Съвет за фишфайндър

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Съвет за фишфайндър

Мнение от Ko? »

Здравейте! Моля за мнение и препоръки относно фишфайндър за Ял4 с двигател Хонда 20к.с. Насочил съм се към Гармин. Ще се ползва предимно на Тюленово. Чуденката ми е дали да е Страйкър Вивид 7/9 или някое Ехо. Страйкъра върви със сонда GT52HW-TM, а ехото с GT 20 или GT21. Бюджета ми е 1000-1500 лв.
Първи фиш файндър ще ми е , така че в момента съм малко като първолак пред архитектурния проект на Мавзолея.
Благодаря предварително
atanasgo
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 8:58 am

Re: Съвет за фишфайндър

Мнение от atanasgo »

https://www.fishing-market.com/shop/low ... 1%82%D0%B0

Това сега е на промоция,заслужава си за парите.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Съвет за фишфайндър

Мнение от Ivak »

В никакъв случай Лорънс, ползвал съм 2-3 модела от средния клас за море и един за река трагедия са. Разделителната им способност е много ниска, опресняването е бавно, сондата е слаба и на по-дълбоко не показва дребна риба.

Който и сонар на Гармин да изберете ще е по-добър.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за фишфайндър

Мнение от nkolev66 »

Ivak написа: Вто Май 16, 2023 10:43 am В никакъв случай Лорънс, ползвал съм 2-3 модела от средния клас за море и един за река трагедия са. Разделителната им способност е много ниска, опресняването е бавно, сондата е слаба и на по-дълбоко не показва дребна риба.

Който и сонар на Гармин да изберете ще е по-добър.
Съгласен съм за средния и нисък клас на Лоурънс, виждат много добре сафрида, но толкова. Ако рибата е пръсната и особено ако търсим чернокоп, лефер, не ги вижда.
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Съвет за фишфайндър

Мнение от Ko? »

Благодаря за мненията! Вече взех Гармин 9ката. Един познат го ползва и заедно виждахме размерите на циганките , пасажите от сафрид и чернокоп. Проблем ще имам сигурно с работата и настройките, но ще поровя кои честоти къде работят.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”