Риболов около Банско. Къде?

Модератор: sapuna

s_gaitandjiev
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 11:01 pm

Риболов около Банско. Къде?

Мнение от s_gaitandjiev »

Здравейте колеги.
От една седмица съм на Банско и ми остават още няколко дни престой. Практикувам само спининг риболов и реших да си пробвам късмета на река Места. Хвърлях от село Елешница чак до село Места. За жалост нямах нито едно кълване. На места реката е брутално замърсена и се притеснявам че каквото е имало вече е измряло от боклуците. Единствената ми надежда че има останала риба е че намерих пресно умрял скобар и то доста голям (към 40-50см) Някой има ли скорошна информация за този район? Къде мога да похвърлям на спининг на разумна дистанция от Банско. До Струма ми идва леко далече за жалост.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от bobopeli »

s_gaitandjiev написа: Пет Мар 25, 2022 3:52 pm Здравейте колеги......
Не че някога съм ловил на Места, но доста пъти съм минавал от там на път за Гърция. Аз бих тръгнал надолу към
Гоце Делчев и бих проверявал перспективни според мен места за кефал.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от Д-р Флекс »

bobopeli написа: Пет Мар 25, 2022 5:18 pm
s_gaitandjiev написа: Пет Мар 25, 2022 3:52 pm Здравейте колеги......
Не че някога съм ловил на Места, но доста пъти съм минавал от там на път за Гърция. Аз бих тръгнал надолу към
Гоце Делчев и бих проверявал перспективни според мен места за кефал.
Реката там е изключително живописна, и невероятно мъртва, просто не можеш да повярваш, преди да си се капотирал 10-на пъти... :?
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от bobopeli »

Д-р Флекс написа: Пет Мар 25, 2022 8:02 pm Реката там е изключително живописна, и невероятно мъртва, просто не можеш да повярваш, преди да си се капотирал 10-на пъти... :?
Благодаря за инфото, сериозно обмислях варианта да се грабна от Габрово и да се пробвам 2-3 дни там :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от Д-р Флекс »

bobopeli написа: Пет Мар 25, 2022 8:12 pm
Д-р Флекс написа: Пет Мар 25, 2022 8:02 pm Реката там е изключително живописна, и невероятно мъртва, просто не можеш да повярваш, преди да си се капотирал 10-на пъти... :?
Благодаря за инфото, сериозно обмислях варианта да се грабна от Габрово и да се пробвам 2-3 дни там :D
Не го прави - освен, ако не желаеш да се включиш в някой международен пленер с живописни фотографии au terrain :D
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от bobopeli »

Д-р Флекс написа: Пет Мар 25, 2022 9:42 pm ......ако не желаеш да се включиш в някой международен пленер с живописни фотографии au terrain :D
Благодаря! Макар , че идеята да инсталирам там някъде регионалното божество има своя чар :D :D :mrgreen:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от Martin Mihailov »

Точно у тоя раион има яко пастьрви :fishing6: ама явно неги знаете кьде са та затова тека си пишете :mrgreen:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от Д-р Флекс »

Martin Mihailov написа: Съб Мар 26, 2022 2:24 pm Точно у тоя раион има яко пастьрви :fishing6: ама явно неги знаете кьде са та затова тека си пишете :mrgreen:


ИмаШЕ. Преди твоята порода да ги излови и изпържи.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от Martin Mihailov »

И са ги има ама неги знаеш дека са :roll: И неги пьржим а ги печем у фолио на 250 градуса :fishing6:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Риболов около Банско. Къде?

Мнение от Д-р Флекс »

Беги се надлъгвай с Троли, маломерко, беги!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”