Съвети за начинаещи гмуркачи

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от fishermann2 »

baretata написа:Яхтеното на Златните го изключи завинаги от ловните места, освен ако не искаш да гмуриш на лайнян бурун.
Благодаря за предупреждението.Виждаше ми се перспективно.
Подхвърлете идеи за ,около Варна,защото двата дни ще съм там.
Със сигурнос няма да ви бъда конкуренция. :lol:
През следващата почивка ще се ходи към болата или паметника.Влюбен съм в районите от Калиакра на север. :D
Сега само си мечтая,за първата прободена платерина... :rolleyes: Май за да стане,ще трябва да има огромен пасаж и да са неподвижни. :lol: :lol:
Наслука на всички. :D
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от ildobrev »

Иди на Ной. Цяла Варна ходи там за риба. Фекалиите са по-малко, рибата повече. Събота и неделя има състезания, но със сигурност ще се засечеш с някои колеги.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от fishermann2 »

ildobrev написа:Иди на Ной. Цяла Варна ходи там за риба. Фекалиите са по-малко, рибата повече. Събота и неделя има състезания, но със сигурност ще се засечеш с някои колеги.
Благодаря! :wink:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от baretata »

Хахаха, сега аз ще ти кажа къде да идеш, отиваш на трета буна от лявата страна. Там почти винаги има двама харпунджии, единия се казва Илия, той ще ти каже много работи за спорта.
Пашата обича смелите.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от fishermann2 »

baretata написа:Хахаха, сега аз ще ти кажа къде да идеш, отиваш на трета буна от лявата страна. Там почти винаги има двама харпунджии, единия се казва Илия, той ще ти каже много работи за спорта.
Благодаря!
Още в събота съм там.Предполагам,че удрят по нещо щом се въртят там.Аз,ако не ударя нещо в морето,на брега студената бира е сигурна.
Да питам.Мидите от там стават ли за ядене или...? :D
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от ildobrev »

fishermann2 написа:
baretata написа:Хахаха, сега аз ще ти кажа къде да идеш, отиваш на трета буна от лявата страна. Там почти винаги има двама харпунджии, единия се казва Илия, той ще ти каже много работи за спорта.
Благодаря!
Още в събота съм там.Предполагам,че удрят по нещо щом се въртят там.Аз,ако не ударя нещо в морето,на брега студената бира е сигурна.
Да питам.Мидите от там стават ли за ядене или...? :D
:) Общо взето е така. Ама от месец-два сестра ми е експроприирала колата и сега ходя с колата на една кака, която върви с каката. Тя предпочита Фичоза и Карантината пред трета буна. А пък в събота съм около Тюленово. Поставил съм си лимит - 5 валидни риби, че да остане и за състезанието в неделя. :)
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от fishermann2 »

ildobrev написа:
fishermann2 написа:
baretata написа:Хахаха, сега аз ще ти кажа къде да идеш, отиваш на трета буна от лявата страна. Там почти винаги има двама харпунджии, единия се казва Илия, той ще ти каже много работи за спорта.
Благодаря!
Още в събота съм там.Предполагам,че удрят по нещо щом се въртят там.Аз,ако не ударя нещо в морето,на брега студената бира е сигурна.
Да питам.Мидите от там стават ли за ядене или...? :D
:) Общо взето е така. Ама от месец-два сестра ми е експроприирала колата и сега ходя с колата на една кака, която върви с каката. Тя предпочита Фичоза и Карантината пред трета буна. А пък в събота съм около Тюленово. Поставил съм си лимит - 5 валидни риби, че да остане и за състезанието в неделя. :)
Няма нищо лошо, да се ползва понякога кола с кака към нея. :D А, за Фичоза и Карантината,дали някой не е повлиял в избора на каката. :D И за лимита от пет броя риби съм съгласен,но това се получава когато човека вече се е доказал като спец.За такива като мен,новобранци,първо ще е пренасищане и после нещата ще си влязат в нормите.Само ,че до тогава много морска вода ще има да гълтам... :D
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Angel73 »

fishermann2 написа:
Гледах и жилетките с по шест джоба.Тия дето са тука по над 50-60 лв.,в китайско са по 15,5 $.,но предлагат само по десет броя минимум.Ако има толкова мераклии да поръчам една пратка ще е супер.[/quote]

Относно това предложение колега за китайският вариант на жилетка аз бих могъл да се включа,но ще трябват и други желаещи ,а и не е лошо някой по знаещ да сподели дали ще вършат работа и не са някакво менте дето да не става за ползване :)
Все пак 25-30 лв. е по добре от 50-60
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от express.servise »

Тези от 30 лв не ми харесват защото много мърдат тежестите, и побират по малко.Ако имаш стар неопрен може да си ушиеш с такава кройка като тези за 60-70 лв. :)
От екипировката не можеш да си произведеш само чорапите и неопрена.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от fishermann2 »

Жилетките са същите като тези с шест джоба.
http://store.seanomad-freediving.com/co ... 6kg-cherna" onclick="window.open(this.href);return false;
Всички или почти всичко се произвежда в Китай. :D
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Angel73 »

Въпрос от начинаещ , как действате когато рибата /платерина и кефал/ е на плиткото ,говоря за 0,5-1,5метра ,ама много плитко :). Днес видях много риба ,беше около мене ......ама само я видях ,ударих само два броя платеринки ,до другите не успях да стигна , а имаше че имаше. Нямаше как да се гмуркам и да стоя на дъното защото си беше плитко ,не можех и да я доближа на повече от 2-3 метра,защото бяга :). Стоях на засада до някой камък ,но все пак съм на повърхността и не са получаваше както трябва, ще съм благодарен на съвети от по опитните колеги :)
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от rikitikitavi »

ако е толкова плитко че не можеш да гмуркаш,почваш да лягаш върху камъните който се родават леко над водата.може да е смешнп ама работи. ама като е на плитко ще я има и малко по дълбоко.май цопкаш повечко
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Angel73 »

Това ,че вдигам повечко шум,може и така де е :) Но не разбрах след като съм видял че рибата е на плиткото,дали се среща и на по дълбоко. Защото аз направих няколко гмуркания и на около 4-5 метра,но дали заради неправилна техника или защото нямам добра апнея ,рибка не се появи. И разбира се бързо реших че тя просто си е само в плиткото.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от rikitikitavi »

айди пак аз да пиша. Не , че много му разбирам ама при липса на други желаещи.
Та платерините колкото по-на плитко стоят толкова по са стресирани. Винаги край плитчините има места малко по-дълбоки (1-2метра) дето можеш да лежиш спокойно. Само си сложи още малко тежест на колана и когато решиш да гмуркаш на повече от 3м я сваляш. При лов на плитко си представи че са ти залепени един за друг плавниците. Ползвай им само тежеста. Не ги размахвай. Дишай по-тихо и стреляй без да въртиш харпун.
Рибата се движи по пътеки. Плитчината е само междинна спирка. Открий от къде влизат на плиткото и от къде излизат.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Angel73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 1:16 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Angel73 »

Благодаря колега rikitikitavi за бързите и много полезни за мене отговори които ми даде.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”