платени водоеми-ЯМБОЛ

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от S.Koychev »

то това и аз го знам , ама язовира къде е??? и сега през забраната може ли да се ходи ми е въпроса
?
Ribarche
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от mita4eto »

Калайджата е язовирчето, което се намира над Теневския язовир. Мисля, че се водеше симеоновско язовирче по-ранни години, но не съм убеден. Така или иначе, до язовира се стига по пътя Ямбол-Елхово, като на Теневския разклон се завива наляво (нагоре към Симеоново). Първият (и по-голям) язовир е Теневския, който е отдавна зарибен и забранен, след него в посока Симеоново, на около километър и малко вляво от пътя има отбивка, завивате, леко изкачване и след баирчето, в ниското е Калайджата. Лично на мен това ми е един от любимите язовири, щом сега е взет под аренда, искрено се надявам арендаторът да го развие и това да стане добра дестинация за риболов, па макар и платен.

Ако някой го посети в идните дни, ще съм му благодарен да подели впечатленията си от там :wink:
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
dian
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от dian »

на могила ще го пускат на 1 юни в момента е забранен става вупрос за язовира на учков
само слабите се стремят към порядаък силните владеят хаоса
tachev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1366
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 6:11 pm

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от tachev »

бати гадният язовир е на могила
Туй риболова не е за мен :D
Аватар
SINISHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:34 pm

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от SINISHA »

Тази година как е положението на платения в с.Могила ?

Може ли да се ходи вече ? Цени ?

Ако някой има инфо да пише !
И да паднем и да бием,
пак за риба ще отидем !!!
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от kanev000 »

венец е по патя от петола4ката за бургас второто село

!!!
lamerando
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 7:31 pm

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от lamerando »

SINISHA написа:Тази година как е положението на платения в с.Могила ?

Може ли да се ходи вече ? Цени ?

Ако някой има инфо да пише !

Днес имахме път през там и решихме да видим за какво става въпрос 2 лв/пръчка цените като на сякаде лошото е че не може да се връща риба
а това не е никак малко .
Имаше 4-5 човека на язовира за краткия престой от около 5-10 мин немаше удар на никой от рибарите
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от S.Koychev »

Много ме е яд че около Ямбол няма един платен водоем на който да отидеш и да си направиш кефа.Всички арендатори са ебати измикярите.На Дражево 5 лв. такса на въдица риба до 2 кг не се плаща , да ама почти е 100 % сигурно че нищо няма хванеш ,най много 5-6 каракуди по педя или някой маломерно шаранче но пак казвам това ще е късмет . На Симеоново бъкано с малки рибоци и там шанса е минимален , на Могила каквото закачиш трябва го вземаш.
Ribarche
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от mita4eto »

Benicio, напълно съм съгласен с теб, за съжаление е точно така :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от S.Koychev »

Така ми се ходи на платено ама къде е въпроса.? Като изключим Дражево,Могила,Сименоново други има ли??
Ribarche
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от mita4eto »

Аз ходих преди десетина дни на един хубав арендован язовир, който според собственика не е обявен публично, че може да се риболовства на него, но явно хората го знаят и ходят. Става дума за Гаванките - малкия язовир на Търнава. Шарана се плаща по 5 лева за килограм, излизат екземпляри от малко над кило до 3 кг на млечна царевица. Аз лично съм много доволен от риболова си там, но пак казвам, не съм убеден, че язовира е със свободен достъп - на мен лично не ми стана съвсем ясно. Нека други колеги, които са ходили там, си кажат техните мнения :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от S.Koychev »

Смятам да отида и аз , ама тъй като го дават да вали, дали ще мога да отида ???В смисъл пътя дали ще е добре , ти обърнал ли си внимание дали е с чакъл или гаден черен път ??
Ribarche
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от mita4eto »

Ами ... има доста отбивки, които водят към язовира, но едната е чакълирана в по-голямата си част (почти цялата де). Можеш да я познаеш по следното: значи караш след Търнава в посока Иречеково и след около 300 метра почваш да се оглеждаш надясно за отбивки; първата възможна е черен път и те води от горната страна - недей да ползваш нея в кално време. Правилната отбивка ще познаеш по многото храсти и драки около пътя, тоест самата отбивка и пътя след нея се вижда отдалече по това, че от двете страни около него има храсталаци. Този път е що-годе добре чакълиран и според мен даже и да е валяло, няма да бъде проблем за колата. Само не помня каква част от пътя беше чакълирана, но май беше почти до язовира. В краен случай, ако е много кално отбий колата където свършва чакъла, оттам до язовира далеч не е много път пеш.
И един жокер за хващането: аз лично съм фен на риболова на тежко. Бях се приготвил с фидери на стръв царевица и междувременно хвърлих една плувка пак на царевица (млечна). Докато чаках дънните, на плувката бях изкарал 5 или 6 шарана, не помня точно колко бяха, като единия беше почти 3 кг. На дънните изкарах само 2 шарана, така че имай наум за риболов на леко :wink:
Успех и наслука ти желая! Как ми се идва и на мен, ама за съжаление съм на бач и то в Софето :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от S.Koychev »

Мерси Митаче,най вероятно вторник съм там, че заради лошото време няма да мога да отида на Жребчево.Ще пиша как съм се представил :)
Ribarche
Аватар
svincyyy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 12:11 pm
Местоположение: Ямбол

Re: платени водоеми-ЯМБОЛ

Мнение от svincyyy »

За мен яз.Роза(село Роза 7 км 15 мин. път) зад свинарниците си е наи-добре такса не плащаш въдици колкото искаш си разпъваш 1 лев каракуда 5 шаран пише че има и щука и сом ,но несме пробвали за сега.Рибата се пуска ако искаш.Така де малките каракудки си ги пускаме обратно.Иначе си излизат редовно по 300-500грама каракуди.Ако хванеш 10 шарана може си платиш 1 и другите ги даваш на охраната те си ги пускат в садките за продан.Дава на торен шарко на данна прилични килограми има снимки от там в профила ми.Това разбира се когато е пълен.При Люба на магазина се искарва лист с цени и т.н. когато е пуснат за риболов
Не Си Хвърляите Кордите По Земята Доста Е Неприятно :)
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”