Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Модератор: Paublo_Eskobar

Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от Soad_blaze »

Здравейте,
чудя се дали да си взема спод въдица
https://nasluka-shop.com/spod-vaditsa-f ... -3-60m-5lb
за предварително захранване с кошница на colmic
https://megafishing.bg/product/6325/fid ... eeder.html
Като цяло имам filstar supreme heavy 3.90 до 150 грама , с него ловя принципно на реки
(имам 2 други фидера:1 Трабуко stillwater 3.90 90гр за затрворени водоеми,
и 2-рия e пак Tрабуко 330 selector supreme 80гр , с който знам че трудно ше стигна 40 + метра )
, но преди да си го купя Filstar-a ми казаха че мога да го ползвам и за предварително захранване, но се оказа че първия му водач не е 0.50мм и няма да мога да достигам разстояния над 50+ метра с тази хранилка и с посочения фидер.Затова се чудя дали да не си взема специално тази спод въдица.
Ще е хубаво ако някой, който я има ми даде мнение за нея, или ако някой има по-добра идея за подобен спод или нещо друго, което мога да си купя, за да правя предварително захранване на язовир с капацитетите на Огоста.Като бюджета ми е макс 100 лева.
Благодаря предварително и приятен ден
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от Regar »

Тези кошници са неутежнени. Ползвам и двата размера. За достигане на 50+ метра с тях си трябва здраво тъпчене със захранка за да се утежнят и да може да се хвърлят на такава дистанция... после почва чакане да слязат на дъното и "сецане" да се изпразни храната (която, както споменах, е добре натъпкана) ...в общи линии докато захраня вече ми е писнало и искам да си ходя. На по-късни диснации обаче са безсценни и мисля, че можеш да ги мяташ безпроблем с наличния арсенал.
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от Soad_blaze »

Regar написа:Тези кошници са неутежнени. Ползвам и двата размера. За достигане на 50+ метра с тях си трябва здраво тъпчене със захранка за да се утежнят и да може да се хвърлят на такава дистанция... после почва чакане да слязат на дъното и "сецане" да се изпразни храната (която, както споменах, е добре натъпкана) ...в общи линии докато захраня вече ми е писнало и искам да си ходя. На по-късни диснации обаче са безсценни и мисля, че можеш да ги мяташ безпроблем с наличния арсенал.

Благодаря за бързия отговор,
значи най вероятно 1-во ще пробвам с наличния арсенал да видя какво ще постигна и след това да го мисля ако ми трябва по голяма дистанция ;)
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от dantho.mihov »

На фидер и спод пръчка, нещо не ми се връзва.
Обичайното е първо да си захраниш с фидера и след това да ловиш.
Захранва се с по-обемиста кошница и същото утежнение, а при риболов кошницата се сменя с по-малка и същия грамаж.
Така дистанцията на петното и риболова са еднакви.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от Garbolino »

За такава дистанция пробвай с тази хранилка с наличните въдици - Preston distance cage feeder X Lagre 25 gr.

Така изглежда съпоставена с друга малка хранилка:
Difference.jpg
Difference.jpg (208.38 KiB) Преглеждано 4468 пъти
Малко повечко пъти ще презамяташ, но поне с лекота ще минаваш над 50м.
kukumqv
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 11:15 am

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от kukumqv »

аз карам с хранилка ,каквато си показал , само че ползвам една стара дънна въдица с акция 60-100 г. върши работа . с нея хвърлям и сонара .кофтито е, че трябва да разпъваш и колчета и да мериш разтоянието точно. преди захранвах с прашка , ама не мога точно да хвърлям и храната се разпиляваше.без захранване не става .особено ако ловиш на флат метод като мен. успех. :)
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от kikk4o »

Абсолютно безмислено е да даваш пари за спод въдица при наличието на цели три фидера. Захранвай си с фидера, с който ще ловиш и си мери дистанцията винаги. По този начин дори и да скъсаш монтажа винаги ще си намериш петното. За далечна дистанция храни с по-малки кошници, просто няма да правят такова съпротивление и ще летят по точно и по далече. Отделно и ефекта на падаща във водата тухла ще избегнеш!
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от Soad_blaze »

Много, благодаря колеги за отговорите. Ще си пробвам с фидерите, само ще купя колчета за дистанция. И посочените хранилки и ще пробвам при първа възможност. А съвет за колчета за дистанция ? Трябва ли да внимавам за нещо ?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Предварително захранване !!! Спод formax мнения

Мнение от Garbolino »

Тези, които са с конусовидна резба и със закривени краища по-лесно за забиват/завиват в твърда почва.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”