Огняново, Гоце Делчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Спасе
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 8:12 am
Местоположение: София

Огняново, Гоце Делчево

Мнение от Спасе »

Здравейте колеги. От 23 08 ще съм няколко дена в този район. Никога не съм бил там и ще съм благодарен ако някой сподели къде мога да помятам. Предимно плувка или спининг.
Благодаря предварително!
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Огняново, Гоце Делчево

Мнение от saksi »

Потами -Гърция.На 35-40 км е от Гоце Делчев.
Спасе
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 8:12 am
Местоположение: София

Re: Огняново, Гоце Делчево

Мнение от Спасе »

Ще слизам и до там. Но първите дни от дълго очакваната отпуска са в Огняново.
kosta_67
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 1:31 pm

Re: Огняново, Гоце Делчево

Мнение от kosta_67 »

Спасе написа:Здравейте колеги. От 23 08 ще съм няколко дена в този район. Никога не съм бил там и ще съм благодарен ако някой сподели къде мога да помятам. Предимно плувка или спининг.
Благодаря предварително!

Здрасти,колега
Ако не ти се пътува до Гърция,около "ГРАДА" :P ,имаш няколко възможни места за риболов:
1.река Места,ако не е паднало много нивото може да опиташ на дъно или плувка за 4ерна мряна,кефал,скобар(бойник),4ервеноперка,костур.
2.Има 3 микроязовира над града,в посока курорта Попови ливади,на 1-2 км от града,вдясно от пътя има отбивка за тях.Предимно шаран(дребен),каракуда.Вадени са и трофейни толстолоби(спомням си за 2 такива около 90-95 см,преди 3-4 години.)
3.река Канина(съвсем близо до Огняново)-кефал,мряна(но предполагам ще е маловодна и е загуба на време).
4.Река ТОПЛИКА(популчрна сред местните като ТОПЛИЦАТА) 2-3 км от Г.Д.-клен ,мряна,бойник.Интересен факт за нея е,4е температурата на водата през студените месеци е висока и риболова там е целогодишно.
5."Гьола",2-3км ,до река Места,в близост до Рибарниците.В Големия гьол и дупките около него се въдят шаран,каракуда,4ервеноперка,лин,кефал,щука.
Има още няколко язовир4ета в близост до селата Абланица(5-6 км), Садово(8-9км) -шаран,но не им знам статута,така 4е попитай на място .
И все пак ми се струва,4е Гърция е по-добрия вариант.
Наслука!
Аватар
malkia_joro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1000
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 12:21 pm
Местоположение: Георги Андонов от гр.Разлог

Re: Огняново, Гоце Делчево

Мнение от malkia_joro »

Пробвай кефалите на спининг по река Места!
Красотата на живота е в това,че продължава.
Изображение
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Re: Огняново, Гоце Делчево

Мнение от icho_87 »

Привет, колега!
Риболовът по р. Места в момента е трудна задача :? Маловодието.... На места дава хубави бойници, но те са окупирани почти през целия ден. Ако все пак решиш да опиташ те съветвам да отидеш в района с. Блатска - Хаджидимово. Там водата е в повечко и винаги държи повече риба. Гърция също е добър вариант, но не знам дали ще случиш. Аз последните пъти на Потами останах разочарован. Препоръчвам ти някоя река да опиташ, но по голямка. Успех :wink:
Спасе
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 8:12 am
Местоположение: София

Re: Огняново, Гоце Делчево

Мнение от Спасе »

Благодаря на всички за добрите съвети!
Ще си избера едно място и се надявам да пиша в успешни.
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Огняново, Гоце Делчево

Мнение от Corewin »

Здравейте колеги
Някой има ли актуална информация за риболова в района. След две седмици се чудим къде да почиваме със семейството. И се насочваме към Огняново. Какви са ни добрите опции в района? Благодаря
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”