Зарган 2021

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от bubamara »

Ko? написа:
radoadvokat написа: иска по бавен туич и по дълъг повод през зимата и пролетта.
... и стои в долните пластове. Железа със задно утежнение ускоряват "процеса".

Абсолютно вярно тази есен ми се случи доста пъти рибата да е в по долните слоеве. Оставям пилкера да пропадне 4-5секунди след като си обера боша ,и го туичвам два (понякога и три)пъти с паузи пак в интервал 3-4 понякога и повече секунди ,рибата определено атакуваше на пропадането. Дългия повод определено в повечето случаи помага ,пречи според мен единствено когато мача е гол за гол в касапницата не прави впечатление броя изтървани и откачени риби но като извадих 2-3 буквално закачени за опашката разбрах ,че атакува директно пилкера и няма нужда от дълаг повод.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Зарган 2021

Мнение от Мilena »

bubamara написа:
Правиш паста с две яйца, 50 на 50 пшенично и царевично брашно и прибавяш бяло вино до получаване на каша, малко по-гъста от тази за палачинки. Потапяш заргана в кашата и пържиш.
Месото става уникално вкусно!
20211203_184947.jpg
Това не съм аз, а паниран зарган :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Зарган 2021

Мнение от Ko? »

Възможно най-ситно намачкан корнфлекс 70% и бяло брашно 25%, 1% черен пипер и 4% сол. Яйце, смес, оставяме 3х69 секунди кашата да стегне и се пържи в олио, покриващо поне половината риба. Това е рецепта само за зарган над 43см с дебелина кутрето и безименния .. иначе казано от 135гр нагоре.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от luky78 »

И.баси, няма ли кой да прочисти последните 2-3 страници? Загубих си 5 мин. с очакване на нещо интересно по темата.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от kukukuka »

в електрическа въдица не си писал :lol: :lol: :lol: остави хората да си почиват :D
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от luky78 »

So funny :lol: :lol: :lol:
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от radoadvokat »

Ko? написа:Възможно най-ситно намачкан корнфлекс 70% и бяло брашно 25%, 1% черен пипер и 4% сол. Яйце, смес, оставяме 3х69 секунди кашата да стегне и се пържи в олио, покриващо поне половината риба. Това е рецепта само за зарган над 43см с дебелина кутрето и безименния .. иначе казано от 135гр нагоре.
Колега, в тези смеси за панироване се губи вкуса на рибата. Едно фино смляно брашно мился, че е достатъчно.
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Зарган 2021

Мнение от Ko? »

radoadvokat написа:
Ko? написа:Възможно най-ситно намачкан корнфлекс 70% и бяло брашно 25%, 1% черен пипер и 4% сол. Яйце, смес, оставяме 3х69 секунди кашата да стегне и се пържи в олио, покриващо поне половината риба. Това е рецепта само за зарган над 43см с дебелина кутрето и безименния .. иначе казано от 135гр нагоре.
Колега, в тези смеси за панироване се губи вкуса на рибата. Едно фино смляно брашно мился, че е достатъчно.
Колега, доволно зарган ловиш, отдели няколко и пробвай. Не е задължително да ти хареса. Корнфлекса запечатва много по-добре заргана и месото не е толкова напоено с мазнина и месото му се усеща много по-добре от панировката с брашно. То пак може да не ти хареса, но пък може да станеш един от многото минали ма този начин на приготвяне :)
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от radoadvokat »

Ko? написа:
radoadvokat написа:
Ko? написа:Възможно най-ситно намачкан корнфлекс 70% и бяло брашно 25%, 1% черен пипер и 4% сол. Яйце, смес, оставяме 3х69 секунди кашата да стегне и се пържи в олио, покриващо поне половината риба. Това е рецепта само за зарган над 43см с дебелина кутрето и безименния .. иначе казано от 135гр нагоре.
Колега, в тези смеси за панироване се губи вкуса на рибата. Едно фино смляно брашно мился, че е достатъчно.
Колега, доволно зарган ловиш, отдели няколко и пробвай. Не е задължително да ти хареса. Корнфлекса запечатва много по-добре заргана и месото не е толкова напоено с мазнина и месото му се усеща много по-добре от панировката с брашно. То пак може да не ти хареса, но пък може да станеш един от многото минали ма този начин на приготвяне :)
Ще пробвам.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2021

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Лично на мен паниран не ми харесва , то по принцип не обичам панирана риба де.Предпочитам го печен на скара или барбекю и веднага потопен за малко в лимонена вода с лъжица зехтин в нея и ситно нарязан магданоз.Може и пържен със царевично брашно и от тигана веднага на домакинска хартия да попие мазнината. :drinkers: :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от ianimar »

дава кеф за риболов ,ама чак да се чудим как да я приготвим няма смисъл все не е очароващо
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Зарган 2021

Мнение от G.Petkov »

ianimar написа:дава кеф за риболов ,ама чак да се чудим как да я приготвим няма смисъл ........


Ммммм,да.
Споделям това мнение.

Към момента, единствената риба, която ям е бялата.
Костур - рядко, предимно през зимата.

Смятам, че това е защото не обичам риба.
Но пък в Гърция ям риба на всяко хранене !

Та май проблемът е в рибите ! :roll:
По-точно, в качеството на рибите !

А виждам, че редовно продават бяла мряна в магазините ! :rolleyes:
Нямам представа кой яде този куп от кости ?
Но щом се продава, то и се купува, разбира се !
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Зарган 2021

Мнение от Мilena »

Благодаря!
20211202_165315.jpg
Заргана е все още на северното черноморие!
:wink:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Зарган 2021

Мнение от Мilena »

Надявам се, информацията за заргана да е задоволителна за някогашните, незаменими рибари!
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Зарган 2021

Мнение от Мilena »

Само да упомена, на недоумяващите! Темата е обобщена в една дума " ЗАРГАН"
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”