Черньо2021

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Черньо2021

Мнение от rap66 »

Здравейте. Поздравления за улова, но ще си позволя една маааалка забележка. Жалко за хубавите риби, в тия кофи и касетки са за боклука след... един -два часа. Много се говори как се запазвала във фризера. Ама като влезе там развалена, няма значение. За да се запази, рибата трябва да влезе в ледена вода още жива. И когато я вадите, леда още да плува, а ръцете да болят от студ. И рибата да плува, т е. да има достатъчно вода, което ще рече рибата да е не повече от половината от общия обем.
Така съхранен и замразен сафрид чернокопа дори го предпочита пред какъвто и да е пресен от пазара.
vanko4at
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 5:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Черньо2021

Мнение от vanko4at »

Благодаря на колегата rap66 за поясненията . Полезни са .
Поздравления и на колегата El Pescador за улова и старта на сезона.

Но ... и аз мисля че заглавието на темата трябва да се промени.
Не трябва да забравяме как работят търсачките в нета ...
След време като търсим думата " чернокоп " в темите , тази тема няма да излиза като резултат. Ще остане скрита.
Поправете ме ако не съм прав...
Държавата се издържа от платените данъци , а народа от укритите.

http://www.facebook.com/Veterinaren.kabinet.Todorovi
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Черньо2021

Мнение от El Pescador »

Ако сменят името, по настояване на правистите, инфото бе до тук от мен!!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Черньо2021

Мнение от kukukuka »

мрънканията в Препоръки и Оплаквания. аз съм доволен от инфото :supz: :supz: :supz:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Черньо2021

Мнение от El Pescador »

[quote="rap66"]Здравейте. Поздравления за улова, но ще си позволя една маааалка забележка. Жалко за хубавите риби, в тия кофи и касетки са.......
Колега хладилната чанта като се напълни, какво правим!?!? Снимката е на рибата, която обрах от дъното на лодката и после освежих в една лонда при рибарите. И вакумирането е ефектно като визия, няма по-добра консервация от:чантата и веднага в калъп с морска вода и у фризера, с години издържа, сякаш сега е ловена!!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Черньо2021

Мнение от Мilena »

El Pescador написа:
rap66 написа:Здравейте. Поздравления за улова, но ще си позволя една маааалка забележка. Жалко за хубавите риби, в тия кофи и касетки са.......
Колега хладилната чанта като се напълни, какво правим!?!? Снимката е на рибата, която обрах от дъното на лодката и после освежих в една лонда при рибарите. И вакумирането е ефектно като визия, няма по-добра консервация от:чантата и веднага в калъп с морска вода и у фризера, с години издържа, сякаш сега е ловена!!!
Не се впрягай приятелю!
За мен, знаеш , че си готин! Благодаря ти за информацията! :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Черньо2021

Мнение от radoadvokat »

Аз също съм против смяната на името на темата.
Колкото до съхраняването на рибите, в лодката винаги имам замразители и пълня с вода от морето. От брега когато ловя с редки изключения винаги имам лед в хладилното чанте. Така ако улова е слаб, държа рибите по ден, два докато се посъберат за хапване се в лед и водата от него.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Черньо2021

Мнение от Мilena »

radoadvokat написа:Аз също съм против смяната на името на темата.
Колкото до съхраняването на рибите, в лодката винаги имам замразители и пълня с вода от морето. От брега когато ловя с редки изключения винаги имам лед в хладилното чанте. Така ако улова е слаб, държа рибите по ден, два докато се посъберат за хапване се в лед и водата от него.
На добронамерен ли се правиш :mrgreen:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Черньо2021

Мнение от stareca »

Сутрешния кастинг беше ползотворен .Въпреки трудните риби отново много удари но рибата не вземаше стръвно по скоро не щеше да яде.Успешните примамки са основно блесни на воблери доста по слабо ,въпреки че имам риби и на воблер .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Черньо2021

Мнение от ianimar »

като видях темата помислих че става дума за някаква екзотична риба от Африка а то било чернокоп п.п ефала за улова
Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: Черньо2021

Мнение от koliokey »

stareca написа:Сутрешния кастинг беше ползотворен .Въпреки трудните риби отново много удари но рибата не вземаше стръвно по скоро не щеше да яде.Успешните примамки са основно блесни на воблери доста по слабо ,въпреки че имам риби и на воблер .
Добри риби! На каква дълбочина се закачиха?
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Черньо2021

Мнение от stareca »

koliokey написа:
stareca написа:Сутрешния кастинг беше ползотворен .Въпреки трудните риби отново много удари но рибата не вземаше стръвно по скоро не щеше да яде.Успешните примамки са основно блесни на воблери доста по слабо ,въпреки че имам риби и на воблер .
Добри риби! На каква дълбочина се закачиха?
На 1.5 метра плиткач
canidimex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Черньо2021

Мнение от canidimex »

Митко Кирилов написа:При всичкото ми уважение към колегата Pescador, открил с успех темата, предлагам на модераторите да се корегира темата на Чернокоп 2021[/b.]Нека да се стремим и да пишем на литературния български език. Той е наше национално богатство !

аз също съм ЗА ,разбирам да го използва в коментарите ...също е уважение и към рибите
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Черньо2021

Мнение от stareca »

Май е време да се намеси МОД че темата почва да затъва в излишни коментари нямащи нищо общо с риболова като цяло.Освен това се появи втора тема в същия раздел .
Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: Черньо2021

Мнение от koliokey »

stareca написа:
koliokey написа:
stareca написа:Сутрешния кастинг беше ползотворен .Въпреки трудните риби отново много удари но рибата не вземаше стръвно по скоро не щеше да яде.Успешните примамки са основно блесни на воблери доста по слабо ,въпреки че имам риби и на воблер .
Добри риби! На каква дълбочина се закачиха?
На 1.5 метра плиткач
Пак рано ли ходи към 5:00 или ....?
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”