Страница 1 от 1
МОНОФИЛНО или ПЛЕТЕНО
Публикувано на: Пон Фев 18, 2008 11:48 am
от kristijan_ms
Здравейте Колеги, Незнам какво влакно да си купя за пъстърва.Всички форуми изчетох и навсякаде пише противоречиви мнения.Ловя само с блесни и воблери. Моля ви кажете си мнението какво влакно да използвам?

Публикувано на: Пон Фев 18, 2008 1:53 pm
от maznislav
аз използвам много тънко плетено .. а пъстървата като гони хич не и дреме какво е влакното... лятото една ми удари пред краката в момента на вадене на воблера до лодката ... а бях с 0.20 ... с него сомове да теглиш

Публикувано на: Пон Фев 18, 2008 3:22 pm
от Бат Стан
Монофилното аз лично го предпочитам, тъй като с него се прави по-точно замятане, поне аз. А с качествено влакно 0.16 - 0.18 няма проблем с ваденето на големи риби.
Публикувано на: Пон Фев 18, 2008 3:37 pm
от maznislav
Бат Стан написа:Монофилното аз лично го предпочитам, тъй като с него се прави по-точно замятане, поне аз. А с качествено влакно 0.16 - 0.18 няма проблем с ваденето на големи риби.
... и това е вярно ама много примамки остават в реката .. за 1 час 2 воблера останаха в марица .. е не 4е и аз не съм за е...не ... ама ... поне единия спасявах ако бях с плетеното

Публикувано на: Пон Фев 18, 2008 4:31 pm
от lorda
Пъстърва съм ловил само с монофил.
Някой казват, че се плашила от плетеното, но ми се струва, че хич не и дреме (както казва колегата по-горе).
Все пак мисля, че използването на хубав монофил около 0.20 ще свърши перфектна работа.
Считам, че по тънък не е нужен понеже по-тънките влакна по-лесно се усукват.
А и замятането на малки примамки не е особен проблем с този диаметър.
При ползването на плетено влакно нека то не превишава 10-15 либри...
Предимството му, е че се усеща по добре примамката и самия удар на рибата.
И дрън, дрън...
Надявам се да съм бил полезен.
Публикувано на: Пон Фев 18, 2008 4:43 pm
от Бат Стан
maznislav написа:Бат Стан написа:Монофилното аз лично го предпочитам, тъй като с него се прави по-точно замятане, поне аз. А с качествено влакно 0.16 - 0.18 няма проблем с ваденето на големи риби.
... и това е вярно ама много примамки остават в реката .. за 1 час 2 воблера останаха в марица .. е не 4е и аз не съм за е...не ... ама ... поне единия спасявах ако бях с плетеното

Темата на колегата е за риболов на пъстърва, а не за риболов въобще. Тъй като в България, а особено в Пернишко и Кюстендилско, реките за пъстърва не са от най-пълноводните, при закачане просто нагазваш и си я прибираш. Е, има късаници разбира се, но са доста по-малко.
Иначе на Марица с плетеняк, разбира се, ще спестиш доста примамки.
Публикувано на: Пон Фев 18, 2008 4:54 pm
от kristijan_ms
Мерси за отговорите Колеги! А на коя фирма да е монфилното влакно?
Re: МОНОФИЛНО или ПЛЕТЕНО
Публикувано на: Вто Фев 19, 2008 8:30 am
от гуслар
Колега ,използвай си монофилно влакно ,за какво ти е плетено.Все пак ще ловиш пъстърва.
Re: МОНОФИЛНО или ПЛЕТЕНО
Публикувано на: Вто Фев 19, 2008 9:11 am
от emilh
Ами аз ползвам ето това и съм доволен 7.50 е ролката

Re: МОНОФИЛНО или ПЛЕТЕНО
Публикувано на: Сря Фев 20, 2008 3:17 pm
от emilh
Не ми ли харесвате жилката бре или Ви са види еФтинка

Може и някоя по хайтек

да предложим на вниманието Ви като например Пантер Матрин 300м. 30 лв последен писък пъстърветата не я виждат и хапят кат луди

Re:
Публикувано на: Сря Фев 20, 2008 3:44 pm
от tetko
kristijan_ms написа:Мерси за отговорите Колеги! А на коя фирма да е монфилното влакно?
Колега за различните фирми и марки ще чуеш различни мнения от различни хора.
Някой ще ти похвали една марка , друг ще я уплюе , при което и едните ще имат право и другите.Например между една и съща марка , рзлични партиди има разлика /лично мнение/.
Затова най добре отиваш в магазина избираш , харесваш си , пробваш и взимаш.
Re: МОНОФИЛНО или ПЛЕТЕНО
Публикувано на: Сря Фев 20, 2008 11:28 pm
от Павел Иванов
ЕмилХле , просто информативно - жълто / зелено / червеното невидимо влакно на Пантер Мартин което споменаваш е патентовано за пръв път баш от концерна Дуел/ Йо-Зури чието влакно за типети си снимал на прежният си пост

И двете спининг влакна ( тука типетното от първата снимка не го мешам ) са изработени по абсолютно еднаква технология с абсолютно еднакви материали като тва на Дуел / Йо-Зури иде малце по-йефтинко щото не плащат патент

Инак типетното влакно което си пуснал на снимката е с перфектни показатели на издръжливост при къси дължини и на възел !
Re: МОНОФИЛНО или ПЛЕТЕНО
Публикувано на: Чет Фев 21, 2008 1:27 am
от d_a_m_i_a_n_o_v_
kristijan_ms написа:Здравейте Колеги, Незнам какво влакно да си купя за пъстърва.Всички форуми изчетох и навсякаде пише противоречиви мнения.Ловя само с блесни и воблери. Моля ви кажете си мнението какво влакно да използвам?

Ползвай монофил,пък когато ловиш в мътна вода с наличие на закачки,слагай плетеняк

Препоръчвам ти монофила на Фокус,модел Енерджи
