Да излъжем пасивната щука

Модератор: sapuna

vladiweb
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:53 pm
Местоположение: София

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от vladiweb »

Благодаря за информацията звучи логично жива стръв и блесна! При първа възможност ще пробвам и аз.
риболова е голяма краста
gurgapiti4
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Яну 03, 2010 3:40 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от gurgapiti4 »

Отлична статия.Не се съмнявам ,че работи.От скоро ловя щука и засега всичките уловени от мен са на дъно.И аз като колегата имам една идея ,но след като прочетох и видях резултата първо ще пробвам и след това ще пиша и покажа.Още веднъж поздравление за ноу-хауто.
Спокойствие и само спокойствие.
spoke
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 8:40 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от spoke »

Браво. Страхотен улов! Поздравления! :drinkers:
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Бай Иван »

Поздрави за полезната тема!
Кърцони, не те ли шубе, че малката блесна ще се "отвори" в някои от крайщата при удар на по-голяма щука? :roll:
Аватар
Rud
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 4:30 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Rud »

ас съм чувал за още един подобен метод.слагаше се нещо кам рибката да трака като воблер
Като не кълве аз ще клъвна.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от G.Petkov »

Преди години един познат ми разказа, че е уловил щука на Богров по този начин, но тогава реших, че това е било просто случайност.Аз съм привърженик на максималното опростяване на линията, защото и щуките станаха доста предпазливи и внимателни, но сега се убеждавам в безкрайното многообразие в риболова. Различни идеи и различни такъми ловят риба.Отлично хрумване.
Аватар
Тони 72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 6:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Тони 72 »

Чак сега прочетах темата и съм наистина впечатлен!!!
Наслука!
GORG
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 05, 2010 8:09 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от GORG »

bravo tova e super da ima idei za ulova na 6tuka az postojnno xodj za 6tuka no samo malki izlizat 6te go probvam tozi metod
Колега, честит ти първи пост, но моля да обърнеш внимание на правилата за писане!
В.Ж.

2.1 - Писането на български в сайта става само и единствено на кирилица! Забранено е изписането на български думи с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или комбинации от други знаци.Такива теми и постове ще бъдат изтривани без предупреждение.При повторни нарушения, ще следва предупреждение, а при системни банн.
mironin24
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 2:13 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от mironin24 »

Велик си !
Изображение
liubobg
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 16, 2007 5:12 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от liubobg »

Наскоро преди около седмица пробвах същия номер с блесна и малка каракудка и имах добри резултати явно номера върви ! :ANAL:
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Raven »

А защо не пробвате ламе вързано на тройката подобно на чепаре.
Подобно бляскаво ламе може да се вземе от гирлянда, а нищо не пречи да се добави и червено такова.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Д.Граховски »

лелеле само да си хвърли хайверчето и ще я пробвам така даже мисля и да сложа малка тапа или плувка които не пляскат като големите тапи но държат рибето далеч от тинестото дъно и през 15тина секунди да придъпвам да се позавърти блесната пък и да се поразмърда рибката мисля че така ще е още по ефективно :) веднага ще споделя като опитам :P
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
marin40_69
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 4:23 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от marin40_69 »

szhristov написа::o опаааа, приятно съм изненадан 8)
Тъй като в момента се спецялизирам в област "щука" и сам си правя примамките :D поразмислих малко и имам предложение за така създалата се ситуация :lol: :idea: :
1. Тапа;
2. Повод с олово;
3. Вирбел със стоманен повод;
4. Изненадата;
5. Тройка с жива стръв.

*Изненадата: Направо слагаме лека блесна за щука без утежнение... или : Листо за въртяща блесна (самоделно с подходяща форма, цвят, големина) на основа от тел за блесни - получава се нещо като леките блесни за щука без утежнение :wink: . Закрепването става с колелце за тройката и карабинката за повода :?: Такава притурка според мен може да се ползва и без тапата и оловото, като вместо живата стръв се слага Драшко - за по - подвижните риболовци любители на спининга като мен :D :arrow: ефекта е нещо подобно на опростен спинербейт в една равнина :idea:

:idea: Според мен и в двата случая целта се постига, а именно да се симулира "ято" рибки - неустоимо за хищника 8) . При вариянта с тапата според мен е добре да се придърпва от време на време, ако рибето (тапата) "замре", за да има повече дразнене на хощника :D .

Моля за коментар :!: :!: :?:

:drinkers:
Аватар
Spatia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 296
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 7:18 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Spatia »

Щуката май още не почнала да яде :).
Днес в един водеом видяхме една щука около 1-1,5 кг близо до брега все още замаяна. Бутнахме я леко с една пръчка и тя едвам едвам реагира... при леко побутване се местеше с по 20-30 см. Т.ч. май още ще почакаме около месец до като почне да гони. :)
Наслука!
burg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 651
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 5:49 pm
Местоположение: Пeтър Бургов -ПЛОВДИВ

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от burg »

Spatia написа:Щуката май още не почнала да яде :).
Днес в един водеом видяхме една щука около 1-1,5 кг близо до брега все още замаяна. Бутнахме я леко с една пръчка и тя едвам едвам реагира... при леко побутване се местеше с по 20-30 см. Т.ч. май още ще почакаме около месец до като почне да гони. :)
А в Пловдив по Марица, индианците- :finga: :finga: :finga: въобще не я побутват, а направо си я търмъчат :twisted: :twisted:-
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... &start=300
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”