мачовите влакна

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от fozi073 »

to10or написа:Имам мачовото влакно на Rive в размер 0,203 300м ролка,но не съм го навил още на макара.Като го изпробвам(надявам се да е скоро),ще пиша отзиви.
И.....доволен ли си в крайна сметка. Много изчетох....... :( и не знам какво да си взема за предстоящия сезон,/както и влакна за поводи/. До сега съм ползвал единствено на Тубертини и Трабуко , но искам да пробвам нещо ново. Тя темичката малко поумряла ама не намирам и кой знае колко нови мнения :D В нашият малък град освен от горепосочените влакна други няма, има нооооо :oops: съвсем евтини боклуци-незнайни. Ще се радвам ако някой сподели мнение.
Аватар
adrian78vt
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 4:48 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от adrian78vt »

Някой ползвал ли е това влакно за мач риболов,интересува ме дали потъваhttp://www.tomaxshop.com/catalog/images ... l_150m.jpg
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: мачовите влакна

Мнение от freako »

Потъва
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: мачовите влакна

Мнение от ivanst »

Някой ползвал ли е това влакно - http://milobg.com/продукти/fortress-special-sinking/
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: мачовите влакна

Мнение от butnik »

Аз :D и още го използвам.Потъва,държи на възел.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
stoyanstoyanov1990
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 12:30 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от stoyanstoyanov1990 »

На телемача съм с Colmic Blade 0.188mm и съм доста доволен, не ми е правил никакви проблеми.
Миналата година си заприходих нов комплект мач на Colmic и реших да пробвам друго мачово влакно на Colmic Arwen Inglese 0.185mm и въобще не съм доволен. За 6 месеца ползване, по-голямата част от кордата изглежда като "цъфнала коса", страшно много се къса. Вече 3 пъти ми се случва при замятане да изхвърлям ваглера заедно с 20-30м влакно във водата.
Понеже ми писна, миналата седмица си взех Formax Match, но все още не съм го пробвал в реална обстановка.
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: мачовите влакна

Мнение от Баш Щукар »

stoyanstoyanov1990 написа:... реших да пробвам друго мачово влакно на Colmic Arwen Inglese 0.185mm и въобще не съм доволен. За 6 месеца ползване, по-голямата част от кордата изглежда като "цъфнала коса", страшно много се къса. Вече 3 пъти ми се случва при замятане да изхвърлям ваглера заедно с 20-30м влакно във водата....
Аз също миналата година реших да пробвам с Colmic Arwen Inglese 0,168. След няколко риболова и при мен почна да прави същите проблеми. Предположих, че просто съм нацелил стара ролка и е било въпрос на късмет... Но явно си има проблем с влакното, въпреки сравнително високата му цена и примамливи показатели.

След Колмика взех Trabucco T-FORCE XPS Match Sinking. Това е според мен най-доброто влакно в този ценови клас, а и не само. Държи на възел, бързо потъващо и с изключителна здравина. За новия сезон пак съм взел от него.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от kikk4o »

Баш Щукар написа:
stoyanstoyanov1990 написа:... реших да пробвам друго мачово влакно на Colmic Arwen Inglese 0.185mm и въобще не съм доволен. За 6 месеца ползване, по-голямата част от кордата изглежда като "цъфнала коса", страшно много се къса. Вече 3 пъти ми се случва при замятане да изхвърлям ваглера заедно с 20-30м влакно във водата....
Аз също миналата година реших да пробвам с Colmic Arwen Inglese 0,168. След няколко риболова и при мен почна да прави същите проблеми. Предположих, че просто съм нацелил стара ролка и е било въпрос на късмет... Но явно си има проблем с влакното, въпреки сравнително високата му цена и примамливи показатели.

След Колмика взех Trabucco T-FORCE XPS Match Sinking. Това е според мен най-доброто влакно в този ценови клас, а и не само. Държи на възел, бързо потъващо и с изключителна здравина. За новия сезон пак съм взел от него.
Имам един въпрос. Купих си Trabucco S-Force match sinking 0,18 , та въпроса ми е нормално ли е да успявам да го скъсам като правя възел по средата на влакното? И дали съм попаднал на старо влакно?
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: мачовите влакна

Мнение от SUPER MARIO »

Не е старо...Просто не държи на възел...
Бързай бавно.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от kikk4o »

SUPER MARIO написа:Не е старо...Просто не държи на възел...
Благодаря колега.
Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от В.Стефанов »

Колеги днес взех Colmic INGLESE ARWEN защото ми ги предложиха но сега се чудя дали да не го сменя или просто да взема други продукти за обявената цена и да си взема влакно от друго място ! Защото имаха 80% само влакна COLMIC и моля дайте съвет ! Мача е 15-50 4.20 много чувствителен влакното е 0.205 150метра ако е от значение :)
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от fozi073 »

Ами не го сменяй. Влакното е добро . В предвид сериозната акция на мача мисля че това е размера .
Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от В.Стефанов »

Значи въпросния Colmic от горния ми пост 2 дена риболов само ядове с него не потъва и не потъва подвеждам го да потъне с 12гр слайдер съм и го спирам преди падне и всякак го пробвам ами не иска и не иска стой си отгоре и върха държа във водата и какво ли не.я потъне 3-4 метра пред сопата я не...Другото което е въобще не държи на възел къса се лесно и има огромна памет става на завъртулки като реотан ще го сменям кажете нещо добро и читаво склонен съм да дам и 30лв за влакно просто искам да ми е кеф като ловя явно с тези от 10тина лева не става номера.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: мачовите влакна

Мнение от butnik »

В.Стефанов написа:Значи въпросния Colmic от горния ми пост 2 дена риболов само ядове с него не потъва и не потъва подвеждам го да потъне с 12гр слайдер съм и го спирам преди падне и всякак го пробвам ами не иска и не иска стой си отгоре и върха държа във водата и какво ли не.я потъне 3-4 метра пред сопата я не...Другото което е въобще не държи на възел къса се лесно и има огромна памет става на завъртулки като реотан ще го сменям кажете нещо добро и читаво склонен съм да дам и 30лв за влакно просто искам да ми е кеф като ловя явно с тези от 10тина лева не става номера.
Завърти малко с макарата като си потопил върха,Ако чакаш само да потъне ще ти избягат рибите.А относно ,че не държи на възел мнението ти не ми е миродавно,защото съм го използвал и знам качествата му.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от svilen_sa6kov »

Колеги, нещо позадрямал тоя форум ми се види. На фона на тоя динамичен и пренаситен пазар на риболовни принадлежности, на фона на новопоявяващи се постоянно влакна за мачов риболов, в темата нищо от 2018 година насам. Та реших да понапиша впечатления за моите впечатления за те тава влакно: VEGA Number One Match FS
Здраво, не е присуква, потъва добре, държи на възел. Ползвам 0,20 защото дърпам шаровци на платено и евентуално едри платики на Цонево. На мен ми харесва и мога да го препоръчам.
Цената му е 11 лв. за 150 метра, ама го пускат и на промоции.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”