Какво , що по света политически ....

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от Don4o_62 »

Политиката ми е 4 - та глуха и нямам знания,не ме и интересува,но ми прави впечатление по тел. тия Македонци как ни нападат а ние ги лансираме и т.н.Друго ще редя,та като бяхме по Охрид,пътеводителя викаше нищо лошо ни за тях ни за нас,в ресторанта вечерта дискохвърляча Маке,певеца Маке,не се пушеше и чибука се дърпаше навън,излизам и тия двамата шмиргели си говореха как не можели да ни понасят и т.н. както си му е реда,но след няколко чаша страстите се развихриха....певеца взе да обикаля по масите на ухо,имахме една много камътна поклонничка с голям балкон ,и голяма танцьорка,певеца я гледаше със зажаднял поглед,по едно време остави микрофона и забрави че ни мрази, и като я грабна...танци манци,отиде враждата и закрепихме дружбата :D та всичко е ташак,но като има балами,работата върви :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от Батко Емо »

Шо ке каете?За посмешището вътрешен министър!? :D На Чорапо поне шкембето се не види,Деса го 8) :lol: :lol: :lol:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от G.Petkov »

Направо покъртителни новини от Русия !
Явно, новата война която водят и санкциите, които получават, ги правят все по-добри в икономиката и политиката.
Намират си нови братски държави за съюзници !

"Руският външен министър Сергей Лавров пристигна днес на първа работна визита в Мали, съобщи ТАСС..... Руският първи дипломат планира да се срещне днес с президента и водач на военната хунта полковник Асими Гоита .......
По-рано Лавров посети Багдад, където започна дипломатическата му обиколка, включваща четири страни - Ирак, Мали, Мавритания и Судан... ."

Въпросният "водач на хунта" даже не го е поканил на официално, а само на работно посещение.





Друга, съкрушителна новина,

"В центъра на Москва е задържан мъж, който се опитал да открадне тялото на Владимир Улянов - Ленин от мавзолея, пише "Российская газета"....
Сутринта на 5 февруари той отива в дома на свой приятел от училище в Пушкино, но в 23:00 ч. се озовава на улица Тверская в центъра на руската столица, където пие алкохол с някого. Мъжът не си спомня по-нататъшните събития."

Въпреки, че пие от сутринта, нищо не пречи на огромното му преклонение пред вожда на Октомврийската революция !



И една вест от друга "демократична" братска държава, верен съюзник на РФ.

" Водещи членове на управляващата партия в Северна Корея ще се срещнат този месец, за да обсъдят "неотложната" задача за подобряване на селскостопанския сектор в страната, тъй като международни експерти казват, че продоволствената несигурност се е влошила на фона на санкции и блокирането на COVID-19, предаде Ройтерс...... Миналия месец базираната в САЩ програма 38 North, която наблюдава Северна Корея, заяви в доклад, че "наличността на храна вероятно е паднала под минимума на човешките нужди", като продоволствената несигурност е най-лоша от глада през 90-те години на миналия век, припомня БТА."


Глад през 21 век може да има само в социалистическата монархия - Северна Корея.
Защото същите хора живеят и в Южна Корея, ама в изобилие !

Ама пък нямат толкова много ракети, дейба !

Да имаш ракети и да няма какво да ядеш, а ?
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от Павел Три »

:oops: .....тука си имаме много храна.Правена с много е- та,с неизвестен произход,10 пъти по- скъпа от люксембургската.....ама имаме....ама е по- скъпа.....ама имаме....ама не всеки може да си позволи....ама ракети нямаме.....ама......?
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от kukukuka »

:lol: :lol: :lol: Ще увеличават заплатите, ама след една година :lol: :lol: :lol: Добре , че живея в светлото бъдеще :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от dantho.mihov »

G.Petkov написа: Вто Фев 07, 2023 10:55 am Направо покъртителни новини от Русия !
Покъртителни новини виждам от Турция. :idea:
Има много семейни връзки, много бизнес връзки.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от bobopeli »

Павел Три написа: Вто Фев 07, 2023 9:23 pm :oops: .....тука си имаме много храна.Правена с много е- та,с неизвестен произход,10 пъти по- скъпа от люксембургската.....ама имаме....ама е по- скъпа.....ама имаме....ама не всеки може да си позволи....ама ракети нямаме.....ама......?
Винаги съм смятал, че ходенето под строй на манифестация, изходните визи и режима на тока, са нравили на някой :mrgreen: приятно е да се окажеш прав!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
ivosaxo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 9:12 pm

