На вниманието на ИАРА-Хасково.

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
kinder63
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 4:51 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от kinder63 »

ИАРА Хасково гледам една таблица за първото полугодие на 2013 г. АУАН 71 броя - от които 50 любителски 10бр. стопански - търговска мрежа 3бр.и аквакултури 1 бр.като извадя от 312 констативни протокола 71бр АУАН на пръв поглед добре и то доста.Но ще ги тълкувам на по късен етап.


Бийте ги там браковците момчетата който пишат за нищо не са виновни те констатират и споделят видяното.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

rednikkinder написа:Бийте ги там браковците момчетата който пишат за нищо не са виновни те констатират и споделят видяното.
В последната седмица ги бият здраво като "мачка у дувар".
Поздрави за срекмеджийте :rolleyes: :D :supz: :prayer:
Настъпвайте здраво и това си е :smt023
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Привет инспектори ! :smt039 Пак съм аз :D
Една констатация от днес сутринта, по река Марица до "Железния мост" - Димитровград ;)
В 09 и 35 над бента влезе един младеж да си вади сарата :shock:
Ето снимки ;)

Изображение

Изображение

Изображение

За мое щастие, риба не се бе хванала :) Извади я и ме изгледа тъповато, че го снимам :finga:

Изображение

Дано още валати да го гонят :axe:

Изображение

Та да имате 1 на ум, че и там залагат, примерно :mrgreen:
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

JettroniX написа: Та да имате 1 на ум, че и там залагат, примерно :mrgreen:
Да допълня, че там има и един дядка, който по цял ден се разхожда по бента и си фърга срекмето най нагло и необезпокоявано.
Всъщност, това е малък проблем, щото и той нищо не вади, също като нас в тая тотално обезрибена река :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Привет инспектори :smt006 , пак съм аз :mrgreen:
В Петъка не мислихме да ви тормозим с бате Vid на Марица, защото се справихме сами със задачата :D
Обезвредихме 3 такива дяволски такъма, които както знаете хващат трофеи от реката :

Изображение

Много се забавлявах с ножа, но за съжаление бяха само 3 броя и партито приключи рано :lol:

Изображение

Ако някой си ги познае да лапа големия шнорхел :finga:
Ако се чудите откъде ги извадихме пишете ми едно съобщение на лично, за да ви покажа къде бяха заложени ;)
Изображение
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3642
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от dantho.mihov »

JettroniX написа:... но за съжаление бяха само 3 броя...
Защо пък съжаляваш. Радвай се, че са само толкова. Защото ако са "на всеки километър", става голям проблем. И капо след капо.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

dantho.mihov написа:
JettroniX написа:... но за съжаление бяха само 3 броя...
Защо пък съжаляваш. Радвай се, че са само толкова. Защото ако са "на всеки километър", става голям проблем. И капо след капо.
Това е в кръга на шегата :D
Иначе са си на всеки километър - сигурен съм !
Пък за капото.....е, капо след капо идва на сомските спининги ! :D
Тая година не знам дали ще се отчета с риба над 3 кила....
Пък, ако имаше заложени още сари и нощни въдици, щяхме да му направим още по-голяма поразия на бракото ;)
Оловото от тия 3 "въжета" излезе 880 грама :rolleyes: , а на куките можеш да закачиш спокойно някакво агънце и да го дереш :o, въжетата общо да бяха към 60-70 метра.....
Жалкото е, че тия приспособления ловят успешно нашите трофеи от реката.... било то сом или шаран.... :axe:
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

Днес откъцах синджира от към работа и реших да си направя риболовен релакс на Марица. Да, ама не. Отидох на бента на с.Брод към то 16,30 ч. Докато си приготвях такъма дойдоха една кола с четирима бая наквасени дядки (двама от тях бяха ама супер "наквасени", че дори не можаха да слязат по стръмнината), обаче другите си хвърлиха парашутите точно там където смятах да мъча кефала на блесна....
Имаше разправия и ако ги бях шибнал по веднъж, сигурно сега нямаше да пиша, а да си седя в полицейския арест.
След като смених дестинацията на под големия мост на панорамния път на Димитровград, положението не беше по различно....
АПЕЛ КЪМ ИАРА-Хасково: МОЛЯ, ОСТАВЕТЕ ЗА МАЛКО ГОЛЕМИТЕ ЯЗОВИРИ И ПРОВЕРЕТЕ МАРИЦА, и то на най очевадните места, ГАРАНТИРАМ ВИ, ЧЕ ЩЕ СИ ИЗПЪЛНИТЕ ГОДИШНАТА НОРМА ЗА АКТОВЕ САМО ЗА СЕДМИЦА !!!

п.п. Вече имам мечта- да ида на излет и да релаксирам и то с една-две уловени-релийзнати риби, а не да се разправям с браковци или цигани или през половината си излет да режа сари или вадя даули....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

:smt006
Еее как съда ще го прежали, че му било за първи път => Съдът намали глобата на бракониера Тахо от 1000 на 650 лева
Най-сетне го гепихте преди няколко месеца, а съдебната власт да се подиграе с хиляди риболовци днес :axe:
Другия път ще яде суровото !!! Само пак да го издебнете де ;)

:smt038
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от С.Върбанов »

По интересно е как така си е тръгнал , като преди това пред тях е извадил и сложил в лодката чувалите с мрежите и рибата ?!?!?!?!?!? Бахти служителите :rolleyes:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Еми те служителите на ИАРА да не са полицаи да задържат хора и да им задържат личните карти :o
Като нямат подкрепа от служител на МВР така се получава, все едно не знаеш :)
За съжаление това сътрудничество умря, когато......, а и също, когато Доктора :roll: напусна.
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

JettroniX написа:За съжаление това сътрудничество умря, когато......, а и също, когато Доктора :roll: напусна.
Гендо, това "сътрудничество", мисля не опира само до хора, а по скоро до регламентирани положения в закона, как е при данъчните или при съдебните изпълнители.
Не съм си направил труда да изчета закона, ама би трябвало да има и писано в тази насока, т.е. полицията да не си прави оглушки кога иска или кога не...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Добре дошъл Д-р Милчев !! :D
Съветвам Ви да прочетете темата назад ;) Има доста интересни случки по Марица ;)
като тази :

Изображение

Искам също да добавя, че Костадин Костадинов си вършеше перфектно задълженията и е един голям коз във Ваша полза ;)
Искам да го поздравя най-сърдечно за свършената работа и да продължава да се раздава на макс в същия дух, както и до сега :smt038 :smt023
Успех и в ловът на къртицата ;)
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Защо се съсипа язовир Доситеево ?
В момента е източен до дъно!!!! :idea:
Изображение
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от tamihal »

JettroniX написа:Защо се съсипа язовир Доситеево ?
В момента е източен до дъно!!!! :idea:
Защото е собственост, на Напоителни системи, а тях ги боли онази работа, за рибните ресурси в стопанисваните от тях водоеми. Отдават ги, на разни търгаши и фирми, които пък си безчинстват на воля и излавят на 99 %, рибата в тях....и така възниква, един единствен въпрос, аджаба, кой носи отговорност, за всичкото това безхаберие... :?:
п.п. С язовира в Доситеево, ситуацията е същата...даден е на арендатор, който вече 3 години го точи и вероятно вече е успял да го източи, като периодично, излавя рибните му ресурси...що сом и едри шарани, по 20-25 кила си заминаха... ама това е положението...живееем в България, все пак :!:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”