Съвет за избор на въдица за един "стар" рибар

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
SBD
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 29, 2022 8:15 am

Съвет за избор на въдица за един "стар" рибар

Мнение от SBD »

Здравейте, най-накрая, вече на 52+ години, децата отраснаха и настана време да обърна внимание и на старата ми страст- риболова. Понеже, с течение на годините, семайство, деца и т.н. не оставаше време, а и $$$ за риболов, съм доста "изостанал" в съвременните въдици, пръчка, макара, влакно, във всичко. Молбата ми е колеги, да ми препоръчате пръчка, макара, поводи, куки, воблери, или най-общо казано, всичко необходимо . Ще ходя на язовири, на плувка. Не съм търсач на трофейни риби, така че, каквото се закачи, но и да не се излагаме пред "чужденците" :-). Като бюджет съм си определил до 500 лв. за всичко необходимо- включително и допълнителните "сервизни" такъми , чанта, резервни принадлежности. Много ви благодаря предварително и се извинявам , ако постът ми ви разсмива - последните въдици които имах, и все още имам са от преди повече от 20 години :-).

Лека и на слука !
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Съвет за избор на въдица за един "стар" рибар

Мнение от dantho.mihov »

SBD написа: Пет Юли 29, 2022 8:28 am .... Ще ходя на язовири, на плувка....
В такъв случай воблери не са нужни. :wink:
Най-общо казано триколенен мач с тест на изхвърляне 4-12 грама и подвижни плувки/ваглери с различно тегло, куки с различни размери.
Макара среден клас. Потъващо влакно за основната линия.
Дори ще остане от заделения бюджет.
Приблизителни отговори от майстори на този риболов може да се потърсят тук : viewforum.php?f=116
За нещо специфично, все ще се намери кой да отговори.
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”