Страница 1 от 4

"Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 11:50 am
от sapuna
Много отдавна не бях се включвал в този раздел,но едно много приятно за мен излетче ме подтиква да го направя!Всичко започна така:
sapuna написа:Че ще вържем магаретата е ясно,ама въпроса е къде?!?!?
Преди минути се чухме с Кафето и работата е ясна-ще се разпъва и ще се пие червено вино!Дилемата е Бреговица или Върбица!Определено аз съм за Върбица,но съм съгласен на всякакви предложения!Разбрах,че и Пламката ще сефтосва и не е лошо да чуем и неговото мнение!Тъй като утре вечер съм нощна,ще се наложи към 19 часа да ви зарежа,но рано в неделя ще съм отново на линия!
По организацията ... тя е ясна,ама все пак казвайте кой,какво и т.н.!
Мисля се досещате,че "да вържем магарета" всъщност означава да подредим Пелцерите и Ендурутата!Главните действащи лица са познати на някои от вас,но да поясня - един вид мини Горнооряховска форумна сбирка!
Мястото няма смисъл да го крия.То е повече от ясно за всички местни-река Янтра под смесито и с Лефеджа.
Изображение

Та...рано рано,около 4:00 в петък сутринта кацнах на брега на реката!Тихо,спокойно и топло време!Извадих стола,пуснах си тихичко Меноуър и наслаждавайки се на наближаващия излет изпих кафето и релаксирах повече от два часа!Изчаках Пената/cafe13/ да се отръска от снощния махмурлук /да му е живо и здраво момчето/ и се заехме с подготовката.В този момент цъфна и Пламката/Kimi/.Меракът при него явно бе най голям,тъй като предстоеше сефте на новото му магаренце!
Изображение
Изображение

Позахранихме,заредихме въдиците и се отдадохме на лаф моабет,вързане и разискване на монтажи и лееееееекичко подпийване на винце/лекичко,тъй като вечерта ми предстоеше нощна смяна/
Изображение
Изображение
Изображение

Общо взето не се надявахме да хванем това,за което сме дошли,но поне щяхме да се видим с доста форумни приятели на следващия ден!
Пената замина да поработи и дозареди "хладилника",а ние с Пламката останахме да дежурим.Сигнализаторите ни индикираха почуквания през целия ден,но освен един дърт кефал,който направи такъв удар,че суингъра едва не ми цепна пръчката друго не излезе:
Изображение

Така до 19:00 часа и аз отлетях за предстоящата ми смяна.Едвам дочаках края и на разсъмване бях на реката /с униформата направо :D /.
Пената се суетеше нещо около стойката ми,та в общи линии ми бе ясно какво се е случило - двама от гостите ни Doko и ribarq_kuku подранили.Пристигнали още вечерта и купонът повлиял негативно на риболова.Резултатът бе две шаранета по около кило и половина и две скъсани въдици.Тъй като ловяхме в директна близост до клонаците и коренищата на другия бряг авансите бяха затегнати почти на скъсване и една несвоевременна намеса неминуемо даваше преднина на "диваците от Янтра".Снимки няма,тъй като момчетата не са се сетили да ги щракнат преди заминаването им.Презаредихме,захранихме и седнахме да се наслаждаваме на утрото...
Изображение
Изображение
Изображение
и виното...
Изображение

Други пък се излюпиха от колите и започнаха да се приготвят за други видове риболов:
Изображение
Изображение

Постепенно започнаха да идват и останалите колеги и много скоро купонът се заформи!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тествахме нови пръчки,бихме си кастинг,похванахме по някоя рибка и полека лека момчетата започнаха да се разотиват!Тук беше и неприятната изненада - недоброжелател се бе промъкнал до колите ни и бе срязал на две гумите.Последваха ругатни,смяна с резервните и хората си заминаха!Час по късно боклукът се бе промъкнал отново и пак си бе поиграл с ножчето!Започна да му става навик,тъй като явно ни следи - седмици преди това беше заложил шишове и местният гумаджия направи парата! :twisted:

