Зимна риболовна фиеста със зъбатки

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Зимна риболовна фиеста със зъбатки

Мнение от Vesko1 »

Здравейте форумни лъвове.След дълги години мълчание,ми доскуча и ей така за спорта реших да споделя последния си 24 часов излет.В петък колегата ми си пуснал тихомълком отпуск и запрашил на язовира.Аз хабер си нямам...сядам вечерта в една кръчма с приятели и...изведнъж на вайбъра получавам следната снимка
Изображение
Колегата тайничко хванал един 4 килограмов зъбат звяр и се кефи.Вика ...."Ти си стой по кръчмите,а аз ще ги моря на язовира." :rofl:
Това изречение ме поля като студен душ,подейства ми отрезвително.Още като се прибрах към 23ч и почнах да стягам такъмите.Събота сутринта в ранна доба паля тойотата и скоро бях на вода при колегата.Обичайните приготовления,там разпъвки с лодката,чийто джойстик правеше доста номера във вятъра..... по 1 бр уклей на кука....и работата заспа.Седнахме да пием кафенце,а после и биричка...и към 13ч в гадния дъжд удар на пръчката на колегата.Засякох го аз ,понеже бях по близо и му дадох пръчката,но не било писано да извадим рибата някъде на 30 м от брега закачихме стара шамандура от шише,явно потънала под водата.Това помогна на рибата да се откачи.2 бързи псувни....и казахме КАРАЙ.Разпънахме отново пръчката.Но времето рязко застудя и повече удар този ден нямаше.
Тази сутрин таман си пия кафето към 7,30....и сигнализатора запищя....Бърза засечка ,2-3 минутна борба по закачките и на брега изкарах една зъбатка 3,200кг.
Изображение
Айде пак нова разпъвка....вятъра свисти,ушите ми окапаха от студ но викам....трай бабо за хубост.Дето се вика една сопа повече-един шанс повече.И така ,щяхме към обяд да вдигаме гълъбите ,че утре сме на работа.....Обаче бат Веско1 нали си е къдемлия....към 10ч нов удар.Тоя път зъбатката беше под 2 кг...
Изображение
Това беше последния рън....Равносметката за 48часа 4 удара и 3 изкарани риби дето се вика 75% успеваемост.Така е колеги,зимния риболов е труден.Желая на всички много удари по водоемите.Наслука пичове :smiley:
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Зимна риболовна фиеста със зъбатки

Мнение от GoriLLaz »

Добре е за сезона :)
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зимна риболовна фиеста със зъбатки

Мнение от Vesko1 »

GoriLLaz написа: Нед Яну 29, 2023 10:24 pm Добре е за сезона :)
Добре е,като се има предвид ,че времето се променя не за часове а за минути....Може би успеха ни се дължеше отчасти и на леко мътната вода след проливните дъждове.То не случайно народа го е казал-Риба се лови в мътна вода. :fishing2:
НО ако нямаш знанията, уменията и малка доза късмет си оставаш капо.Така е ...зимата за съжаление ,но ние сме доволни от резултата...начесахме крастата дето се вика :fishing6: .
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Зимна риболовна фиеста със зъбатки

Мнение от Don4o_62 »

Веско,много добре,продължаваи да ни радваш с твоите репортажи :supz:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Зимна риболовна фиеста със зъбатки

Мнение от Батко Емо »

Еваларка! :drinkers: Който си го може,може! :D
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зимна риболовна фиеста със зъбатки

Мнение от Vesko1 »

Don4o_62 написа: Пон Яну 30, 2023 7:37 am Веско,много добре,продължаваи да ни радваш с твоите репортажи :supz:
Дай Боже да има какво да се рапортува.Че 2-3 години с тая "пандемия",па КПП-та ли не беше...па ваксинации,народа наплашен,секи са покрил като мишка.... макарите хванаха" благородна плесен" дето се вика :lol:
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”