Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д-р Флекс »

tcekata написа:До сега беше от вливането на р.Джерман , но се говори, че от тази година границата ще е някъде към село Ръждавица.
Верно, говори се, все още, колкото хора, толкова мнения по въпроса в Кюстендил :D Най-добре е някой да попита горските в Кюстендил, те знаят точно зонирането. То не винаги отговаря географски на надморската височина...
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Дофторе нищо незнаят :shock: Нали ние им подьржаме хидравликите на щипките кьде товарат дьрвата.Питалсьм ги от наи големия началник та до последния горски .Дигат рамена и викат откьде ни кажат отам :lol: Затова ме слушаи мене :roll: Лови по Пастух там си по средата.Па ако те скивам некога може да почерпиш :drinkers:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д-р Флекс »

Преди знаеха, ама сегашните явно нищо не четат... Ханчето на Пастух, онова на завоя на входа откъм Невестино, работи ли? Миналата година колкото пъти ходих дотам, все беше затворено.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Целилсьм го да работи сьбота и неделя ама маи работи само тогава нелегално :( или собствениците през седмицата са на работа и затова само тогава отвара.Незнам сьс сигурност какво точно е положението.Единпьт работи единпьт не :roll:
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Собствениците на това ханче и на другото при Ямен са едни и същи. От няколко години и на двете са закачени табели "Продава се". jagger1 им е клиент в яменското, питайте го него.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д-р Флекс »

Хахаха, днес обядвах в яменското, работи като пушка... но нищо не знаеха за Пастух.

И аз дълго време съм мислел, че надписите "Продава се" се отнасят до ханчето, оказва се, че предприемчивият собственик просто ползва терена пред заведението за оказион, където предлага, каквото има за продан - в момента пред яменското "продава се" един джип, Форд експлорър или нещо подобно, и един опел СУВ, доскоро се продаваше някакъв пазарски щанд, и т.н. Пред ханчето в Пастух също се продаваха някакви коли... абе, оборот да става :D
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

Дофтореее казахти слушаи щоти редим :lol: Знаеш че тоя раион го обикалям редовно :mrgreen:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д-р Флекс »

Е, кво ми редиш бе, Мартинчо, нищо не ми редиш, което да не знам. Аз също обикалям този район редовно, от неколко десетилетия барем... И не само него.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Martin Mihailov »

За крьчмите и ханчетата :mrgreen:Бачкат нелегално маи.Или може и да проверяват ако има народ по реката работи ако нема неработи.През седмицата според тебе колко клиенти има а.То месни вече не останаха по селата а текива като тебе само сьбота и неделя :mrgreen:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д-р Флекс »

Е, това е верно. У Пастух по регистраця живеат 55 души, а по електромер сигурно и 30 нема през седмицата...
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Едни и същи автомобили втора ръка / повечето американски/ първо висяха за продан при Яменското, после ги преместиха при Пастушкото. Но това преди години, не съм минавал през Пастух от сума ти време.
Реката в тоя район беше велика, ама нейсе. Маловодие, бракониери, корморани, и не съвсем в тоя ред. Съдба.
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naso »

Д-р Флекс написа:Може ли някой да ми припомни, докъде на реката се води "зона над 500 м", с оглед предстоящата сезонна забрана?
Благодаря предварително!
Това е един много добър въпрос и оговора е в последната разпоредба от 2013 година и гласи:
За река Струма е вливането на р. Джерман. Това е област Кюстендил.
Най - долу пише: За допълнителна информация относно режима на риболов за определен водоем, се
обръщайте към съответния сектор
Иначе, наистина за село Раждавица го дават 503 метра надморска височина и би трябвало да е там границата. Бетонният мост при центъра е удобен за тая цел, но дали ще го променят някога не се знае.
Ето и самата разпоредба, за тези които ги интересува и за други водоеми.
http://iara.government.bg/wp-content/up ... D0%B01.pdf

Тоя Венци са загуби нещо напоследък :)
ciganeto
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 10:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ciganeto »

IMG_20190417_075229.jpg
Това е от тази година.
Най накрая го измениха и по добре не може да се получи. Забраната за Кюстендилският регион е един месец.
Тази обява е разлепена по всички риболовни магазини и се информират хората.
Винаги има неразбрали, но така е навсякъде.
От ИАРА Кюстендил направиха каквото могат.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Д-р Флекс »

ciganeto написа:
IMG_20190417_075229.jpg
Това е от тази година.
Най накрая го измениха и по добре не може да се получи. Забраната за Кюстендилският регион е един месец.
Тази обява е разлепена по всички риболовни магазини и се информират хората.
Винаги има неразбрали, но така е навсякъде.
От ИАРА Кюстендил направиха каквото могат.



E що най-важната част (за реките и балканската пъстърва) си орезал! :D Дай да видим до края на страницата какво пише...
ciganeto
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 10:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ciganeto »

Довечера или утре ще го снимам и ще го пратя.
Там е ясна работата- по тригодишната заповед.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”