Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератори: sapuna, Митев

Потребителски аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнениеот bogno » вт юни 25, 2019 8:12 am

piso написа:Днес на Враждебна от страната на летището на троха, жито, бял и торен червей (освен слънчевки) нищо, на рибка от гьола 15-на костурчета на дъно и плувка като цяло пълна мъка.Продължават да засипват водоема с пълна сила :(.

Призовавам да не се връща риба в гьола на Враждебна а да се пренася в други,незастрашени дестинаций-най лесно в река Искър която е близко.Аз в събота обогатих фауната на реката с 1щука,15-тина линчета и 2-3 каракудки.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!

Реклама

Потребителски аватар
Kire 50
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Kire 50 » пон юли 01, 2019 11:38 am

Здравейте риболовци, най после и аз да открия сезона. :fishing3: Къде къде та на Драговишкото водоемче , че като напече да се прибера по бързо. Та към 6.30 ч. заметнах сопата и към 8 ч. ръцете ме яко заболяха, още плувката не се установила и дребосъка вече е нагълтал червейчето. :fishing1: Времето чудесно тихичко ,само още един риболовец, спокойствие и най хубавото ,че водата е чиста. Използвана стръв бял / отличен резултат / и торен червеи и жито.На жито нямах кълване. Директна петица и кукичка № 16-18. Хубавото е че почти цялата палитра от рибния свят обитаваш водоемчето се хвана. Към 10 ч.и нещо започна да напича и събрах багажа. Риболова беше Хвани ПУСНИ. Ще ходя на водоема пак, но само за едра риба, понякога на човек му идва в повече от такъв агресивен риболов. Успех на всички
Прикачени файлове
001.jpg
изглед от водоема
009.jpg
дребно но и то атакува цървяка
007.jpg
и гладно шаранче
005.jpg
много беля ми направиха тези гладни патета
006.jpg
и на костуретата
003.jpg
и на перките
002.jpg
размера на уклея

Потребителски аватар
Kire 50
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Kire 50 » пет юли 05, 2019 1:59 pm

Здравейте риболовци, и така ден с ден няма. Днес отново на Драговишкия водоем малко по късно към 7.30 ч. заметнах, но бях се приготвил само с варено жито и сладка царевичка. До като в понеделник на жито не пипна , то днес си даде доволно и кефа беше на макс. Десетина перки, 4бр. каракуди даже и едно сомче ми казаха Здравей.За тези два дена успях да хвана цялото рибно присъствие във водоема. Перчиците дадох на Веско местно момче да ги занесе в къщи /и то
хвана малко сомче, но по мое настояване го върна във водата/. Каракудите и сомчето си плуват във водата.Голяма напаст са патиците във водоема ,бая са много сигурно над 20 ,а и малките патета правят големи поразии оплитания, късане на такъм, отделно много треволяк и водорасли но съм доволен от крайния резултат. Е риболовци имате жокер за уикенда и да връщате рибетата за да ни радват отново. Успех
Прикачени файлове
011.jpg
008.jpg
006.jpg

Потребителски аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко

Мнениеот bogno » пон юли 08, 2019 7:21 pm

Неделя пътувах за първи път не като шофьор по магистрала Люлин та успях да се огледам качествено.След гьола на Мало Бучино,на 300 метра от кръговото преди Перник има един почти идентичен с малобучинския гьол.Забелязах фургон на него и рибари та най вероятно е платен.Някой знае ли повече за него и как се стига там .Благодаря.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!

Потребителски аватар
Kire 50
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Kire 50 » пет юли 12, 2019 2:41 pm

Здравейте риболовци, днес горе долу успях да изчистя моя любима ,, дупка ,,на познатия Ви водоем до с.
Драговищица тъй наречения Големи дол.Трева и водорасло яко и това място оставаше неизползвано. Е утре, други ден някой колега ако се захване да отсече малко от папура да се разшири ,ще съм му много благодарен.Просто ме заболяха много ръцете .Времето ушким що годе топло но си духаше един ветрец и рибата си правеше пас.Местен колега дойде при мен преди да си тръгне от водоема и ми даде две филии хляб / имах жито и сладка царевичка / да пробвам на троха. И голяма изненада / за първи път за мен както и за него /на трохата удари Щ У Ч К А ? Да щучка. С зор успях да хвана няколко бабушки на /жито/, рибките върнати във водата и изморен припалих към къщи.Това е интересното за днес Щучка на троха. Успех на всички
Прикачени файлове
008.jpg
и щучка на троха Малко се вижда и колегата дал филийките хляб
010.jpg
размера на бабушките
013.jpg
вече става за риболов
009.jpg
бая купчина стана

Emanuilcho00
новобранец
новобранец

Мнениеот Emanuilcho00 » нед юли 14, 2019 1:01 pm

Здравейте колеги дайте някво инфо за язовир Извор след Алдомировци

Реклама

Още от naRiba.com

Върни се в “Водоеми и реки”