Оплаквания от ИАРА

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от ivan910923 »

ИАРА делят плячката с бракониерите ,а ние чакаме справедливост!!!!
Sleeper
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 10:33 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Sleeper »

Случка от преди седмица - бяхме за риба с приятели по Тунджа и по пътя гледаме мрежа по цялата дължина на реката.Обаждаме се на ИАРА - никой не вдига. По едно време някой вдигна и...затвори.
Случка от вчера - спрели си съоръжението на Ханово и с мрежите си обират рибата, а отстрани ги гледа човек на ИАРА и лее акъл как да измъкнат рибата.

И тези хора трябва да спират бракониери...само за "Господари на ефира" са!
natrii
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 748
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 6:36 pm
Местоположение: Столичанин =[

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от natrii »

Бяхме с владо-фидера и ДК на Лесновска вчера...малко спининг :roll: Вървяхме по реката, метахме напред назад и стигнахме до Челопечене, а на устието... някакви китайци / корейци (не знам какви бяха...от азиатски произход както вика Владо) разпъваха мрежи по рекичката... Ние на отиване не ги видяхме, седяхме 2 часа на кариерата и на връщане минаваме покрай тях, а те ни питат има ли риба? :evil: ДК мисля че снима (той снима де ама не знам дали се вижда). Имах един номер на ИАРА дето го записах от сайта им преди известно време... Звънкам им, дваше заето. Звънкам пак и вдига някой и ми казва че съм имал грешка и не са от ИАРА :?: Явно не им се занимаваше :twisted: Продължаваме да се връщаме нагоре по реката...парашутисти тук таме :finga: Скапа ни се настроението :(
ПАЗЕТЕ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от snegk »

Много поздрави на иара Бургас.Всеки ден на Вая вадят стотици маломерни шаранчета.Няма да споменавам мястото.С най-голямата си наглост ми предложиха да си купя. :twisted:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
Ace
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 3:21 pm
Местоположение: Dobrich

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Ace »

Иара работи само в случаите, когато видят конкуренция-тоест неотчитащи се на системата мрежари(хора умиращи от глад или тарикати).Когато си изряден-си лесно контролируем.За жалост, но факт. :evil:
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от сомчо »

Ace написа:Иара работи само в случаите, когато видят конкуренция-тоест неотчитащи се на системата мрежари(хора умиращи от глад или тарикати).Когато си изряден-си лесно контролируем.За жалост, но факт. :evil:
Именно ! Както в други инстанции така и в ИАРА корупцията е на ниво.Актове се пишат само на бракониери които не се ''отчитат'' на агенцията,другите си спят спокойно щото няма кой да ги пипне.Дано с новия президент се оправят малко нещата, че както са я подкарали скоро ще е постижение да хванеш слънчевка на свободен водоем :idea:
Аватар
Ace
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 3:21 pm
Местоположение: Dobrich

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Ace »

Съгласен ,но...Корупция като дефениция сама по себе си е една дума.По принцип корупцията е в основата на Всички видове системи и в най-голяма сила при Капитализмът-система с вроден дефект в самата и основа и начало нарочно.Kорупцията е Ключът на този дефект-тоест чрез плащане твоят проблем да бъде предвижен максимално бързо за сметка на останалите хиляди ,милиони ......За това съществуват толкова много агенции, държавни органи и така нататък.... :wink:
kan4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 8:24 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от kan4ev »

От тези бракониери не знам вече къде да отида за риба. Язовирите се обезрибиха!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от snegk »

Бургаската ИАРА за нищо не стават.Циганите тъпчат чували с таранка на Мандра.Няма ли кой да ги вкара в затвора тези мизерници мръсни :finga: :twisted: :finga:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Ачо ♣

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Ачо ♣ »

snegk написа:......Няма ли кой да ги вкара в затвора тези мизерници мръсни :finga: :twisted: :finga:
Няма,колега-няма! Скапана ни е държавицата! :finga:
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от svilen_sa6kov »

ИАРА са организация, която защитава интересите на бракониерите, които не са пропуснали да си платят таксата защита. Останалите ядът дървото. Разказвам случай от лятото - с брата отидохме на Цонево за сулка и с намерение да останем да нощуваме на потона с пържоли и бири. Към 9 часа едва изчакал да се стъмни един дядка -пазача на язовира дойде да види какви сме и що сме ,защото му се бяха обадили, че сме хора на управителя на язовира. Доиде тоя поразпита ни набързо с ловкоста на обучен гестаповец/па може и стара кримка от УБО да е знаеш ли???/Ние го метнахме, че не познаваме никого от хората за които ни попита и тоя си тръгна. Десет минути след това доидоха двама откъм къщичката на пазача с мрежи, качиха ги в лодката служебната на язовира, за която имаха ключ даден им от пазача. Докато влизаха ги чухме да си говорят, че от проверка на ИАРА не се страхували защото имали човек в управлението, кото щял да ги предупреди ако има нещо .Било ги страх само от Борко - началника на язовира, но байчето/ демек пазача/ ще го задържи на бариерата ако дойде , докато тия двамата се уметат. Ей направо ми идеше да ги гръмна тия- ма това после за човек ще го лежа. Станахме погнусени и си тръгнахме псувайки ИАРА и мафиотщината в хубавата ни иначе страна. Евала на Борко, че поне от него имат страх.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Ачо ♣

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Ачо ♣ »

t68 написа:
Телескоп написа:Колеги,всичко казано от вас е вярно,но не е достатъчно като действие!Всичко,което пишем и споделяме във нашия форум/раздел"Бракониерство"/за действията на ТЗ на ИАРА,трябва да бъдат изпращани и на следния сайтhttp://nafa-bg.org/BG/EDemocracy/index.php.Нужна е по-голяма активност и настоятелност от наша страна към ТЗ,с надеждата,че новото ръководство на ИАРА ще вземе нужните мерки. :oops:
http://iara.government.bg/
нищо не се отваря коригирай се колега
Не е проблема в линка,който съм дал,колега! Проблемът е,че каквато им е работата такъв е и сайта им-скапан !
Vankata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2156
Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 6:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Vankata »

И след всичко написано за корупция ,за зарибяване само по документи и т.н. мислите ли,че наистина трябва да се вдигне цената на билета :(
VRABCHO1974
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 11:37 am
Местоположение: Ахтопол
Обратна връзка:

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от VRABCHO1974 »

nikejo написа:Нека всеки , който по някакъв начин се чувства ощетен или има проблем с териториялните звена на ИАРА , пише в тази тема и си излее мъката , за да не се пускат постоянно нови теми за идентични проблеми в различнитe области на страната.
То въобще имали такава структура че аз като гледам сички форуми са пълни с оплакваня и аз лично съм званял но няма никой на среща че и форума си непоглеждат
Човек е жив докато куфара с такъми е по голям от аптечката
kolev_666
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 10:49 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от kolev_666 »

тази сутрин се обадих да съобщя за бракониери на корекцията на с.Раданово (Полски Тръмбеш) и не ме отразиха изобщо , казаха че не можели да отговарят за всички водоеми и не ги интересувало !!! :oops: Затова ние с въдиците като отидем дремем като пукали по цял ден ! И за какво ги плащаме тея билети ? Да храним тез боклуци смотани ИАРА !!! :smt068 :smt068 :smt068
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”