Риболов с щека в гъста растителност???

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

qwrfvxgchb
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:48 pm
Местоположение: София

Риболов с щека в гъста растителност???

Мнение от qwrfvxgchb »

Здравейте колеги, имам въпрос, (може би към по-опитните) при риболов с щека, когато на дъното има гъста растителност има ли някаква тънкост да разбера кога поводът лежи на дъното и кога върху шавара. Питам, защото не знам дали още при мерене на дълбочината със сондата, тя не опира в "храстите" и още оттам да бъркам нещо. Не знам дали после захранката не пада м/у растителността, а поводът да ляга в/у някаква растителност и тя, ако е 40-50см. съм далеч от истината. Надявам се въпросът ми да не е глупав или излишен. Благодаря предварително!
eenergie
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 12:24 pm

Re: Риболов с щека в гъста растителност???

Мнение от eenergie »

При измерането на дълбочината с сондата се усеща когато има растителност, но според мен ако няма възможност да се избере около растителноста чисто дъно, по добре да се лови малко над дъното като се стреля по често по малко бял червей да за да вдигне рибата над дъното, все пак зависи каква риба се търси. Ако се лови на дъното и има растителност много неприятно се закача и с тънак ластик много трудно се откача.
qwrfvxgchb
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Риболов с щека в гъста растителност???

Мнение от qwrfvxgchb »

Колега, благодаря за отговора. Ако някой може да даде и друг съвет и да сподели опит ще съм благодарен
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Риболов с щека в гъста растителност???

Мнение от galin_fcb »

Ако не усещаш на 100% какво е дъното докато пускаш сондата тогава щом я пуснеш мръдваш леко в страни:ляво,дясно дори напред,назад.
Целта е да усетиш дали ще задере в нещо и евентуално ако да (имай предвид че може и да иде бидема) да го извадиш ако е някакви треви и от там сам да си направиш извода дали ще ловиш там или не.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов с щека в гъста растителност???

Мнение от Мilena »

Хвърли едно вързано олово, ако го извадиш, добре, ако ли не, търси друго място :rolleyes:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”