Лаишки въпрос за забраната

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Лаишки въпрос за забраната

Мнение от T.Mihov »

Здравейте.
Имам един тъп въпрос-всяка година ли важат същите срокове за забраната през размножителния период?
Рових из нета (и в билета не пише също) и намерих за миналата и по-миналата година-конкретно за София (~600м н.в) е от 1 май до 15 юни,но за тази не намирам нищо.Дали има някаква промяна или са същите?
Въпроса ми вероятно е тъп,но за риба не съм ходил от ваканциите на село (т.е преди поне 20 години) и не съм се интересувал никога от срока на забраната.Есента синковеца ме изюрка да ходим за риба и му хареса,та мисля като се затопли времето да похождаме и искам всичко да е точно.
П.П-Откога билета е едно хвърчащо листче?.Първия и единствен билет ,който съм имал през живота си до миналата година беше като старите паспорти и по спомен пишеше полезни неща-коя риба до какви размери не се задържа и т.н.Може и сроковете за забраната да е пишело,но чак толкова конкретни спомени нямам,но това е несериозно с това листче.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Лаишки въпрос за забраната

Мнение от bobopeli »

...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Лаишки въпрос за забраната

Мнение от bobopeli »

...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Лаишки въпрос за забраната

Мнение от T.Mihov »

Благодаря.
Сайта на ИАРА беше първото място ,където погледнах,но след като видях,че е от 2021 ,реших да попитам за всеки случай.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Лаишки въпрос за забраната

Мнение от bobopeli »

T.Mihov написа: Съб Фев 26, 2022 10:28 pm Благодаря.
Сайта на ИАРА беше първото място ,където погледнах,но след като видях,че е от 2021 ,реших да попитам за всеки случай.
Следи сайта на ИРАРА там в момента трябва да е качена 3 -годишната забрана ( участъци от реки и водоеми които за забранени за риболов през идните 3 години)
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Лаишки въпрос за забраната

Мнение от Павел Три »

Полезна информация. :smt023
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”