Колко бързо е бързо?!

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Колко бързо е бързо?!

Мнение от diavolo666 »

Колко бързо е бързо в риболова на къса въдица?! Едно кратко видео с детайли върху темата и доста подробности в описанието му :)
https://youtu.be/YQKnQ-yyIck
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Колко бързо е бързо?!

Мнение от kikk4o »

Любопитно ми е с какви куки се практикува тоя вид риболов?
Пробвал съм нещо подобно на фидер, но в никакъв случай не мога да достигна тая скорост. Просто трябва да се тренира целенасочено точно тоя риболов.
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Колко бързо е бързо?!

Мнение от diavolo666 »

kikk4o написа: Сря Юли 13, 2022 1:50 pm Любопитно ми е с какви куки се практикува тоя вид риболов?
Пробвал съм нещо подобно на фидер, но в никакъв случай не мога да достигна тая скорост. Просто трябва да се тренира целенасочено точно тоя риболов.
Куките са най-добрите за такъв риболов на близка дистанция, на гъсти, дребни рибки - Сенсас 3050. А за фидер... Даже и не мога да си представя как би изглеждал един бърз риболов на фидер!..
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Колко бързо е бързо?!

Мнение от kikk4o »

Мерси за информацията за куките. Има вариант да се лови и на фидер , естествено бързината не е като при вас, но на някои хора им се получава. Виждал съм такъв целенасочен риболов и съм опитвал и аз, но без особен успех.
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Колко бързо е бързо?!

Мнение от diavolo666 »

kikk4o написа: Сря Юли 13, 2022 10:04 pm Мерси за информацията за куките. Има вариант да се лови и на фидер , естествено бързината не е като при вас, но на някои хора им се получава. Виждал съм такъв целенасочен риболов и съм опитвал и аз, но без особен успех.
За нищо колега! Ще се радвам, ако съм ти бил полезен! Правилното е точно това, да се насочиш конкректно към нещо и да се развиваш, така да се каже. Резултатите няма как да не дойдат!
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Колко бързо е бързо?!

Мнение от kikk4o »

Като за начало ще се снабдя с тоя модел куки на сенсас. Кои номера използваш? Аз съм ловил с камасан 532 , които също са с дълго рамо. Според мен тежестта на куката е от съществено значение за тоя риболов, а също така и подхранката.
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Колко бързо е бързо?!

Мнение от diavolo666 »

kikk4o написа: Съб Юли 16, 2022 2:47 pm Като за начало ще се снабдя с тоя модел куки на сенсас. Кои номера използваш? Аз съм ловил с камасан 532 , които също са с дълго рамо. Според мен тежестта на куката е от съществено значение за тоя риболов, а също така и подхранката.
Опитвал съм почти всичко с дълго рамо и освен тези други не признавам! Говоря за този риболов конкретно,. Издържат на всякакво натоварване, остри са и т.н. Имам всичките номера до N'22, но по някакво стечение на обстоятелствата най-често използвам N'18.
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Колко бързо е бързо?!

Мнение от kikk4o »

Мерси за информацията.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”