотор 40 кс четири тактов
Колегата иска лодка, която да НЕ се регистрира, а ти му предлагаш 4,65м и 40кс мотор :smt021 ...плюс това не съм съгласен , че 20кс за твърда лодка не били достатъчни - това НЕ е вярно ...зависи от лодката.

Така сега по темата - скоро имаше подобна тема в , която колега питаше цитирам "каква е тази лодка" тъй като много му била харесала и искал да си купи точно такава.


Само, че не ми дава да пиша лични или немога да намеря откъде.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от El Pescador »

Здравейте колеги, имам лодка с твърдо дъно 3.30, от която рибарствам в момента...но! Преди около 2 месеца се качих в един РИБ 4.20 и... :rolleyes: само, че след дълги питанки всички ми казваха едно и също, че риб на вода постоянно няма как да се държи, защото балоните заминавали. И така се насочих към твърда защото искам да я държа цял сезон на вода

Колега ,що за мислене ,по същата логика не трябва да си купуваме и обувки щото се износват !!!Идеалният вариант за море е РИБ ,а относно това за амортизацията на балоните ,да, има я но има и чохъл ,а ако пък искаш вечно да си я имаш ,балоните се и сменят !!!Сега друг е въпроса дали ще си вземеш РИБ на 20 год с изпечени балони и непазен или нещо ново или почти ново добре поддържано.Плюс това новите материи имат УВ защита и още ала бала магии !Така че тези които са те посъветвали ,според мен не са много в час !!!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

El Pescador написа:Здравейте колеги, имам лодка с твърдо дъно 3.30, от която рибарствам в момента...но! Преди около 2 месеца се качих в един РИБ 4.20 и... :rolleyes: само, че след дълги питанки всички ми казваха едно и също, че риб на вода постоянно няма как да се държи, защото балоните заминавали. И така се насочих към твърда защото искам да я държа цял сезон на вода

Колега ,що за мислене ,по същата логика не трябва да си купуваме и обувки щото се износват !!!Идеалният вариант за море е РИБ ,а относно това за амортизацията на балоните ,да, има я но има и чохъл ,а ако пък искаш вечно да си я имаш ,балоните се и сменят !!!Сега друг е въпроса дали ще си вземеш РИБ на 20 год с изпечени балони и непазен или нещо ново или почти ново добре поддържано.Плюс това новите материи имат УВ защита и още ала бала магии !Така че тези които са те посъветвали ,според мен не са много в час !!!!

Здравей колега. Има чохъл но аз искам да я държа постоянно на вода...отдолу няма как да зачохля балоните. А след година, две, три да сменям балони на чисто нов риб , само защото е на вода постоянно...несериозно е.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от El Pescador »

Моля да бъда извинен ,ако тонът ми ти е прозвучал неправилно ,а това не е така !
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от КИРО »

Dynkata написа:..........................


Здравей колега. Има чохъл но аз искам да я държа постоянно на вода...отдолу няма как да зачохля балоните. А след година, две, три да сменям балони на чисто нов риб , само защото е на вода постоянно...несериозно е.
"Зачохляш" балоните с антифаулинг,но за ПВЦ или ХИПАЛОНзависи каква ти е лодката,но мисля че и за двата вида става един и същ антифаулинг.В противен случай,още в първите 4-6 месеца те нападат разни "охлювчета",и ти изяждат плата на балона.Става на финни дупки,в даден момент ти гърми балона,и пак отиваш на ремонт,или смяна на балона.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

El Pescador написа:Моля да бъда извинен ,ако тонът ми ти е прозвучал неправилно ,а това не е така !
Няма проблем за тона. Затова сме хора, за да си помагаме, кой с каквото може. И да се увикаме пак не е проблем..после по една бира и сафрида от виновника да почерпи и готово :D :drinkers: :rolleyes:
Сега на въпроса: заминават ли наистина толкова бързо балоните на риб-овете ако се държат 7-8 месеца в годината на вода?
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

КИРО написа:
Dynkata написа:..........................


Здравей колега. Има чохъл но аз искам да я държа постоянно на вода...отдолу няма как да зачохля балоните. А след година, две, три да сменям балони на чисто нов риб , само защото е на вода постоянно...несериозно е.
"Зачохляш" балоните с антифаулинг,но за ПВЦ или ХИПАЛОНзависи каква ти е лодката,но мисля че и за двата вида става един и същ антифаулинг.В противен случай,още в първите 4-6 месеца те нападат разни "охлювчета",и ти изяждат плата на балона.Става на финни дупки,в даден момент ти гърми балона,и пак отиваш на ремонт,или смяна на балона.
Ето затова говорех! Конкретен, коректен и точен отговор на питането. Мерси!
Само, че на този антифаулинг някак си немога да му повярвам...в смисъл, дали наистина пази балоните или е само от ден до пладне. Това, като отчетем и факта, че вече в тези покрития не влагат отрови както преди, от които да не се лепи всичко по балона.
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

Такааа, незнам дали е позволено да се постват линкове и ако не е моля да бъда извинен. Сега ще покажа какво съм харесал а вие давайте мнения дали става или не:

1. https://www.denizci.com.tr/Marinboat-45 ... 12589.html /много примамшива оферта/

2. https://www.korsar.bg/bg/product/19/yer ... r-lxd.html

3. http://www.passat-bulgaria.com/bg/compo ... lodka-45-m

4. http://www.stakloplast.com/products.php?product_id=14

5. http://www.isatektekne.com.tr/listings/ ... b54fb-980e

Какво бихте препоръчали от тези 5 избора?
lud5r
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 8:36 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от lud5r »

Dynkata написа:Здравейте колеги, имам лодка с твърдо дъно 3.30, от която рибарствам в момента...но! Преди около 2 месеца се качих в един РИБ 4.20 и... :rolleyes: само, че след дълги питанки всички ми казваха едно и също, че риб на вода постоянно няма как да се държи, защото балоните заминавали. И така се насочих към твърда защото искам да я държа цял сезон на вода. Искам да е максимално допустимата дължина преди регистрацията. И така се започна едно четене за различните производители и тотално се обърках. Та въпроса ми е следния: от кой производител сте доволни и бихте ми го препоръчали? Четох за турските лодки, за немски, за български...
Изискванията ми са следните: дължина около 4.30-40-50, да има конзола или ще сложа отделно, не е проблем, да е за мотор около 20 коня. Говоря за нови неща. И още един въпрос, мотор 2 или 4 такта, тъй като в момента имам Геново 2тактов 15 коня и съм наистина доволен. Знам, че много от Вас са го играли тоя мач та затова реших да попитам. Поздрави.
Не знам кои твърди лодки са най-добрите или пък с най-добро съотношение цена/качество. Аз съм доволен от моя Тритон. Бутам го с 20 коня, 4 тактов двигател с ръчка, защото не исках конзолата да ми отнема от палубата, но го има и вариант с конзола. Варненския производител лесно ще го намериш и дори цената на лодката ще видиш. :wink:
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

[quote="lud5r"][quote="Dynkata"]Здравейте колеги, имам лодка с твърдо дъно 3.30, от която рибарствам в момента...но! Преди около 2 месеца се качих в един РИБ 4.20 и... :rolleyes: само, че след дълги питанки всички ми казваха едно и също

Здравей колега и благодаря за включването. Гледах ги вече но ми идват малко скъпички на фона на другите и неснам дали е оправдано.
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Избор на твърда лодка

Мнение от Dynkata »

Здравей колега и благодаря за личното съобщение. Ислах да ти отговоря ама...и това не ми дава :shock: и аз незнам защо.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”