Надуваеми лодки. Дискусия, марки и модели?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Надуваеми лодки. Дискусия, марки и модели?

Мнение от nabor4eto »

atanas atanasov написа:Да попитам риб с дължина 3.9 и широчина 173см диаметър на балона 42см подходящ ли е за риболов в Черно море. Заради малките балони дали ще се държи ли добре на вълна в статика. И дали ще пръска ли при движение.
Тези размери на балон са от лодка на ф-ма Плодикс. Салона им е в поликлиниката на Марешки във Варна. Та 42см балон не е толкова лошо, но самия корпус на лодката /на модела/ НЕ е с дълбоко V - образен кил. Дъното е по-равно и носът на лодката е по ниско до водата. Иначе цената им е повече от атрактивно беше под 3000лв. За стабилност не се притеснявай изобщо - няма да имаш проблем. За пръскането , то коя лодка не пръска в зависимост от посоката на вятъра. Ако искаш да не ти пръска търси си РИБ над 5,50-6,0м. Успех в покупката
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
KGR
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 11:23 pm

Re: Надуваеми лодки. Дискусия, марки и модели?

Мнение от KGR »

Едно положително мнение за Тохамаран от мен сменил съм един на 3.20 и в момента съм със такъв първия го ползвах 3години и го продадох без забележка без разлепване никъде направо като нов.Втория го купих миналата есен засега никакъв проблем.И двете лодки след закупуването си съм ги държал надути в гараж .Пробвал съм и промарин чисто нов от Андон от Варна 3м с алум.дъно много малък балон 41см носът много ниско страшно много пръска и отпред и отстрани особено като върнеш газта при по лошо време и вълната влиза в лодката.За зандера колегата имаше но можеби от първите внесени от Теодор мисля 2010-11г само че той я сгъваше че нямаше къде да я държи за два сезона и малко стана на парцал нямаше не разлепен елемент .Иначе от новите зандери имам 3-4 колеги купиха казват че нямат проблеми и са доволни но и те са с малък балон 43см иначе носът им е значително по вдигнат от на промарина.Сменил съм също и две ямахи една от старите 3м и от новите 3.40s страхотна лодка с най-големия балон 47см за този размер ясно изрен и повдигнат нос .И като обобщение и лично мое мнение като ползвател за мен Ямаха е номер едно както при лодките така и при двигателите.При бюджетните варианти е Тохамаран голям балон повдигнат нос добра изработка и една може би незначителна на пръв поглед подробност предпазната лента на балоните е с Берт и водата като се блъска в балона се връща обратно и при много другите модели е просто една гладка гума и водата е преодолява и си влиза в лодката
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Надуваеми лодки. Дискусия, марки и модели?

Мнение от jordanpetkov »

Има ли колеги ползвали Honda T35AE с алуминиево дъно https://honda-solaray.bg/product/411/lo ... t35ae.html
Интересуват ме мнения на колеги ползвали лодката, плюсове, минуси, всичко за което се сещате?
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Надуваеми лодки. Дискусия, марки и модели?

Мнение от nabor4eto »

Имал съм лодка Хонда, но 3м...за качеството на изработка мога да кажа , че нямам никакви забележки. Транеца също е мн качествено направен. За 2 години през които съм я използвал съм нямал никакви проблеми. През перода на активен риболов, съм я съхранявал надута. Пребирах я сгъната само за зимата.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”