По велинградското дефиле

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

По велинградското дефиле

Мнение от Mr.Fish »

Привет, колеги!
Снимки нямам, но ще споделя информация.

Събрахме се четирима мераклии в преследване на рибета по дефилето - кефал, черна мряна, пъстърва, бабушка, кротушка. Под гара Долене, за да не ни хваща забраната.

Реката беше доста бистра, по бързеите не се мяркаха много риби. Крият се в подмолите.

Двама от компанията имаха късания от едри парчета - едното със сигурност голяма пъстърва, другата риба не е видяна (едър кефал или пъстърва). Но и двата удара са в големи бързеи. На стръв ручейник.

Аз се установих на един вир дълбок 1.20-1.50м. Забърках 2 пакета захранка Река със сирене, добавих бели и шарени червеи, дори кус-кус.
Захраних с 5 "портокала" и на четвърто изтичане хванах черна мряна, но допускам че поради големите топки и малката чиста река съм изплашил повечето риба във вира. Хванах общо 4 мрени за 7 часа. От 9 до 16часа.

Лових с 5м болонеза на изтичане, с 3гр буренце, като мятах по стиска захранка на 15-20минути. За стръв ползвах 3 бели, за да подбирам едри рибки.

Реализирахме главно мренки, кротушки и дребни бабушки.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: По велинградското дефиле

Мнение от itzo »

Похвала за ентусиазма колега :) Браво за репортажа ! Моя съвет е в ниска и бистра вода, или пък малки реки да не подаваш захранка , тъй като по скоро шляпането плаши рибата. Пробвай със стрелба на бял или пък лепен на малки топчици, според мен ще има по-добър ефект. Поздрави и успех
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: По велинградското дефиле

Мнение от Mr.Fish »

Да. Следващия път само ще стрелям червеи. Ще се придържам към тази стратегия да видим ще даде ли повече кълванета и дали кефалчетата ще се активизират както би следвало. А ако все пак прибегна до захранка ще е с малки топчета по 2-3 см диаметър.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: По велинградското дефиле

Мнение от itzo »

Стискам палци ;) Другото което бих те посъветвал е да направиш монтажа с по-малка плувка, според течението разбира се, де.... И една прогресивна верижка за утежнение ;)
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: По велинградското дефиле

Мнение от Mr.Fish »

Първите две риби ги хванах с верижка от около 10-12 оловца.
Скъсах в закачка и реших да пробвам с оливетка 1гр и пак малка група оловца, за да стигам по-бързо до дъното дето трябва да чопли мряната. Така ковнах вторите 2 мренки.
Черната мряна има отлична популация по дефилето и се хваща на всякакви техники.

Баща ми пък слага една съчма, супер леко перце и мята близо до брега. За бързейте вдига теглото на тежеста и високо перцето за индикатор. Татко винаги ме бие по реките и хваща най-тлъстите мрени.
Но на мен не ми прави кеф тоя стил. Кажи-речи на усет да ловя. Постоянни закачки из камънака.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”