Преизчислените пенсии

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от gamon »

Павел Три написа: Пет Окт 07, 2022 9:24 pm Каквато беше предния месец,такава е и сега.Без стотинка на горе или на долу.Това при стаж 45 години ( 41 + 4 втора категория ) Какво са ми преизчислили ?

Ами преизчислили са ти. А преизчислението ти е показало, че трябва да получаваш по-малка пенсия. И за да не се разсърдиш много са ти оставили размера на септемврийската пенсия. По-големия проблем е, че ако си работещ пенсионер, и от 01.01.23 г. при запазване на сегашните правила пак няма да получиш увеличение при служебното преизчисляване. Въпреки. че през това време си плащал осигурояки. Затова си мисля дали заглавието на темата не трябваше да бъде " Замразените" или по-скоро "Намалените" пенсии. Защото ако работиш, плащаш осигуровки и получаваш една и съща пенсия, това на практика не е ли намаление на пенсията ти.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от gamon »

G.Petkov написа: Съб Окт 08, 2022 6:59 pm
Павел Три написа: Пет Окт 07, 2022 9:24 pm ......Това при стаж 45 години......



Обаче, прави ми впечатление, че не включват 2-те години казарма.

Длъжни са да ги включат. Разбира се ако при подаването на документите за пенсиониране си прдставил военната книжка или друг документ, удостоверяващ времетраенето на военната служба.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от G.Petkov »

Проверих документите - казармата е включена в трудовия стаж за пенсия.
С трудовата, дадох и военната книжка.

А се обърках, поради друга причина.
Не касае темата.




gamon написа: Съб Окт 08, 2022 7:20 pm ........ По-големия проблем е, че ако си работещ пенсионер, и от 01.01.23 г. при запазване на сегашните правила пак няма да получиш увеличение при служебното преизчисляване...........

Това вече е много сериозен проблем.
Може вече са се усетили за грешни разчети и липса на средства за пенсии.

Ако стане така, ще бъдем "наказани", че продължаваме да работим !
При явната криза с квалифицирани кадри в страната.

А Пълният провал обещават нови увеличения ???????????????????
Само да вземат отново властта.
Днес и др.Нинова пак обеща много, ама много увеличения ????????????????
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от kukukuka »

За някои е наказание че са живи :lol: :lol: :lol: ГЕРБ обещават пътища и магистрали :lol: :lol: :lol: Та както се казва едно си баба знае едно си бае :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от Павел Три »

Достатъчно са ме лъгали и като работещ и сега.За това не искам да съм работещ пенсионер.И много да работиш и малко да работиш все малко дават.Имам познати с трудов стаж под 10 г.а им дават почти колкото на мен.Е,и.........?
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от Don4o_62 »

Не мога да разбера едно,хората са дали на отрудените хора пенция,да си гледат старините с кеф,те тръгнали пак да работят,алчни за пари,но трябва да работят за още кинти,нищо че вземат пенция,особено дето са били на такива длъжности дето са си мислели че са някой,а сега никой не ги отчита :lol: и всеки реве че не стигали парите,не че не стигат,това са хора без никакви хобита или как да разнообразят животеца,хора с капаци, дето друго не знаят освен да работят като ахмаци :mrgreen:
Иначе кои колко вземал,що толко,що не повече,ами да се радват че и това вземат, познавам хора дето са на 70 и кусур и още не са им дали социална а са работили цял живот,системата просто ни е сбъркана...умишлено,кво има да се дъвче не знам
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от Don4o_62 »

Хитър дядка :lol:
Photo-1554.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от Don4o_62 »

За никои не знам като се пенционира,но живот и здраве,за мен знам :D
Photo-1555.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от gamon »

Don4o_62 написа: Съб Окт 08, 2022 9:41 pm Не мога да разбера едно,хората са дали на отрудените хора пенция,да си гледат старините с кеф,те тръгнали пак да работят,алчни за пари,но трябва да работят за още кинти,нищо че вземат пенция,особено дето са били на такива длъжности дето са си мислели че са някой,а сега никой не ги отчита :lol: и всеки реве че не стигали парите,не че не стигат,това са хора без никакви хобита или как да разнообразят животеца,хора с капаци, дето друго не знаят освен да работят като ахмаци :mrgreen:
Иначе кои колко вземал,що толко,що не повече,ами да се радват че и това вземат, познавам хора дето са на 70 и кусур и още не са им дали социална а са работили цял живот,системата просто ни е сбъркана...умишлено,кво има да се дъвче не знам
Ами те хобитата струват пари, а някои много пари. А това дали човек ще стои в къщи пред дилемата дали да похарчи / например 50 лв. / за да угоди на хобито си, с ясното съзнание, че после ще трябва да мине на боб и леща до следващата песия, или ще реши да поработи и през почивните си дни да може да си позволи някоя глезотийка, без особени притеснения, си решава сам.
Аз пък познавам хора, които предпочитат да си легнат гладни, но не и уморени. Но никога не съм ги укорявал за това, и не съм казвал, че са мързеливи. В крайна сметка всеки има право да си живее живота както намери за добре, без обаче да пречи на останалите да правят същото и без да им държи сметка, че не споделят неговите виждания за живота.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от kukukuka »

