Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

То около Варна остана ли нещо ,което да не е приключено?
[/quote]


Ами май всички водоеми са от типа "обран бостан". Като изключим Бозвелийско и Тръстиково, които са предимно за карпов риболов, то всички други са пълна трагедия.
Калиманци - малко на брой дребни каракуди плюс редки дребни шаранчета. Такса 20 лв
Седмия на Левски - дребни каракуди плюс някое заблудено шаранче. 20 лв такса
Генерал Киселово - Дребни каракуди, уклеи и някое шаранче . Такса 20 лв
Одринци - забранен риболова
Минково - каракуди и дребни шаранчета. Такса 20 лв
Николаевка (големия) - хваща се по някой костур или червеноперка. Чух, че за такси не минавали , но със сигурност ще почнат.
Ботево - още не е разрешен риболова. Такса 20лв Ловят се основно каракуди.
Засмяново - Не съм ходил, ако някой знае да сподели инфо за цени и условия.
Блъсково - за момента не работи.
Общо взето около Варна , Добрич и Провадия всичко е обезрибено. Таксите са най-високите в страната, а на всичкото отгоре и риба няма по водоемите.
След забраната - Цонево, Тича. Няма смисъл да хрантутим тия измекяри. Все по някоя платичка и червеноперка ще хванем, колкото да начешем крастата.
bad_santaa
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 20, 2020 6:34 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от bad_santaa »

Здравейте колеги, някой чувал ли е нещо за Доброплодно, по не под твърдена информация от първи щял да работи.
Успех с откриването на сезона.
MaNiAxXx
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Ное 06, 2023 4:52 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от MaNiAxXx »

Колеги дайте малко информация за р. Камчия къде и какво кълве че сме от скоро във Варна и търсим безплатен вариант за риболов просто да избягаме от вкъщи ;)
iliya.iliev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 18, 2023 2:15 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от iliya.iliev »

MaNiAxXx написа: Пон Ное 06, 2023 5:04 pm Колеги дайте малко информация за р. Камчия къде и какво кълве че сме от скоро във Варна и търсим безплатен вариант за риболов просто да избягаме от вкъщи ;)


Здравей колега, сори за късния отговор и аз постоянно търся информация за река Камчия. Ходя за риба там от началото на тази година. Като местата са горната и долната страна на моста след Пода посока Старо Оряхово. Активното кълване(поне при мен) започна началото на Април преди забраната. Хвърлям на дъно и излизат морунажи, платикии и таранки, а пак на дъно на жива рибка и щуки. Един дядо ми каза, че имало и шарани но вече все по рядко... Вчера бях пак на реката, но беше паднало нивото и много бистра и нямаше никакво кълване... Ще се радвам ако още хора споделят информация за река Камчия. Поздрави !
MaNiAxXx
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Ное 06, 2023 4:52 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от MaNiAxXx »

iliya.iliev написа: Чет Ное 16, 2023 2:20 pm
MaNiAxXx написа: Пон Ное 06, 2023 5:04 pm Колеги дайте малко информация за р. Камчия къде и какво кълве че сме от скоро във Варна и търсим безплатен вариант за риболов просто да избягаме от вкъщи ;)


Здравей колега, сори за късния отговор и аз постоянно търся информация за река Камчия. Ходя за риба там от началото на тази година. Като местата са горната и долната страна на моста след Пода посока Старо Оряхово. Активното кълване(поне при мен) започна началото на Април преди забраната. Хвърлям на дъно и излизат морунажи, платикии и таранки, а пак на дъно на жива рибка и щуки. Един дядо ми каза, че имало и шарани но вече все по рядко... Вчера бях пак на реката, но беше паднало нивото и много бистра и нямаше никакво кълване... Ще се радвам ако още хора споделят информация за река Камчия. Поздрави !
Да колега и ние ходим там но за сега само морунажи сме хванали освен попчетата.. За морунаж бяхме много доволни при село Венелин на бента. Аз не ги знам тия риби скобари ли са морунажи ли са :D
iliya.iliev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 18, 2023 2:15 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от iliya.iliev »

Ами аз мисля, че са морунажи. Колега, може ли да ми обясниш къде се намира този бент, че не съм ходил там. Гледам на картата има един водопад отбелязан до селото, това ли се има предвид ? Надявам се скоро да се оправи времето, да може да се ходи пак за риба, че бяха големи ветрове тези дни.
MaNiAxXx
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Ное 06, 2023 4:52 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от MaNiAxXx »

iliya.iliev написа: Пон Ное 20, 2023 9:49 am Ами аз мисля, че са морунажи. Колега, може ли да ми обясниш къде се намира този бент, че не съм ходил там. Гледам на картата има един водопад отбелязан до селото, това ли се има предвид ? Надявам се скоро да се оправи времето, да може да се ходи пак за риба, че бяха големи ветрове тези дни.
Точно този водопад на картата е бента. Има много черен път но там изкарахме малко по едрички морунажи. А под бента изкараха щука около 60см когато бяхме там.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Честита нова година. Много здраве, късмет и повече време за любимото хоби.

Закрихме сезона на Николаевка - големия. Търсихме костури на спининг - без успех. Но ни остана хубавата разходка сред природата
iliya.iliev
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 18, 2023 2:15 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от iliya.iliev »

За много години колеги, живи и здрави ! Някой да се похвали с нещо ново по Камчия ? Последните два пъти, като ходих беше голямо мъртвило под Пода, някъде се е скрила рибата.
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Balakchia »

Здравейте, някъде около Варна има ли вече риболов?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”