Воблери за сом!

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

В риболова на сом има невероятно глупави хора,които вярват на някой идиот,че сома ловува с опашка! :ANAL: :drinkers: Аз пък тогава ще ги контрирам,че съм свързан с Вселенски енергии и извънземните ме насочват къде са сомовете,казвам молитвата към Исус и следва Алеуйя! :mrgreen: :drinkers:А на Аллах Акбар ми удрят само сомове от 80 до 100килограма! :butthead: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

По теория на идиотите,сома изпреварва воблера,удря го с опашка и се връща да го глътне! :rolleyes: :drinkers: А тя цялата работа е да се оправдаят затърмъчените риби! :mrgreen: :drinkers: Тролинг и търмък са различни дисциплини,сори! :mrgreen: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

Ако някой не го е срам,нека покаже големия си сом хванат за гърба или опашката в euro-som.de и да им види реакциите на сомаджиите от цял свят! :mrgreen: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

https://youtu.be/gMXMbsChww8
Никой не е знаел,че сомовете преследват воблерите докато не види с подводна камера какво се случва!Може да дойде и да побутне воблера и да се закачи,но в случая се отказа от атака и засмукване!За мен този клип е ценен,защото е правен на язовир в Словения а не например на Ебро или По!В единия клип засмуква стръвно червеноперката след кратко колебание,а в другия нещо не му харесва пъстървата и се отказа! :rolleyes: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

Направих пълна ревизия на всички марки воблери и се оказа,че нито една фирма не е разработила воблер специално за сом! :rolleyes: Сливъра е разработен за морски риболов и имитира зарган,а Джойнтед 13 е за щука и т.н.! И всеки български тролингист се явява тестер и откривател на сомския воблер!От целия миш-маш от към воблери едно е сигурно,че във всеки язовир сомовете си имат собствени предпочитания от към модели, цветове и размери а определението кой е Сомски воблер може да се докаже само с много риби на един и същи цвят,размер и модел на конкретния воблер на даден водоем!Една голяма риба на конкретен воблер е късмет,а ако са няколко е закономерност!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

За 18години Тролинг на сом в България 98.8% от големите риби са в рамките на 30-60кг. и са удряли на всякакъв размер воблери,линии и пръчки!Единствените изключения са 83-ката на Медичков и 100-рката на Росен!И двата хванати в плиткажа на различни язовири и по различно време от годината,на различни воблери!Не виждам тогава защо всички са се оборудвали с баяти пръчки и линии сякаш 100-рката ще им удари точно на тях!На Тролинг едва ли някога пак ще се закачи 100-ка,това показват данните!То на кльонк се лъже 100-ка веднъж на 10години при положение,че стръвта е естествена,а какво да говорим за изкуствената примамка воблер? :rolleyes: :drinkers:
Последно промяна от Troli Rapala на Вто Окт 18, 2022 10:08 am, променено общо 1 път.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

Другото което ми прави впечатление е,че много от големите риби удрят точно на тролингисти които търсят бяла риба и съответно сома удря на същия воблер! :wink: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

Повечето тролингисти въобще не знаят какво да правят при голяма риба,пръчките са им с много дебел стъклопластов връх и не се огъва по цялата си дължина достатъчно,освен това напъват яко и бързат! Затова пуснах трите клипа на италианците,за да се добие реална представа какво се прави с риби по 100кила!Пръчките са карбонови спининги с акция 185грама и се огъват по цялата си дължина ,въобще не повдигаш рибата с нея,а само гледаш да е огъната и да поема тласъците.Той сам си идва до лодката! :wink: Борбата може да продължи 40минути или два-три часа и нито се напъва,нито се бърза!Кукичката знаем колко е на Денсър9 и издържа!Митовете,че между 50 и 100кила риба има огромна разлика при ваденето е лишено от логика,всяка риба е с различно поведение!Въдицата е просто амортисьор,а не лост за повдигане! :wink: :drinkers:
Последно промяна от Troli Rapala на Вто Окт 18, 2022 1:00 pm, променено общо 1 път.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

