Лодка за морето?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Лодка за морето?

Мнение от Кърцата »

Здравейте младежи.
Както е видно от заглавието искам да отнема от ценното ви време с един лайшки въпрос.
Ама като ми е далече морето и все не мога да стана профи...
Та по същество.
Имам приятел, живее в Резово, голям мераклия за лодка.
Навремето е бил рибар, влизали са, но колегата му е починал, а лодката е била негова.
Понеже е затруднен финансово , с още двама приятели сме решили да го изненадаме и да го зарадваме, като му вземем една лодка, която и ние да ползваме, като му ходим на гости.
Той харесва един модел Fish Boat 450 , на Стъклопласт Царево.
Не разбирам от морски лодки, възможно ли е да се намери нещо подобно на по малко пари или да взимаме тази.
Апропо, какъв двигател би и отивал
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Людмил Иванов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Лодка за морето?

Мнение от Людмил Иванов »

Здравей колега . Аз не съм специалист по лодки , но мисля щом вашият приятел си е харесал тази лодка най-добре
вземете нея. Ще бъде много щастлив. Двигател според мен за Черно море 15-20 кс. с тази лодка. Но нека кажат и тези който разбират като Киро от Варна.Успех.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Лодка за морето?

Мнение от rikitikitavi »

Вземете следващият по големина модел. Все пак ще влизате по няколко човека заедно и петицата е по комфортна. Ако разбира се позволяват финансите и мястото за държане.
Лодката е малкото перо в разходите. Двигателя е по цифра.
Но пък това което сте намислили е достойно за уважение. Купете нова лодка !
Успех
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Лодка за морето?

Мнение от Петър Недев »

Наистина достойно. Браво.Успех и наслука.
Когато няма риба.......не кълве!
Djon Silvar
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 6:01 pm

Re: Лодка за морето?

Мнение от Djon Silvar »

Имам я тази лодка от две години. За морето е добра, в смисъл устойчива е, стабилна и борда отпред е достатъчно висок. Има и висок кил отдолу, който е "отрязан" на около 80 см преди края на кърмата. Лодката се доближава повече до водоизместващите лодки. Аз я ползвам с извънб.мотор 10 hp.
На максимална газ вдига повече носа, мъчи се да излезе на глисаж, но големия кил мисля че и пречи. Имам чувството че при по мощен мотор, ще вдига още повече носа. Ако трябваще в началото да я купувам, бих и сложил бордови мотор, който не е толкова високооборотен, още повече че производитела предлага такава опция. Ако ще се слага извънбордоб, добре е да бъде дълъг ботуш и да я направят с по висок транец.
Но щом човека си я харесал!!! ...той е на морето и сигурно повече ги разбира нещата.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лодка за морето?

Мнение от stareca »

Абсолютно повече се доближава до водоизместващите много по добрия вариант е леванти на същия производител .Иначе 20 коня е доста добър вариант за тази лодка и 15 би свършил работа като се има впредвид че резово е на ачика и рибата е на 15 -20 минути ход
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Лодка за морето?

Мнение от nabor4eto »

Напълно споделям мнението на колеката "стареца", по отношение на модела лодка. Имам колега който е имал и двата вида лодки /фишбоат и леванти/. Казва , че е в пъти по-доволен от Леванти, като за 4,50м , според мен задължително не по-малък мотор от 20кс. Успех в начинанието.
П.С...в момента виждам на промоция 4,50м Сафтер за 3700лв - нов, който за морето въобще не е лош вариант...колегите изказват само положително мнение за това как се държат на море
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”