Чернокоп 2021

Модератори: emo vasilev, alekst

ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2021

Мнение от ianimar »

риболовствал съм при вас и при мен се получаваха доста по добре нещата
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Чернокоп 2021

Мнение от ico_dok »

ianimar написа:............
не ми е работа да ви се бъркам на помориици но защо не ловите на филета а се мъчите с цял гюмуш :smt023
Ловя само на джилезу, демек на изкуствени примамки и съм посочил кои. Не си падам по няколкочасово висене по тетраподи с надеждата на ми се потопи плувката. А, и не съм помориец, от Плевен съм, тук се лекувам и :fishing1: риболовствам.
Поздрави!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чернокоп 2021

Мнение от stareca »

ianimar написа:риболовствал съм при вас и при мен се получаваха доста по добре нещата
Тозо сезон не е показателен кал е от дребен чернокоп .Който е безмислено да се лови на филе по цяла нощ .Защото за по час и полвина на блесни воблери и джигове се правят по 3.5 кг. Надвечер и се прибираш чист и удоволствието е много по голямо .Дори и на чепаре от брега си е кал .Тапата и филето са безмислени за тоя размер риби .Може и да греша но поне аз така мисля
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2021

Мнение от ianimar »

не сравнявам двата вида риболов,колегата спомена че се е ловяло и на плувка с рибка и затова го споменах
Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: Чернокоп 2021

Мнение от koliokey »

ianimar написа:
ico_dok написа:Писах в другата чернокопска тема, ще драсна малко и тук. В Поморие на буната до жълтия склад си дава чернокоп, къде малко, къде повече. Лови се на плувка със стръв малка рибка и на изкуствени примамки, основно клатушки, воблерите нещо не ги аресва, или ползващите ги не ги поднасят както трябва. На плувките върви и нощем и през деня на приливи и отливи. На спининг основно сутрин, по-слабо вечер и активността е около 15-20 мин. на ръзсъмване и смрачаване. Допускам, че риби се ловят и на много други места, че и повече, но писането тук вече не е на мода. :wink:
не ми е работа да ви се бъркам на помориици но защо не ловите на филета а се мъчите с цял гюмуш :smt023
Излиза ли още чернокоп около Бургас. Тази седмеца мисля да сляза с въдицата до брега, дали ще си струва и с какъв такъм да се подготвя.
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Чернокоп 2021

Мнение от ico_dok »

koliokey написа: Излиза ли още чернокоп около Бургас. Тази седмеца мисля да сляза с въдицата до брега, дали ще си струва и с какъв такъм да се подготвя.
Здравей колега! Аз не живея в Поморие, бях там в периода 25.10-05.11. и 12-14.11. Тогава стана добър риболов, който вкратце съм описал в двете теми за чернокопа, ако те интересуват подробности, ще ти кажа. В момента риболов на чернокоп на изкуствени примамки там няма и няма и да има - температурата на водата падна под 13гр.
Вчера говорих с приятел от Поморие - такава е картината, ловят се единични риби на плувка, стръв - жива рибка.
Търси информация за чернокоп под Бургас, даже според мен под Созопол. Такъма е добър прът 2.40-2.70 и набор изкуствени примамки, основно блесни-клатушки но и воблери.
Успех!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Чернокоп 2021

Мнение от El Pescador »

ico_dok написа:
koliokey написа: Излиза ли още чернокоп около Бургас. Тази седмеца мисля да сляза с въдицата до брега, дали ще си струва и с какъв такъм да се подготвя.
Здравей колега! Аз не живея в Поморие, бях там в периода 25.10-05.11. и 12-14.11. Тогава стана добър риболов, който вкратце съм описал в двете теми за чернокопа, ако те интересуват подробности, ще ти кажа. В момента риболов на чернокоп на изкуствени примамки там няма и няма и да има - температурата на водата падна под 13гр.
Вчера говорих с приятел от Поморие - такава е картината, ловят се единични риби на плувка, стръв - жива рибка.
Търси информация за чернокоп под Бургас, даже според мен под Созопол. Такъма е добър прът 2.40-2.70 и набор изкуствени примамки, основно блесни-клатушки но и воблери.
Успех!
Колега,дори в Варна все още ловят добре ,инфото ми е от преди 2 дни ,така че проба му е майката :fishing11:
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Чернокоп 2021

Мнение от Мilena »

El Pescador написа: Колега,дори в Варна все още ловят добре ,инфото ми е от преди 2 дни ,така че проба му е майката :fishing11:
Лично, благодаря за информацията! :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Galata
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 12:10 pm
Местоположение: Варна-Галата

Re: Чернокоп 2021

Мнение от Galata »

Днес по обед избягах от работа и отидох на Морска гара да видя как върви изтреблението на рибите. Мятаха се здраво чепарета за чернокоп. За половин час видях да извадят на чепаре три чернокопа и десетина големи платерини/кефали. Съотношението на хванатите риби е : на един кандидат-лефер (хванат законосъобразно) се падат по три големи платерини, затърмъчени яко от дъното. Рапорт даден! :fishing6:
Има една тънка граница между риболова и това да стоиш на брега като идиот!
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Чернокоп 2021

Мнение от Мilena »

Рапорт приет! :D
Screenshot_20211207-161820_Facebook.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”