Кукичките на Денсър9 и Хъски13 са напълно идентични и братята Ферари доказват,че издържат на риби по 100-120кила без проблеми,когато не се напъва зверски и се внимава! :wink: :drinkers:
IMG_20221018_134649522.jpg
Прикачени файлове
IMG_20221018_134617009.jpg
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

От братята Ферари научих следното,сомът в Северна Италия се лови и през Февруари на воблери,Денсър Диийп 9 издържа на 120кила риба и може би е избран за да се гмурне по-бързо от плиткото към дълбокото,а защо червен в тая мътилка не знам,може да е случайно,но по-вероятно е да е умишлено с оглед,че са професионалисти!От Рекорда на Росен разбрах,че нашия сом е активен и през Март от което бих предположил,че и през Февруари защото не виждам голяма температурна разлика на водата в двата месеца!Относно колко разбира от воблери за бяла е пълна нула и затова е бил капо,а защо търси бяла на 60либри линия също!Пълен късмет е цялата история оплел се е яко и добре че са му дошли на помощ,но те хубавите работи стават случайно!Мен ме интересува дали сомът е атакувал заради костурчето в плиткажа,каквото откритие направих и аз през Април 2005-та или е случайно съвпадение и нищо не съм открил? :rolleyes: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

:x https://youtu.be/DiTZL3NGJeA
Имам един приятел в Полша и ще ми преведе какво обяснява шефа на Салмо за Хорнет9!Това което се вижда е,че ловят сомовете с тънки линии и спининги от което си правя извод,че схемата ми е правилна! Хорнет9 го влача на трета въдица от 25лв. Филстар стъклопласт 180см. с акция 50-100грама,абсолютно перфектна за огромни сомове,харесвам я защото е с нежен връх и отчита играта на всеки воблер,има изваден сом 60кила от опитен тролингист с нея!Тия въдици с дебел стъклопластов връх са за морски Тролинг и ако на воблера се закачи боклук няма и да забележиш!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

https://youtu.be/tG65JLW6Bdk
В този тролингист има бъдеще,а Салмо Хорнет9 Файъртайгър добре се представи! :wink: :drinkers: Анализ,мултипликатора е неудобен и се извъртя надолу когато хвана въдицата и се опита да прокара въжето,а това с прокарването на ласото не ми допада има си грипове!Пръчката е съвършенната за тролинг Филстарка за 25лева!
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Воблери за сом!

Мнение от bai mile1 »

Тролка имаш шест,за всичко написано!Но,за плетеняците смея да твърдя,че не си прав!Точно уйплеша ,не си отговаря ама никак на дебелината!!!!!!!!Японските конци са най близо до заявеното!!!!Ползвам ги за трол и жиг,и съм очарован!Същото важи и за флорото,и за макарите! :drinkers: Тез кавали отвъд локвата ,не могат нищо друго освен да печатат пари! :lol: :lol: :drinkers: Поздрави на оня камилар от источната страна на Европа :lol: :lol: :wink: :drinkers:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Воблери за сом!

Мнение от bai mile1 »

804D6BB8-DC1B-42C0-8668-09AF3AD9F68A.jpeg
804D6BB8-DC1B-42C0-8668-09AF3AD9F68A.jpeg (213.36 KiB) Преглеждано 1247 пъти
Жиг так :drinkers:
Прикачени файлове
308960AB-9583-4DA0-BD9F-F7B37EF5F6A1.jpeg
3D3673C3-467A-4295-B632-2FA41CAC13DB.jpeg
3D3673C3-467A-4295-B632-2FA41CAC13DB.jpeg (240.25 KiB) Преглеждано 1247 пъти
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери за сом!

Мнение от Troli Rapala »

https://youtu.be/_2VizfrVBdc
Ето още една от заблудите,че след 5-тия метър в дълбочина в язовира нищо не се виждало! :roll: На 18метра дълбочина се вижда перфектно ако вярвам на очите си,а не на водолазите!Ок,плетеняк не съм купувал отдавна,но едно време много съм чел и гледал тестове в нета относно диаметър и издръжливост!Пълна лудница е и всяка фирма лъже,като оня Мерцедес дето харчи литър и половина! :mrgreen:Аз съм си втълпил,че маслено зеленото при Пауърпро и Уиплеш не плаши рибата,но вече не съм сигурен дали е така!
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”