Помощ при избор на сонар

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Публикувай отговор
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от snegk »

Troli Rapala написа:Кви парета е,да видим има ли по-добро?Не ми харесва само,че дисплеят е цветен и тесничък! :D :drinkers: :D
Красота е цветния дисплей.Дава рибите в два цвята според лъча.Перфектно виждаш бялата лиия(демек,тинята).Проблема е когато го пуснеш на символи и усилиш чуствителноста отчита и малки водорасли.Доста се пълни екрана.Аз на символи не го работя де.Има едно колело,флашер ли как му са викаше,те там си показва всичко най точно,но трябва да му разбираш.Който е запознат да обясни.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

Fishfinder 300C
Каталожен номер: 010-00682-00

Цена: 544 лв. (с ДДС)

Хайде признавайте си по-бързо за тънкостите на сонарите, че откриването чука на вратата, а има доставка да се чака. :D
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

този 300c ми исглежда добре с исклучение на това че 2 неща коита са много удобни и аз ги ползвам му липсват A-scope и флашер. тези двете са удобни при ползване на котва - дават в реално време какво става под лодката. ако ги ниама сонара на котва екрана рибта ги дава като хор.линиа - ако има повече риба става мазило по екрана. флашера изобщо не е толкова сложно - при неподвижна лодка отчита в реално време какво има одолу но не е много от полза при движеща се лодка с голяма скорост. как аз го исползвам сонара - слагам го на символ риби и chard speed на max/100%/ и обикалиам /FURUNO ниама символ риби а само даги но пак има силен звиков сигнал и настроика за каква големина на риба да пищи като ги засече/ като засече по едри риби превклучвам /ako sam s lowrenca/ на даги с A-scope. и карам бавно 8-10км/ч. като сам на мястото и на котва слагам чарт спэд на 25% и превклучвам на флашер - е те так
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

С Гармин 250С, носейки се бавно по течението на Дунава, сонарът си пискаше, когато засечеше риби под него.
Предполагам, че би го правил и ако е закотвен? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от Troli Rapala »

Хохо,направо ме направи хахав! :D Много сложно бе,бате! :D Оплетох се,ма и да ползваш два сонара едновременно! :shock: Неам нерви,за това!1200 е малко,виж Лоурънс Х96 на кви парета е? :wink: Дисплеят не е цветен/нема ти харчи ток/ и е по-голям от на Джармин! :roll:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от snegk »

Ето ги даните и работата на 300ц.Долу има документ който ще ви покаже всичко за сонара. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

snegk написа:Ето ги даните и работата на 300ц.Долу има документ който ще ви покаже всичко за сонара. :wink:
Къде е т'ва "долу"? :shock: :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от snegk »

Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

изобщо не е сложно - ас не мога да обеснивам - но да се опитам. първо трбва да ви е ясно че това което виждате на екрана е риба в минало време - т.е. лодката е вече минала над неа или рибата плуваики е влеснала и ислеснала от конуса на сонара. при бърза лодка или бърсо плуваща риба като се поаиави на екрана рибата е вече на 2-3-5 м от лодката.е исклучвам полсванетё на бърли/не знам как е на бг - сахранка,примамка??- но е нещо което се спуска от лодката са да привлича и садаржа рибата под неиа./ но тогава е васможно друга грешка - да покасва повече риби а в деиствителност това да е една и сащта коиато влиза и ислиза от конуса на сонара. при неподвижна лодка рибите се дават като хор. линиа/или наклонена ако плува нагоре или надолу/единствено а-скопе и флашера дават в реално време какво точно става под лодката. а за троли - не полсвам 2 сонара едновремено???-ха-ха niama kak da se rasdvoia?? :roll: . лоъренса е сложен на дунги/ не снам как се казва на бг - малка гумена-пвц 3-3,5m лодка с малко моторче с коиато се ходи до лодката закотвена на 300-1000м от брега - после си е качваш на лодката или се влачи отсад. полсвам е за риболов когато има подводни скали из рифовете и е опасно да се доближава с лодката а на лодката е сложен фуруното.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

Това за A-scope ме кара да се преориентирам към FISHFINDER 340C или Garmin Fishfinder 400C на Гармин. :lol:

Май 340С има добри данни:
Изходна енергия: 500 watts (RMS), 4000 watts (от максимум до максимум)
A-scope (показване в реално време на риби преминаващи през ултразвуковия лъч): да

400С има подобни показатели.

Ъгъл на конуса и на двата: 45º/10º (двучестотен)

Не мога само да разбера защо 400С е по-евтин от 340С, който няма функция zoom(увеличен мащаб на дъното) с разделяне на екрана? :shock: :roll:

Цена (лв. с ДДС): 400С - 782 лв./ 340С - 1043лв.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

не ги знам тези 2 сонара ама по покзатели ми се виждат еднакви. каде ловиш риба - в море?езера или динав?за черно море мисля че ще ти върши работа са други места не знам - но пък защо не?
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

В 99% на Дунава. :D

340С явно е по-скъп заради широкия TFT дисплей, но пък си няма zoom. :(
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

сонарите са убдобни машинки само требва да снаеш при какав риболов каква функциа да му полсваш. а-скопе ти покасва в реално време кога рибата ти влиса в обхвата на сонара и кога ислиса - като снаеш угала на сонара и далбочината на рибата може да се ориентираш каде е. иначе теси бес а-сцопе тето писукаи и свирукат само ти касват че си минал над рибата или че тиа е минала под лодката - ама все пак и това е ориентир.иначе флашера е удобен при неподвижна лодка - веднага ти покасва какво става под лодката в момента а не какво е ставало
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от GODzillata »

Ха! 340С си ИМА зуум ---> 2X and 4X automatic and manual zoom. :shock:
Има си А-скоуп и флашер...4000 вата пиър-ту-пиър, какво му трябва повече на човек?! :D
Това ще да е моя сонар! :smt023
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Помощ при избор на сонар

Мнение от xoxo »

сега като повдигаш вапроса са zоом - това е друга историа. zоом е удобем само ако тарсиш данна риба при силно насечено дано= с много камани,корали и дупки. но тогава ислиса въпроса са грей-лине на сонара и fish-reveal функция ама ще всеме да стане много сложно са обесниван
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”