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от ivosaxo »

bobopeli написа: Сря Фев 08, 2023 6:08 pm
Павел Три написа: Вто Фев 07, 2023 9:23 pm :oops: .....тука си имаме много храна.Правена с много е- та,с неизвестен произход,10 пъти по- скъпа от люксембургската.....ама имаме....ама е по- скъпа.....ама имаме....ама не всеки може да си позволи....ама ракети нямаме.....ама......?
Винаги съм смятал, че ходенето под строй на манифестация, изходните визи и режима на тока, са нравили на някой :mrgreen: приятно е да се окажеш прав!
Аз мисля,че Павел Три не е имал точно това в предвид,ама се извинявам много,ако не се изказвам политкоректно,иначе съм
проинформиран за и съм участвал активно в упоменатите ивенти.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от bobopeli »

ivosaxo написа: Сря Фев 08, 2023 7:50 pm Аз мисля,че Павел Три не е имал точно това в предвид,ама се извинявам много,ако не се изказвам политкоректно,иначе съм проинформиран за и съм участвал активно в упоменатите ивенти.
А какво е имал предвид?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от Павел Три »

На когото каквото му е удобно да мисли какво съм имал в предвид.Пиша мое мнение ( малко завоалирано ) ,не го налагам на никого.И под строй съм ходил и ура съм викал- така са ни свирили, така сме играли.Все някой надува свирката,все ние сме в миманса.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от bobopeli »

Павел Три написа: Сря Фев 08, 2023 9:38 pm На когото каквото му е удобно да мисли какво съм имал в предвид.Пиша мое мнение ( малко завоалирано ) ,не го налагам на никого.И под строй съм ходил и ура съм викал- така са ни свирили, така сме играли.Все някой надува свирката,все ние сме в миманса.
Малка разлика има сега, като не те кефи как свирят на свирката, ГКПП са отворени на все страни.Кеф ти гнилият капитализъм, кеф ти мъдрото ръководство на другаря Путин, предполагам не не невъзможно да станеш и гражданин на Сомалия и по съвместителство пират. Тоест има избор!

Ама да мрънкаш винаги е най лесното!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от itzo »

Прекрасен пост от колегата bobopeli… Мога само да подкрепя с две ръце тезата му. И аз съм от поколението, което “мааше” по масовки и манифестации, като по млади и ни връзваха разни връзки и сини и червени и т.н. А и сега и досега ни “управляват” онези, които ни “връзваха връзките”, колкото и да се пишат “нови управници”… Поне сега и засега…/ пази Боже /, имаме право да напуснем тази “държава” /нарочно пиша държава в кавички за съжаление/
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от G.Petkov »

dantho.mihov написа: Сря Фев 08, 2023 9:58 am
G.Petkov написа: Вто Фев 07, 2023 10:55 am Направо покъртителни новини от Русия !
Покъртителни новини виждам от Турция. :idea:
Има много семейни връзки, много бизнес връзки.


Данчо,

Използвам изразът "покъртителни новини" като сарказъм към водещият война в Европа, авторитарен режим на Путин и руските олигарси.
Още повече, темата се нарича " Какво , що по света политически".

Земетресението в Турция е огромен човешки, хуманитарен проблем,
Който за съжаление е подвластен само на Природата.
Хората могат само да си помогнат като строят здрави и устойчиви жилища в сеизмичните райони.

При земетресението във Вранча през 1977 година бях в Свищов и много добре знам, какво се случва при трус 7.7 по Рихтер.
През 2000 година пътувах в Турция и видях огромните лагери с палатки и фургони за пострадалите от земетресението в Измит- хората живяха там години наред.

И въпреки това смятам, че голямата беда, която се случи в Турция не бива да се обсъжда в политическа тема !
Ако пуснеш тема за него, аз ще участвам.
Има и какво да напиша по въпроса.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от dantho.mihov »

G.Petkov написа: Чет Фев 09, 2023 9:18 am Данчо,
Използвам изразът "покъртителни новини" като сарказъм към ...
Зная, ясно е.
Гусин Путкин стратегически отдавна е загубил тази война. Исках да насоча вниманието към трагедията в Турция и Сирия.
Интересна полемика се започна от Борето :wink:
ivosaxo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 9:12 pm

Re: Какво , що по света политически ....

Мнение от ivosaxo »

itzo написа: Сря Фев 08, 2023 11:02 pm Прекрасен пост от колегата bobopeli… Мога само да подкрепя с две ръце тезата му. И аз съм от поколението, което “мааше” по масовки и манифестации, като по млади и ни връзваха разни връзки и сини и червени и т.н. А и сега и досега ни “управляват” онези, които ни “връзваха връзките”, колкото и да се пишат “нови управници”… Поне сега и засега…/ пази Боже /, имаме право да напуснем тази “държава” /нарочно пиша държава в кавички за съжаление/
Какво дежаву наистина.Едновреме се криех да слушам радио Свободна Европа,сега се крия да гледам руска телевизия.
Истина ви казвам имаме избор!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”