Пак за Гърция

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Morgannn
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 10:23 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от Morgannn »

колеги, на 01.10. отивам в кушадасъ. за лаврак и ципура на каква стръв се лови, с какъв такъм и има ли я по това време на годината?питам тук защото е същото, като в гърция.
... предполагам :)))
nlbabg
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 11:22 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от nlbabg »

В Гърция, лаврак се лови на жива стръв, воблер и бял червей, ципурата на морски червей - акробат. Ципурата - монтаж за дъно, лаврака - за белия червей - ваглер. По този начин аз ловя.
cavdo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Мар 27, 2009 9:33 am
Местоположение: варна

Re: Пак за Гърция

Мнение от cavdo »

Колега ловил съм риба преди 4 год в Кушадасъ и мога да ти дам следните съвети:
1. На север от Кошадасъ /ние бяхме в х-л Кущур клуб - 3.5 км. северно от града/ - зарган от плажа /има едни кейчета по 20 м. Рано сутрин на плаваща бомбарда, стръв ако можеш да си вземеш морски червей от Б-я най добре няма да имаш празно хвърляне между 6.30 и 9 часа, можеш да си купиш от там скариди от рибния пазар или има едни малки рачета казват им мамун - белиш ги и на опашката също дава зарган. Основно влакно 0.20, повод флуорокарбон - 0.148 - 0.16, кука № 10 препоръчвам Фалинфокс на сасами. В самият град Кушадасъ, както и на юг от него е само пясък и не знам дали ще имаш слука. В града на пристанището е забранен риболовът, има 2 малки кейчета от които можеш да ловиш риба. Местните мъчат кефаловите на хляб обаче аз не съм виждал някой да хваща. Ако имаш морски червей със сигурност ще имаш успех защото аз хванах и там някоя заргана и то на изкуствен червей. Що се отнася до ципурата задължително трябва да търсиш каменно дъно. Пред хотела където ти писах че лових риба, един местен ловеше доста успешно на дъно ципура на мамун /сравнително дребни риби - 200 - 300 гр./ - основно влакно 0.30 - 0.35, повод 0.25 - 0.30, куки 2, 3 бр.№ 4 - 6. Що се отнася до лаврак не съм видял някой да хваща. Можеш да го мъчиш на воблер, на кастмастер, на плувка с жива рибка. Обикновенно се държи много близо до брега / в прибоя/ сутрин на разсъмване или вечер и по тъмно.Успех и приятна почивка.
Morgannn
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 10:23 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от Morgannn »

мерси, колега! проблема ми е, че стана голям скандал за хладилната чанта (нямало да има място в колата, рибата щяла да се вмирише, да ни изгонят от хотела и т.н.). така, че ще нося само въдица и блесни. няма да мога да взема червеи и ще трябва да намеря изкуствени.
cavdo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Мар 27, 2009 9:33 am
Местоположение: варна

Re: Пак за Гърция

Мнение от cavdo »

Колега, рибата ако искаш да си я вземеш наистина ще се вмирише. Все пак отиваш на почивка а не за риба - почивай си. Аз 4 години ходя на почивка в Турция с колата, взимам си въдици, стръв и си ловя риба. После я давам на местните вкл. на охраната или др. служители в хотела и те са мн. доволни, защото прясната риба уловена в морето е много скъпа. Изкуственият червей няма много да ти помогне. Вземи си поне една доза бял червей и пробвай на него. В края на септември и началото на октомвра има много риба. Ако послушаш съветите ми има шанс да направиш супер риболов. Аз с импровизирана стръв /както ти писах по-горе/ съм хващал 25 - 30 заргани за 2 часа. Освен това може като хванеш 1 заргана да отрежеш филе от опашката на рибата дълго около 4 см и тънко 5 мм. с кожата, бучиш на куката само края на филето, така че да виси от куката /пробиваш и кожата за по-здраво захващане/ и хвърляш. Обикновенно резултатът е по-слаб обаче екземплярите са доста по-едри и борбата е жестока. Наслука.
Morgannn
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 10:23 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от Morgannn »

мерси, колега! утре тръгвам. взех си бомбарди и една блесна за всеки случай. утре от бургас ще си взема червеи, че имам малко работа там. ако има слука ще има и снимков материал после :)
Morgannn
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 10:23 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от Morgannn »

вчера, първи ден риболов. много тегава работа. нямах никаква стръв, затова изкъртих едни мидички дето са залепнали на камъните. с тях хванах една риба - достра пъстра, с големи зъби. с филе от нея хванах още две риби - приличащи на сулка или щука - с големи зъби и зеленикава окраска.
днес нищо - имаше доста вълна.
утре ще посикам от готвача някаква сурова риба и ще видим :))
Аватар
lisygera
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 9:44 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Пак за Гърция

Мнение от lisygera »

nlbabg написа:В Гърция, лаврак се лови на жива стръв, воблер и бял червей, ципурата на морски червей - акробат. Ципурата - монтаж за дъно, лаврака - за белия червей - ваглер. По този начин аз ловя.
а да споделиш номер куки и месина, благодаря предваррително
от страх файда няма
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от zazturbo »

Куките които ползвам са н-р 10 и 12 черни Гамакацу,основно влакно 0,20 за солена вода повод 0,18-0,20 Сакана- флоркарбон.Куките трябвада са здрави и достатъчно остри, имал съм и счупени и изправени куки,никога не се знае какво ще клъвне.
stradik
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 9:48 pm
Местоположение: Pazardjik-Thiva

Re: Пак за Гърция

Мнение от stradik »

При нас лаврака се лови най добре на силикон от марката RAGLU най вече бял и зелено фосфорен,още по добре ако е с малки джигови глави хубаво взима когато линията е с флорокарбон и водиш много ама много бавно а на леко се лови и на жива стръв(малки рибета)
Защо винаги когато съм на кеф ще се намери някой тапанар да ми развали настроението
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от zazturbo »

Информация за Кавала.В събота на пристанището е имало доста българи риболовци,по някое време са дошли полицаи с два джипа,които са претегляли улова,имало е колеги които са имали много риба и са били отведени в полицията където са глобени-200е. на човек.Разрешения улов е 5кг.
бойник
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:23 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от бойник »

В неделя бях на Кавала.Два кефала,три мурмури и доста зарган.Риба която сякаш е намазана с феролит и опашка като на лястовица, гърците и думат лиса.Как се казва и защо днес заргана не искаше изобщо.Имаше доста силен вятър и вълнение, а в неделя беше толпо и слънчево.При подаването на захранката (цаца) буквално полудяваше.Толкоз ли е капризен на време,не съм ходил досега на морски никога.По каналите на Драма за щука ходя редовно,но морския ме запали сега.Кой с какъв съвет може да помогне,пък аз ще Ви подавам
редовно инфо за морето,каналите по драмско,Ангиста и Потами. :wink:
Аватар
totezla
фен клуб-скобар
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 1:08 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от totezla »

Здравейте,колеги.
Смятам към 01.05 .2012 да се разходя дио Гърция около гр.Кавала.
Каква риба мога да очаквам по това време там?
Някой ходил ли е скоро да даде мнение.

Благодаря предварително.
Не прави нищо срамно нито пред другите нито насаме.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от gogibo »

На изток или на запад от Кавала? Брега и условията са различни.
Уточни мястото.
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

здравеите колеги дали се раздвижи вече заргана на керамоти или на неа парамос, моля все някои е ходил по празниците споделете
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”