Напълно съм съгласен с gamon . Но ако ми досаждат с реплики от рода дай едно левче или цигара вече ще раздавам тупалки :lol: :lol: :lol:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от Don4o_62 »

Колегата пенсионер явно не ме разбра какво съм писал,не говорим за боб и кофичка кисело мляко с 1 хляб,нито събота и неделя дали ще прекопа на комшийката нивата или ще иде извън града да опече 3 - 4 парчета салам на пръчка,писах че не ги разбирам тия пенсионери с по 1000 и отгоре пенция дето висят охрани по офиси и банки цял ден за още 500 или работят в цехове в производство,познавам много такива и 90 пр. викат,кинтите не стигат,има и умни дето викат,за какво да ги събирам,после друг да ми ги харчи :mrgreen: угодия няма,всеки си решава,аз лично като, или ако се пенсионирам,ще си купя един Валяк,ще обикалям бавно по Бг. да се любувам на всичко :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от G.Petkov »

В цитат, прочетох поста на един маргинал, и защото е много обиден и злобно написан, ще поясня !

На мен пенсия никой не ми е давал.
Аз съм си я изработил !
Някъде дават пенсии - като на "слепите" таксиметрови шофьори от ромската махала на Г.Оряховища,
Или на "еднокраките" дървосекачи в Разградско и още много такива.

Работя защото мога, имам необходимата компетентност, а работата е станала част от моя живот.

А имам хобита, например риболова покрива всички сезони,
Когато някои седят до печката и чакат пролетта,
Аз се радвам на студа и виелиците, защото ще сковат езерата.
И аз ще извадя ледобура и отново ще стъпя на лед !

А за "ахмаците" - тази седмица Господарят на Света - дедо Бай Дън обяви, че ще се кандидатира за втори мандат.
Той вече е почти на 80 години.
Явно е голям "ахмак" щом иска да работи още 4 години нещо, което малцина го могат.

Та нещо сбъркано има, явно.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от G.Petkov »

И сега по темата.

Това, което написа колегата gamon , ме накара да се размисля.
Възможно е след популистките изхвърляния с повишаване на пенсиите,
Сега да се търсят възможности за компенсиране, поради липса на ресурс.
Ако тръгнат да увеличават само малките пенсии и то за сметка на по-големите,
Просто ще отрежат корените на пенсионната система, а тя и без друго едва се крепи и то с вноски от бюджета.

Твърде много мои роднини, близки и познати, особено в свободните професии и малкият бизнес,
Продължават да се осигуряват на минималните прагове за професиите си !
Също и много са принудени от работодателите си да подписват такива договори.
А получават много повече пари от декларираното.

Но идва времето за пенсия и .......................... тя ще е малка.
Защото е внасяно малко.

Отделно, сега идва ред на тези хора, които през мътните години на Прехода,
Останаха без работа или работеха без трудови договори и осигуровки дълги години.
И те ще се влеят в групата на хората с малки пенсии.

И така, лека полека, хората с ниски пенсии ще става все по-голяма група,
Ще бъдат обект на партии с нищожна изборна тежест,
Те ще им обещават увеличения, без покритие и в един бъдещ ден може и да се събудим въобще без пари за пенсии !
Хипотетично, но е възможно.

А мащаба на проблема с трудовият стаж на хората го виждам директно.
По стечение на обстоятелствата, отговарям и за сектор "Архиви" в дружеството, където работя.
Та през 2018 година направихме пълна ревизия на ведомостите за работни заплати,
Гражданските договори, които при нас са много, декларациите 1 и 6.
Всичко бе налице, систематизирахме и подредихме архива на едно място.

Това ни помогна през следващите години, когато ни заляха заявления,
За издаване на удостоверения за пенсиониране /УП/ за всичко !!!!!!!!!!
За няколко месеца работа през 1976 година, за граждански договор за пет месеца през 1994 година,
Заявления от хора, които не помнят кога и какво са работили, ама питат напосоки.
Търсят и сламка, за която да се хванат.
Няма да им е лесно на тези хора.
Хич.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от kukukuka »

Истината е че много хора ги "изработиха" и продължават да ги "работят" с ласкателства и др. прийоми :lol: :lol: :lol:
"Къде си, вярна ти любов народна" :smt044 :smt043 :smt045
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Преизчислените пенсии

Мнение от Don4o_62 »

kukukuka написа: Нед Окт 09, 2022 4:41 pm Тук виждам герой на соц. труд :lol: :lol: :lol:
И аз и аз :D ,някой продължават да си мислят, че света се върти около тях :lol:
Има нещо дето му викат Кокъл и захапиш ли го веднъж,не на 80 ами на 100 няма пускане :mrgreen:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”