Морски риболов с лодка

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Alekandar
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 1:03 pm
Местоположение: гр. Поморие

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Alekandar »

Така е без стоянка...не става. Бе ще чакам, все някой ще си продаде лодкостоянката с лодката. После като си я взема ще досаждам пак с въпроси(как да и сложа това,онова :D ).
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Ivak »

Добре хубаво прави сте за морето няма по-добро от надуваемия гуменяк.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Тедо »

Няма "Най-добро" или поне за всеки конкретен случай, най-доброто е различно...
Един иска да си прибира лодката вкъщи, друг иска да му е постоянно на вода, трети иска да е с колесар за да може и по язовири да ходи и т.н.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от krokibg »

Да бе,има истини но нищо не казвате за забитите куки по балоните и разпраните такива.Ами лепенето после,я се огледайте и вижте че почти няма лодка нелепена след по-дълга употреба.Махам новите на страни и тези,дето влизат три пъти в годината на вода.Хората са казали,на море се влиза само с рибарска лодка,направена точно за това.Ако ще се разхождаме за кеф - нямат равни гуменяците.Иначе,всичко друго е вярно :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от КИРО »

На мен дървеняка ми е 6 за сега.
Е,Калиакра ми е далече или юга,ама поне като се схвана мога да обикалям вътре,
място бол за всичко,и колкото и да ме хване времето,знам че ще се прибера.
И като ударя с носа вълната,не ми падат бъбреците в краката. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от krokibg »

Кире,тия с гумените лодки дето влизат,никои не си признава какъв го ядат при висока вълна.Прибират се мокри като кокошки,тези които са аджамии са се понапикали малко,може и друго да са направили но, не признават.За тихо време и при ниска вълна стават,хората са ги направили да спасяват хора, и да са на вода от пускането до взимането на бедстващите и качването им на кораба или извозването им на брега.Абе,всички са такива майтапчии в тая държава,всичко се прави наопаки.Ти си джиткаи с твоита рибарка и си знаеш за какво става въпрос.Дано да бягат бързо-бързо на вън когато задуха сериозно и когато не е студено.Чудя се,има ли луди в момента,които да влизат сега в морето с гумени лодки под 4-5 метра и неса Риб,кажи Кире,какво е положението сега в момента :?: :?: :?:
Последно промяна от krokibg на Съб Яну 30, 2010 6:15 pm, променено общо 1 път.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Тедо »

дървената може и 50 години да изкара и повече, но иска всяка година ремонт и боядисване... поправете ме ако греша...

добре... ето това е най-доброто за морски риболов, щом търсите "истината"

Изображение
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от krokibg »

Тедо,не да я имаш,само да я гледаш е достатъчно тази красавица но за язовир нестава.Става но трябва да имаш кеи ида я държиш на него а не да я вкарваш и искарваш на всеки риболов.Слушаи,моя кум взе една 8м Риб с 150 ли 250 кс ли беше двигателя.Онова е огромно нещо,взе го точно заради това че си има къща в Гърция и преди две години с една гуменярка 4м в не толкова големи вълни,се обърнаха.Е,живи и здрави са,всичко е наред и са излезнали от водата и лодката са извадили.Обаче няма да ти казвам за колко пари уборудване за подводен риболов са исипали в морето.Стават сакатлъци и то не толкова рядко,колкото ни се иска.Стават и по лоши неща от това дасе обърне лодката,въпроса е че малките лодки стават за язовира но за морето си е направо дето казва Киро,граничи с екстремните спортове.Толкова са шибани нещата в лодката,когато започне да се мята из вълните.Има случаи,когато те подмята из лодката като че ли си кукла и няма къде да се хванеш.Тези въжета от страни са направени за това че ако си извън лодката да може да се хванеш.Когато си от вътре на пеиката или седнал на борда,държането за него изобщо не е критерии че няма да се метнеш извън борда.Пак казвам,пиша тези неща като човек ял голата хурка с такива лодки и когато неса пробити и на тихи води с леко вълнение,проблем няма.Имали обаче голяма вълна,само Големите лодки са за предпочитане.Големите Рибове са стабилни,имат много големи балони и са много по здрави,тежки и стабилни от всички лодки.И пак идваме до това,да се внимава да не пробиеш или разцепиш някои балон :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Шморхи »

