Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от d_bozhkov »

Понеже видях , че доста от колегите продават компютри 2-ра ръка ,реших и аз да предложа моята гордост.
Въпреки ,че за мен неговата сантиментална стойност няма цена ( Това е Първия компютър в живота и то закупен със собствени средства) реших да се разделя със БЕЗЦЕНИЯ МИ (Властелина на Пръстените) :D ,защото ми омръзна да го забърсвам през година две.

Характеристики :

1.Напълно запазена и функционираща клавиатура
2.Кабел за връзка с монитор/телевизор (може да се използва всякакъв модел телевизор за външно устройство)
3.Кабел за връзка с носител на информация (касетофон)
4.5 бр. касети със всякакви програми ,игри и графики
5.куфар за съхранение (бившия ми ученически куфар ) :wink:
6.Пълен комплект от литература за работа с компютъра (съдържа 12 броя книжки "Бейсик - езика на домашните компютри" ...и т.н. )

Компютъра е в отлично външно и функционално състояние + тунинг (няколко лепенки IBM и т.н)

ЦЕНА 250 лв (не подлежи на коментар,поради сантименталната и антикварна стойност на продукта )

Очаквам вашите преложения.При засилен интерес може да се разиграе и на търг.

П.С. Предварително се извинявам на господата Модератори ,ама просто не сдържах.Ако сметнете обявата за Ненужна или Спам моля да бъде задържана поне 1 ден докато намеря купувач.Държа да подчертая ,че написаното дотук е майтап ,но само до половината.На вас решавам да помислите ,в коя половина е истината.
Последно промяна от d_bozhkov на Вто Сеп 30, 2008 9:31 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
борислав енчев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Нед Сеп 23, 2007 4:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от борислав енчев »

Днес да няма изригвания ?
ЖИВОТА Е ЩАСТЛИВА СЛУЧАЙНОСТ СЪС СМЪРТЕН ИЗХОД !
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от Бачо Илия »

Божков , много мили спомени бре с тоз Правец :D Остава да сложиш на тезгяха и един "Изот-0310" или някое"ЕС 10-22
:D :D :D
Изображение
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от DrAkoN »

Колега за 250 лв зимаш 1.6 на AMD :) Осъзнай се :)
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от Николай Неделков »

Айде бартер за щайга с ябълки :lol:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dobromir_dimov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 12:40 pm
Местоположение: ПОПОВО

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от dobromir_dimov »

Нещо много ниска ми се вижда цената, явно има нещо гнило в Дания. Аз пък мога да ти до пълня комплекта с 2-3 чисто нови роботи "РОБКО", които се управляват с този невероятен компютър. Все пак си мисля че ще си остане завинаги твой подобно на уникалния МОСКВИЧ 412 (чист дванайсетак) на баща ми.
Между другото сега е момента всеки да предложи на вниманието на останалите във форума и други легенди, като телевизорите РУБИН, ТЕМП и ЕЛЕКТРОН, а защо не и ОПЕРА, ПЛИСКА, ПИРИН и .т.н, като задължително осигури и съответните стабилизатори. Други убийствени предложения биха били транзисторите СЕЛЕНА, ВЕФ(Пусни ВЕФ-а майна да чуем Кидика как се дере), както и непреходният еталон за касетофон VEF-Sigma.
“Woe to you oh earth and sea
… for the devil sends the beast with wrath
because he knows the time is short
Let him who hath understanding
reckon the number of he beast
for it is a human number
its number is six hundred and sixty six”
Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от d_bozhkov »

Мога да предложа РАдиоапарат "Ворошилов" със сменени лампи (струваха ми цяло състояние) , но намерих.
Не знам в момента в какво състояние е ,но преди 6 години го изоставих в една от преходните ми местоработи.
Цял месец си играх с него и накрая стана малко Събирайнщайн , но важното е че тръгна и доста резултати от Еврофутбола сверявахме с него .
:D :D :D
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от kolev »

Ако към него прибавиш "Нептун" и "Лунен патрул" го взимам...
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от SONY »

Истински класики виждам тука!Тема само за ценители :D
TICA FAN
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от gogolisec »

Поради големия интерес към стоката и възможното възникване на недоразумения от страна на заинтересованите купувачи, предлагам да се обяви търг със явно наддаване със стъпка 10. Тръжни документи се приемат на адрес: Сливен ПК Димитър Тодоров Божков до петък 03.10 т.г. Първоначална тръжна цена 25% от стойността на обявената! :smt044 :smt044 :smt044
Наборе, никъде не видях към комплекта да са включени и флопидисковите устройства, придружени от контролери, ако има само едно, няма да мога да си прехвърлям информация от една дискета на друга. Кат си спомня ония големите дискети - бях събрал доста голяма колекция, но изчезнаха в казармата - занесох ги да играем там и ми ги чопнаха :cry: . А флопитата работеха малко по-тихо от фуражомелка. Не мога да забравя и хита за онези времена - Каратека. Кат се сетя колко часове съм висял пред зеленочерния монитор и очите ми ставаха на понички! Превъртал съм я десетки пъти и пак ми се играеше...!
Давам 260 - други предложения? Изображение
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от HAZART »

