Daiwa freams 3000 d-c , #0.4 BRAID ?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Tamerskii
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 9:27 pm

Daiwa freams 3000 d-c , #0.4 BRAID ?

Мнение от Tamerskii »

Здравейте колеги! Имам питане дали въпросната макара ще се справи с работа на 4 нишково #0.4 влакно? Не успях да намеря в интернет такава информация.Имам шимано насци 3000 и се справя без проблем с #0.6 , като по-скъпа и предполагам по-висок клас тази дайва по пътя на логиката дали би следвало да успее да навива това тънкото влакно #0.4 ? Ако изобщо има значение какво влакно ще се използва - отговора е госен дон пепе 4 #0.4.Подложката ми май е нещо от сорта 0.22 , не си спомням...доста време не съм я махал.
Havi
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 28, 2019 6:05 pm

Re: Daiwa freams 3000 d-c , #0.4 BRAID ?

Мнение от Havi »

Имам Daiwa Freams 2500XH-2021. Влакното е четири нишково #0.5 и нямам никакви проблеми. Според мен и с #0.4 няма да имаш ядове. Моето влакно е Unitika Eging Super PE III.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Daiwa freams 3000 d-c , #0.4 BRAID ?

Мнение от rap66 »

Опасни за тънкия брейд са съставния бигел (ако има място, където може да се закача), ролката на бигела (ако е наранена, има язви или не се върти ) и водачите. И за всеки брейд по принцип, но дебелия "мъхнясеа" преди да се скъса.
Аватар
Tamerskii
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 9:27 pm

Re: Daiwa freams 3000 d-c , #0.4 BRAID ?

Мнение от Tamerskii »

Значи ще навива ,но да си гледам лагера дали върти добре и дали е наранено в околията.Сега мятам с 0.8 (2-3 риболова) откакто съм с нова въдица и за сега е гладко и няма мъхчета.Единствено започва да издава шум като ми останат 15тина метра преди да прибера влакното, иначе като съм вътре и нищо не се чува.Предполагам като наведа въдицата и просто създава по-голямо напрежение заради ъгъла или просто защото все още не съм го смазвал.Шума идва от лагера на бигела , поне аз от там го чувам.Водачите не стържат.Макарата е нова от февруари месец на 20тина риболова.Може би ще я дам за смазка , за да си вържа гащите.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”