Приятел има Триумф 4.5 метра с централна конзола и 50 коня Ямаха(т.е. нещо като това на снимките, но по-малко и без рубка). Е повече се клати от нашата "гуменярка" 3.60. Примерно...при 5-7 м/с западен или северен, се клати така че вместо да вадиш риби, може ти да идеш при тях. Иначе върви, спор няма, но клатенето при нея е доста по-сериозно отколкото при нас. Може да е заради килограмите и острия кил....Ние се носим като вестник по вълните, а неговата я заливат. На нашата двама седим на единия борд и почти не се накланя, а на неговата двама на единия борд и аха-аха да гребне вода.
Това с балоните може да е проблем, може и да не е. Аз не се притеснявам. Не ползвам тройки, а куките на чепарето просто се хлъзгат по PVC-о(ако въобще ги оставя) и толкова. Единствения ми проблем са въжетата. Редовно забивам в тях по някоя кука и ако са чернокопски, губя по 5 мин. докато изкарам куката, а през това време другите ловят "без пари". :lol:
Иначе да, RIB е лодката за мен, но сега-засега боли коремчето от цената. Тедо имаше супер риб с 50 Тохатсу....яката работа! :rolleyes: Просто РИБ събира двете най-добри черти на твърди и надуваеми лодки -скорост, стабилност, ниско тегло, маневреност, непотопяемост и прочие. Недостатъците пак от двата типа - трудно транспортиране, по-малко място, риск за балоните....Няма съвършени кораби. Хубаво е да има стотинки човек и да си има едно подобно катерче като това на снимката( с метър-метър и половина по-късо и с един мотор) и една 3.3 метра в багажника с 10 коня мотор за по-далечни пътувания ама....сиромашия. :(
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от КИРО »

Тедо написа:дървената може и 50 години да изкара и повече, но иска всяка година ремонт и боядисване... поправете ме ако греша...
Не е всяка година.Затова сега съм я изкарал за ремонт,иначе 3 г,откакто съм я взел,
не съм боядисвал,а ремонтите си ми ги знаеш.
Иначе лодката дето я показваш - много си е красива,но
защо ли Дели си я продава неговата ? - Подобна е.
За да притежаваш нещо такова бижу,иска си мястото ( стоянката ),излиза някъде около 100лв на месец
и това е тънка лайсна.На колесар ? Става,ама трудоемко,и не навсякъде около морето можеш да я пуснеш.
Вярно-бърза е,за минути минаваш десетки километри,ама какво са 30-40л бензин на час ? За 60к.с мотор.Поне това ми каза че гори.
Само дето минат ли 2-та бала,не можеш вече да я усучиш на 60км/час.
Любо,прав си че не си признават,при малко по голяма вълна,наитина излизат мокри като кокошки.
Шморхи,и ти си прав,че ако седнем двама на единия борд,още 5см и ще влезе водата през борда,
ама за какво да сядам на борда,като са ми удобни банките за риболов ?
Любо питаш кака е в момента с риболова ?
Гумени по-това време в морето - няма какво да ловят,
но от моя клас постоянно са в морето,пускат си хората мрежите за карагьоз,то сега му е сезона де.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Тедо »

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:Тедо,не да я имаш,само да я гледаш е достатъчно тази красавица но за язовир нестава... :lol: :lol: :lol:
Така е, но темата е за "морски риболов"... Тя и дървената не става за язовир, освен ако не стои само в даден язовир.

Аз лично съм много доволен от алуминиевата за язовир и ако не се продаде дотогава, лятото ще я пробвам и на море... Но по-вероятно в Гърция, че по-близко и по "зарибено" :D
Изображение

Не е стабилна като надуваемите, но пък е много просторна и има стълбичка за къпане... Освен това може да се татрузи по брега без притеснение и като отида на къмпинга, ще си я изтегляме на брега, а няма да ходиме до съседния залив да "паркираме" на котва за през нощта както правехме миналото лято с РИБчето...
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Тедо »

Шморхи написа:Приятел има Триумф 4.5 метра с централна конзола и 50 коня Ямаха(т.е. нещо като това на снимките, но по-малко и без рубка). ..(
Да, ама не... тая на снимката е 27 фута /8 метра/ и се води "офшор" сиреч може и 50 мили навътре да влезе за ония хубавци с триона отпред... Двигателите са "ултра-лонг" ботуш, а борда е висок 1.30м... И пак й се намират "кусури"... Ей затова пак казвам, няма универсална "The Best" за всичко :wink:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от krokibg »

Ами за това си имам лодка да си ходя по язовирите и е перфектна.Ако искам на морски риболов,понеже нямам морко испълнение лодка,ще отида на госит на Дедо Киро у Варна,при зет ми в Несебър или при някои от другите ми приятели из цялото черноморие :lol: :lol: :lol: Човек иска ли,винаги ще намери начин да лови от лодка в язовир или на море,стига да му се лови :wink: :wink: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от Шморхи »

Имах в предвид типа лодка.А тази на снимката веднага и намирам два-три кусура Тедо. :) Много скъпа риба лови с тия две буци отзад и борда е висок и не мога да си изплакна ръката, а мразим да цапам пръчката и лодката с люспи от зъбатковци(това за условията и рибите в БГ), и както каза Кроки, къде ще я съхранявам....
Аз отдавна казах, че идеални кораби няма.
Ето тази е близка до съвършенните и за риби и за разходки, но пък е по-тежка от РИБ с такава дължина, а цената и....пак ме заболя корема д.ба. :(
Изображение
Изображение
Изображение
Тази мисля, че трябва да ви хареса. :) Поздрави за Кроки от морето. Утре ако се сетя ще снимам лодката на приятелчето, за която говоря.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с лодка

Мнение от КИРО »

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:.....Ако искам на морски риболов,понеже нямам морко испълнение лодка,ще отида на госит на Дедо Киро у Варна, :wink:
Ади де..Чепаретата от мене
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”