Между другото сега е момента всеки да предложи на вниманието на останалите във форума и други легенди, като телевизорите РУБИН, ТЕМП и ЕЛЕКТРОН, а защо не и ОПЕРА, ПЛИСКА, ПИРИН и .т.н

Заменям Трабант за фикус :roll:
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от d_bozhkov »

gogolisec написа:Поради големия интерес към стоката и възможното възникване на недоразумения от страна на заинтересованите купувачи, предлагам да се обяви търг със явно наддаване със стъпка 10. Тръжни документи се приемат на адрес: Сливен ПК Димитър Тодоров Божков до петък 03.10 т.г. Първоначална тръжна цена 25% от стойността на обявената! :smt044 :smt044 :smt044
Наборе, никъде не видях към комплекта да са включени и флопидисковите устройства, придружени от контролери, ако има само едно, няма да мога да си прехвърлям информация от една дискета на друга. Кат си спомня ония големите дискети - бях събрал доста голяма колекция, но изчезнаха в казармата - занесох ги да играем там и ми ги чопнаха :cry: . А флопитата работеха малко по-тихо от фуражомелка. Не мога да забравя и хита за онези времена - Каратека. Кат се сетя колко часове съм висял пред зеленочерния монитор и очите ми ставаха на понички! Превъртал съм я десетки пъти и пак ми се играеше...!
Давам 260 - други предложения? Изображение
Компютрите за които ,говориш ти са персонални от типа на "Правец-82" (или нещо от сорта не си спомням точно).
Моят е домашен компютър "Правец-8Д" . Няма да забравя каква радост бе като си го закупих.Самостоятелно от спестени пари от бригади,стипендии и закуски.Не помня точно коя година ,но май бях в електротехникума вече.Представлява само една клавиатура .За монитор ползвах телевизора "Електрон 380ДБ" (колко кавги имах с нашите,някой беше втълпил на бащата ,че от компютъра се развалял кинескопа :D ) ,а за външно устройство радиокасетофон "Респром 365" ( също закупен със собствени средства.... е да ева ,като си спомня на времето съм имал повече пари от нашите ,дърпах по 110 лв стипендия от един Вълнено текстилен комбинат,а нашите вземаха по 260-300 лв. ).Няма да забравя как по 20 минути съм чакал зареждането на игра и не дай се боже нещо да се преебе връзката или да е разтеглена касетата ,отива ти на кино всичко.Ехххх,спомени.Разменяхме си игри ,имах приятел който беше бог на Асемблера и побългаряваше всички новоизлелзи игри с български текст.Така излязоха заглавия от сорта "Рицарска мисия",Житената питка" и т.н.

Компютъра още си върви.Преди 4-5 месеца ми идваха на гости братовчедката на жената с 2 малки дечица и тъй като не исках да ми бъзикат лаптопа се сетих за антиката .Включих го ,заредих им "ULTIMA ZONE" и доставих такова удоволствие на децата (има възможност играта да се играе и от 2-ма души) ,че трудно ги накараха родителите им да си тръгват.

А за флопитата ...имам си цяла колекция в къщи.Мисля че и "КАРАТЕКАТА" някъде стои още.
Голямо чегъркане вярно падаше.
А ако те беше яд на някой само едно магнитче ти трябваше и гледай сеир после.
Така си отмъстих на един гадняр,така и не знае от къде му дойде ...ХИХИХИ
Абе Живот ли бе да го опишеш...
:D :D :D
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
Аватар
d_bozhkov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1415
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:28 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от d_bozhkov »

kolev написа:Ако към него прибавиш "Нептун" и "Лунен патрул" го взимам...
Е точно "Лунен патрул" ми се прецака .Мисля че ми заемаше цяла страна на касетата и единия файл неще се бъгна и не ще и не ще да тръгва.Мисля че беше от 4-5 части цялата игра.И само една не ми се зареждаше.Колко съм се ядосвал за нея.
Имам и версия на "Каратеката " ,която си работи ,но зарежда към половин час . :D :D :D
Изображение
Насакото Яката:ма странен човек си...като кажа "да ВИ *ба ***ката майна" сьм се ЗАЯЖДАЛ..като кажа нещо по деликатно-не се разбира..бе цел живот ли така ще си прекарам-НЕРАЗБРАН
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от hristotihov »

Аз разполагам с едно шише виетнамска водка от лимони, мой набор - 1974. Шишето е груба стълкена отливка, все едно са го отляли в калъп от пръст. На етикета му е изчезнал червения цвят, от светлината, въпреки че е отлежавала 34 години в тъмно и влажно мазе. Произведена в Ханой, народна социалистическа република Виетнам. Тези които са пиели водка, когато аз съм се раждал, сигурно я помнят, както и кубинския ром Хавана Клуб, цигарите Партагас, никарагуанското кафе ... Предлагам бартер за шише водка със същия обем, по възможност произведена в съединените американски щати. :lol:
нямам живарник
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Продавам компютър "ПРАВЕЦ 8Д" :)))

Мнение от AL KAPONE »

8) Нека се бъзикат невежите.... запази го още максимум 6-7 години Работещ !!! С развитието на технологиите и темповете в днещно време.... цената на пазара на колекционерите ще се измерва в хиляди евра 8)
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”