След като всички си заминаха останахме с Пената и си напълнихме по едно "пътниче".И кафе си сварихмеWink!Презаредихме въдиците,захрaнихме и седнахме между стойките.Въпреки,че се събираха много часове безсъние бях твърдо решен да дежуря.Пеци легна в колата/с включена за помощ станция/,а аз се разплух на Доковия стол.Последваха няколко бързи кефала.Около 2 след полунощ нежно писукане на Пенчова въдица,отпускане и сопата бе в ръцете ми.Добър шаран.Обърна главата по течението и каза "на там ми е пътя".В предвид дърволаците и коренищата Пената бе затегнал авансите,та доста поизтръпнах.Все пак рибата бе принудена да тръгне в желаната от мен посока,но изведнъж линията олекна.Лидкора ни предаде!Пената бе скокнал на момента и чакаше с ботушите и кепа,ама ... ама му се наложи да ги използва чак около четири и половина сутринта.На втория не му дадохме никакъв шанс и бързичко влезна в кепа.Направихме си снимки,но тъй като всички рибки от предните дни бяха скоростно релийзвани,без да ги снимаме реших този да осъмне в карп сака и се изяви като фотомодел.Хубав дивак,дълъг,дебел и златен.Беше се зашил много лошо и кървеше доста,та неминуемо трябваше да сме сигурни,че ще оцелее.През ноща го определихме около 2,5-3 кг,но измерването на сутринта отсече 3,940 Shocked
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Преди Пената да си тръгне пристигна колега,с който си правих компания до обяд!Нищо особено-леки индикации на дребни рибета и едно шаране колкото шамара ми!Мислех да остана още една нощ,но определено много се бях вкиснал и ми трябваше един душ!Да не го бях правил,но той ОНЯ си знае работата ... докато бях в банята жена ми метнала дрехите в пералнята и любимото ми Сони бе безмилостно завъртяно в центрофугата!Имаше още много запечатани моменти,но успях само тези горните снимки да възстановя!
Здраве да е,следващият път повече! ;)
Поздрави на всички!
Успех и НАСЛУКА!!!

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 11:56 am
от СЪНДИ
Много добър излет с ПРИЯТЕЛИ. :smt023 :smt038 :smt023

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:01 pm
от петко стоянов
Митаче,разясни за предателството на лийдкора...от кво се получава така :?:

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:11 pm
от SONY
Браво,браво! Хубав излет,съчетан с добри риби! :wink:

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:12 pm
от Secret Carp
Браво Митак!

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:16 pm
от ninastefanina
С добра компания,хапване пйване и риболов няма по-хубаво :smt023

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:20 pm
от Nedeltcho Delev
Дявол си ти Сапуне дявол Изображение

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:21 pm
от сомчо
Евала,супер среща и риболов е било :drinkers: От това повече,здраве му кажи :smt023

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:21 pm
от Nikola Polizovski
Сапунче,вапреки карачките работи с гумите и с Сонито,искарали сте си перфектно.Това е за мене перфектниа излет.
Аз веднага се слагам на твое место,заштото и аз лани си загубих Никона с мноого хубави снимки и спомени,по време риболова(за тех ми беше жал,не за Никона :mrgreen: )
Дано имаш повече такива излети понататак :wink:

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:27 pm
от tamihal
Чуден излет... :smt023 :smt023 :smt023

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:27 pm
от snegk
Само хубави хора,супер излетче :smt023

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 12:48 pm
от shrek6721
КЕФ НА ТАЛАЗИ , отсекаде без коментар. :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 1:05 pm
от ivo75
Браво Митак добре сте си искарали а тоя дето е пукал гумите що не го потърсихте и да му пукнете розичката :D

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 1:19 pm
от dobrin_dinev
Супер преживяване!!!

Re: "Коневръза"

Публикувано на: Сря Ное 11, 2009 1:21 pm
от cucko
Дочуло ви е шаранчето и решило да ви види! :mrgreen:
Дано да си е взело поука от вас! :wink: