Страница 1 от 1
За вирбелите
Публикувано на: Съб Яну 16, 2010 6:36 pm
от Ribko
Здравейте колеги,споделете при риболовна на тежко на пружина слагате ли вирбел за да не се уплита линията (чул съм че в полет пружината се върти и усуква монтажа) и ако слагате вирбел къде. Благодаря

Re: За вирбелите
Публикувано на: Съб Яну 16, 2010 6:47 pm
от Станимир Бегов
Вързваш вирбел с карабинка на линията и закачаш пружината за карабинката

Re: За вирбелите
Публикувано на: Съб Яну 16, 2010 7:58 pm
от memento
вирбел задължително
в по горния пост колегата ти е обяснил как става

Re: За вирбелите
Публикувано на: Съб Яну 16, 2010 10:19 pm
от Тони 72
И моят монтаж е като този на stupi. Бързо,лесно и удобно.
Re: За вирбелите
Публикувано на: Съб Яну 16, 2010 10:36 pm
от boki speca
Пружината не се върти като я хвърляш,а като вадиш.Вирбел задължително.Избирай си хубави вирбели защото има калпави на които им се отварят карабинките,и ако слагаш допълнително олово над вирбела монтирай си някакъв амортисьор над възела за да не ти се претрива и къса.
Re: За вирбелите
Публикувано на: Нед Яну 17, 2010 8:03 am
от nasco2
boki speca написа: амортисьор над възела за да не ти се претрива и къса.
Продават се силиконови мъниста иначе на третото хвърляне си без пружина. Относно вирбела, не е задължително, но и аз слагам, но преди време когато това ми беше основен риболов не съм ползвал и не съм имал кои знае какви усуквания, поне не си спомням.
Re: За вирбелите
Публикувано на: Сря Яну 20, 2010 1:12 pm
от КАЯ
Аз ползвам и вирбел с карабинка и карабинка възани на двата края на парче влакно на кое то ми е куката с по-тънък повод, за да може да се скъса само тя и рибата да не влачи пружината.Това ми позволява да сменям лесно куки или пружини и да ги съхранявам отделно.При монтаж с пружина с тръбичка това парче е малко по тънко от основното пак поради късане да се освободи пружината.А и при закачка губиш само монтажа.