утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
dimi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 6:33 pm

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от dimi »

Изцяло подкрепям мнението на Krokibg за всяка уста си има воблерче ако беше по различно аз щях да ходя на излет максимум с 3 примамки!
Поздрави!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от Мунчо »

bowhunter написа:...май ще пробвам линия с булдо на метър пред воблера. какво ще кажете?
Ще кажем, че идеята меко казано не е много умна. Впрочем, ще се увериш в това сам - след като пробваш...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bowhunter
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 7:28 pm

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от bowhunter »

мерси на всички за мненията които написаха, наслука на всички.
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от toshko »

Преди време на пясъка костура кълвеше яко на дребни воблерчета и на мене също много ми се искаше да замятам по-далече, затова направих следния монтаж: монофил, мисля беше 0.16, оловно топче 15гр.на монофила, вирбел, плетено 0,10 - 1метър, завършващо с възел на рапала - клуп/от картинките към воблерите/ за свободна игра на воблерчето. Не забелязах да взема по-малко. От време на време вземаше на зимна блесна, можеби като минава пасажа и щом спре почвах с воблерчето. Резултата беше наистина добър, но след време ми стана по-удобно с туистери и клатушки, пък и може да удари нещо по-едро.
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от simbat »

Мислил съм по въпроса как да утежня някой воблер,но не с цел по-далечно замятане а с цел по-бързо и дълбоко потъване.За модела Каунтдаун на Рапала говоря.Той е добър до 10 метра,но отнема време докато потъне толкова дълбоко а и понякога рибата е по-надолу.Затуй бях загледал едни самозалепящи оловни пластинки специално за воблери,но така и не си купи и не съм пробвал.Представляваха самозалепваща тънка лента от която си изрязваш колкото ти трябва с нужната форма и го залепваш за коремчето на воблера.Имаше и готови нарязани кръгли пластиники.Така в САЩ се ловят големи бели риби през зимата в дълбоките ями.Не че не може да се ползва и джиг.
Хващал съм риби на утежнени с олово пред тях воблери и смятам,че за воблери от порядъка на 9+ сантиметра утежняването не оказва кой знае каква негативно влияние-по важно е да сме във водния слой където е рибата...

Има модели на Yo Zuri,които имат ухо за закачане на допълнителна оловна тежест под лопатката:
Изображение
Изображение
toshko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 9:28 am
Местоположение: Sofia

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от toshko »

това ми се струва доста добра идея, ако лепилото на оловото е здраво
Акъл и да нямаш, може да дадеш !!!!!!!
Аватар
bowhunter
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 7:28 pm

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от bowhunter »

тошко, благодаря за идеята за оловното топче пред воблерчето. най сетне да ми каже някой ясно и точно как може да се реши проблема със амятането.а не да ме упрекват за каво да хвърлям на далеч, каки риби ще ловя и др. благодаря отново.
p.s. наслука на всички, такос е..........
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от krokibg »

bowhunter,пробвай помъчи се и сам ще стигнеш до всичко това което ние ти пишем.Никой не те упреква а се опитваме да те вразумим че това което искаш,не че нестава,просто във 95% от случаите влияе на играта на примамката.Скоро си купих едни воблери,които са със много ситни сачми вътре.Тъй като от много време ги ползувам и знам че на същия модел но със по-големи топчета вътре си взима/тракат по тъпо и явно има значение/ сега ще ги разпробия от долната страна и ще махна фирменните и ще сложа мой,за да го оправя да работи.Като искаш,вземи и пробвай различните варианти които ти дават хората,но неразчитай че ще ти вършат работата на 100%.Аз така правя но само със определени примамки,ако намеря такива оригинални със по-тежки топчета,никога не бих правил свободни съчинения.Айде сега да ти пожелая успех в търсенето на решение на твоя въпрос и дано го намериш. :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: утежняване на воблери. ха да ви видя сега...

Мнение от къца - кълве »

bowhunter написа: да ходиш на риболов с два джоба гайки е смешно. дайте други варианти как да премахнем проблема със замятането. :D
Има просто решение. Поръчваш си тежък „Къца-кълве” и си решаваш проблема. Не може да се утежнява до безкрайност, защото се нарушава играта, но може при някой от моделите на „Къца-кълве” да се постигнат добри резултати. Например от 4,2 грама да се направи 6 грама. Става въпрос за воблер от 4 сантиметра.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”