FL strategist feeder 3.60,3.90

Модератор: Paublo_Eskobar

carov
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:18 pm

FL strategist feeder 3.60,3.90

Мнение от carov »

Здравейте бих помолил за избор на въдица :) И така спрял съм се на модела fl strategist feeder 80-150, но не съм сигурен дали ще е подходящ за риболова който искам.Риболова основно ще на големи водоеми с цел БАБУШКИ, ПЛАТИКА,КАРАКУДА, и по дребни риби. :)
Ако имате препоръки към въдица може да споделите :) бюджет 150лв. Благодаря предварително :)
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: FL strategist feeder 3.60,3.90

Мнение от dantho.mihov »

В такъв случай това не е твоя фидер.
По-дребни риби се индикират с връхчета 0.75 oz, 1 oz. Че в някои случай и с 0.5.
При този фидер най-мекото връхче ще да е 2 унции. Ще трябва да го ползваш на река с много силно течение и тежки кошници.
Като споменах кошници, ще трябват 100 грамови такива, а качествени с такова тегло все още не съм виждал.
Бюджетен фидер далеч от идеалния за такива рибки е по-скоро Филстар с тест 20-75 грама.
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: FL strategist feeder 3.60,3.90

Мнение от GoriLLaz »

Фидера който си харесал е към хеви, както и колегата по-горе е казал за този риболов гледай фидер с макс 100гр. тест (дори 100гр. според мен е много). Аз към момента съм с focus 3.60 с акция до 60гр., като използвам предимно кошници 10-15-20гр. С 15гр. кошници достигам спокойно дистанция около 70 м.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: FL strategist feeder 3.60,3.90

Мнение от stoik »

Едни пет пари и от мен- ако съм мястото на автора на темата ще търся нещо с по- малка акция за тези риби, независимо от "марката". За връхчетата- повечето бюджетни фидери се продават с крайно измислени върхове. Но пък върховете не са заварени за фидера, все пак. Аз бих търсил целенасочено по магазини върхове от фибростъкло, не карбон и не бих ги ги избирал по оз и моз /те и нямат повечето/ а по строя им. Той пък се познава като хванеш за върховете три-четири връхчета.
Друг въпрос е напасването към снадката, но и там има начин- фибростъклото се пили, а ако се наложи- се напластява. Та обобщено- моя съвет е бюджетен фидер с малка- до 60, 70 гр. акция и игра с допълнителни връхчета.
Поздрав !
carov
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:18 pm

Re: FL strategist feeder 3.60,3.90

Мнение от carov »

Благодаря за съветите :)
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: FL strategist feeder 3.60,3.90

Мнение от kikk4o »

Търси въдица 3,6 м до 60 макс 70 гр. Връхчета с основа 2,2 мм се намират лесно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”